xWILSONx
16.02.11,10:00
Dobrý deň,
vedel by mi niekto poradiť, či by mi vznikol nárok na dávku v nezamestnanosti v nasledovnom prípade. Zamestnaný som v štátnej službe od 1. decembra 2008 nepretržite až do súčasnosti. Pred týmto zamestnaním som bol 6 mesiacov nezamestnaný, ešte predtým som bol študentom VŠ. Teraz uvažujem nad výpoveďou, keďže sa sťahujem do iného mesta a nejaký čas potrvá, kým sa zamestnám. Vznikne mi nárok na dávku v nezamestnanosti, ak áno počas akej doby by som ju mohol poberať? Ďakujem pekne
Xanti
16.02.11,09:41
Na tvoju otázku je veľmi ťažko odpovedať,
kedže bližšie nešpecifikuješ štátnu službu.

Skús sa pozrieť na výplatnú pásku a ak tam nájdeš položku "Poistenie v nezamestnanosti" a pri nej inú sumu ako 0 € tak budeš mať nárok na podporu v nezamestnanosti.

Ak takú položku vo výplatnej páske nemáš, alebo je 0 € ( policajti, vojaci .... ) tak nebudeš mať nárok na podporu v nezamestnanosti.
xWILSONx
16.02.11,10:43
som v stálej štátnej službe na ministerstve. pozrel som tu výplatnú pásku, na poist. v nezamestnanosti sa mi odvádza cca 11 eur. vďaka
Xanti
16.02.11,10:45
som v stálej štátnej službe na ministerstve. pozrel som tu výplatnú pásku, na poist. v nezamestnanosti sa mi odvádza cca 11 eur. vďaka
Tak potom máš nárok na podporu v nezamestnanosti, lebo si splnil podmienku 24 odpracovaných mesiacov. Podpora je 50% z VZ, a vypláca sa 6 mesiacov.
mima66@post.sk
06.04.11,11:42
Ahojte. Som zamestnana od 9/1999 - 7/2002, od 7/2002 - 9/2005 na MD+ RD, od 9/2005 - 4/2008 znova zamestnana a od 4/2011 - 6/2011 na MD + RD.
Bola som sa dohodnut so zamestnavatelom na ukonceni PP, nakolko v juni bude mimo SR a na firme uz nebude zamestnany jediny zamestnanec. Takze koncim a musim na podporu.

Docitala som sa, ze ak po ukonceni RD este odpracujem resp. vycerpam par dni dovolenky a budem mat na paske VZ 75 eur na den, mam narok na max. podporu. Rozmyslam spravne? Mam narok na max. podporu?
Musim totiz vydrzat doma do sept., potom mi pojdu deti do skoly a skolky. Docerpam podporu a budem hladat novu pracu.

Este 2 otazky: Co ked v juni na firme nikoho nenajdem? Mam ist na dobrovolnu matersku a platit si DPvN z maxima, kym sa sef nevrati a nedostanem pasku na 75 eur na den?
Co mam robit aby som neprisla o podporu?

A ked skonci firma skor ako sa vratim z RD, uz plati novela zakona, ze podpora sa bude pocitat ako 50% z priem. vyplaty pred MD?

Prosím napíšte mi, moc ďakujem.