forma
16.02.11,10:58
som szčo, účtujem v ju, som platca dph. za objednaný tovar z iného členského štátu mám fa s 19%dph. dodávateľ nemá pridelené slov.dič. dátum vystavenia fa je 11.2., ako to mám zaúčtovať do peňažného denníka? A ako postupovať pri daňovom priznaní - daň z pridanej hodnoty? Ak daný tovar nepredám, ale použijem ho na vlastné účely mám ho dať radšej ako osobnú spotrebu? nejedná sa o veľkú sumu.
ďakujem za rady
rdb
16.02.11,10:03
Neviem preco mas Fa s DPH? Mal by si ju mat bez DPH. Mal si pre to svoje IC DPH oznamit dodavatelovi.
borek
17.02.11,06:56
Mám fa z Čiech za službu, ktorá sa konala tam. Fa mám z daňou,
v zákone stojí môžem si daň vyžiadať. Neni stanovené musím. Na vyžiadanie potrebujem elektronický zaručený podpis čo nemáma toho času ho nepotrebujem, daň som zaúčtovala na 548.
Mám uvedenú daň správne zaúčtovanú, ked si ju nebudem žiadať môžem ju nechať ako daňový výdavok na 548, alebo je to nedaňový.
Ďakujem.
borek
17.02.11,08:00
Mám fa z Čiech za službu, ktorá sa konala tam. Fa mám z daňou,
v zákone stojí môžem si daň vyžiadať. Neni stanovené musím. Na vyžiadanie potrebujem elektronický zaručený podpis čo nemáma toho času ho nepotrebujem, daň som zaúčtovala na 548.
Mám uvedenú daň správne zaúčtovanú, ked si ju nebudem žiadať môžem ju nechať ako daňový výdavok na 548, alebo je to nedaňový.
Ďakujem.

Posúvam.
rdb
17.02.11,11:07
Ty nie si platca DPH?
borek
17.02.11,12:31
Som plátca DPH, ale nemám zaručený el.podpis.