mocekz
16.02.11,10:33
mám pravdu alebo sa mýlim?:
1. vzorec na výpočet náhrady za používanie súkromného auta na podnikateľské účely (pričom majiteľom auta je manželka zamestnanca)je:
((spotreba podľa TP * cena PHM)/100) + (0,183 € * počet km), pričom cenu PHM zadám podľa aktuálnej hodnoty na daný deň na natankuj.sk
2. daň z MV za rok 2011 za toto auto podám a zaplatím (firma) v roku 2012, ale už teraz podám na DÚ oznámenie o používaní tohto auta
3. z každej cesty, za ktorú počítam náhrady, ktoré sú môj daňový výdavok, napíšem správu kvôli kontrole DÚ
wallie
16.02.11,09:41
k tomu bodu 3., akú správu máš na mysli??? vedieš si pre vozidlo knihu jázd a tam uvádzaš presne odkedy dokedy, ktorá cesta trvala, počet prejazdených prac.km a aj účel tej cesty

tie ceny neviem či z natankuj.sk sú uznané ako smerodajné, ja používam ceny uvádzané ŠÚ SR
rdb
16.02.11,09:50
Predpokladam, ze spravou myslis, spravu zo sluzobnej cesty. To zalezi od toho co vlastne robis, lebo to auto mozes pouzit aj na "vybavenie zakazok" vtedy ziadnu spravu nepotrebujes.
Tiez by som radsej pouzil ceny z ŠU alebo casto mi davali aj normalny blok z cerpacej stanice v tych dnoch ked bolo auto pouzite.
mocekz
16.02.11,10:16
takže musí viesť knihu jázd? je to súkromné auto, správou som myslela, že napíše niečo ako knihu jázd s tým, že to bude písať po mesiacoch a vždy na konci mesiaca, keď mu budem vyplácať náhradu za používanie jeho auta, túto správu s počtom prejdených km, miestami, kde a kedy bol pripnem k výdavkovému PD
mocekz
23.02.11,07:34
nikto neporadí? :(
wallie
23.02.11,17:08
to áno , ale ked pouzivas nejaky uctovny softver, po vypisani knihy jazd a zvoleni typu vozidla - súkromné, a zadaní cien PHM, ti to už samo vypracuje tabuľku náhrad a ponúka na vytlačenie v tlačových zostavách, ak nemáš softver tak si môžeš vypracovať podobnu tabuľku v exceli kde bude ten rozpis jazd a vypocet nahrad