smachotka
16.02.11,11:35
Ahojte neviete mi poradit ake papiere potrebujem ked si idem dat zvysit starobny dôchodok? dakujem
drobeceva
16.02.11,10:38
Ahojte neviete mi poradit ake papiere potrebujem ked si idem dat zvysit starobny dôchodok? dakujem
už máš ukončený PP?
Potrebuješ od mzdárky ELDP a prehlásenie, že za dané obdobie, odkedy žiadaš prehodnotiť dôchodok si nemala PN-ku. /resp.obdobie PN-uviesť/+ žiadosť o prehodnotenie dôchodku.
veronikasad
16.02.11,10:40
Ahojte neviete mi poradit ake papiere potrebujem ked si idem dat zvysit starobny dôchodok? dakujem
mimotemyto sa dá ?

A teraz vážne - ak končíš pracovný pomer ako starobný dôchodca, potrebuješ ev. list. dôch.zabezpečenia od nástupu na SD do skončenia prac.pomer.
smachotka
16.02.11,10:49
mam ten evideny list aj zapoctovy list a aj ziadost na zvysenie dochodku, chyba mi este nieco?
veronikasad
16.02.11,10:53
mam ten evideny list aj zapoctovy list a aj ziadost na zvysenie dochodku, chyba mi este nieco?
možno ešte budú od teba chcieť takéto tlačivko (neviem ho priložiť ako prílohu)-nie som si istá či sa odovzdáva len pri prvej žiadosti, alebo aj pri prehodnotení ...



Potvrdenie zamestnávateľa
o dobe poberania náhrady príjmu pri dočasnej PN v období 52 týždňov pred dátumom spísania žiadosti o invalidný dôchodok, starobný dôchodok, predčasný starobný dôchodok








Zamestnávateľ: .................................................. .................................................. ....................


.................................................. .................................................. ....................




Potvrdzuje, že zamestnanec: (meno a priezvisko): .................................................. ..................................




Rodné číslo: ................................................




je dočasne PN od: .................... do: ......................... od: ....................... do: .....................


od: ...................... do: ......................... od: ........................ do: .....................




a náhradu príjmu poberal od: .................................... do: .....................................


od: .................................... do: .....................................










V: ............................................. dňa: ......................................














.................................................. ...........
pečiatka a podpis
drobeceva
16.02.11,10:57
áno, vyžadujú to aj pri prehodnotení
smachotka
16.02.11,11:26
tak musim zohnat este aj toto,dakujem
veronikasad
16.02.11,11:32
tak musim zohnat este aj toto,dakujem
nájdeš medzi tlačivami na stránke SP (alebo si skopíruj čo som priložila - poslali mi ho meilom zo SP). Daj si ho potvrdiť zamestnávatelovi
smachotka
16.02.11,11:32
dakujem
michelle84
13.03.12,17:09
Prosím Vás o informácie. Zamestnanec zamestnaný v pracovnom pomere dovŕši dôchodkový vek - na starobný dôchodok. Pri požiadaní na starobný dôchodok môže byť v pracovnom pomere stále? Len počas pracovného pomeru si požiada o starobný dôchodok. Počula som také informácie, že pri žiadaní o starobný dôchodok musí ukončiť pracovný pomer a potom uzatvoriť nový pracovný pomer. Ževraj to tak vyžaduje Sociálne poisťovňa. Viete mi poradiť? Ďakujem veľmi pekne.
michelle84
14.03.12,10:22
Posúvam...
vika7
23.03.12,09:03
Posúvam, aj ja to potrebujem súrne vedieť....
drobeceva
23.03.12,09:32
Prerušenie pracovného pomeru bolo potrebné, ak si SD žiadal o prehodnotenie dôchodku.
Pri vybavovaní starobného dôchodku tá podmienka nie je. Pri vybavovaní PSD musí ukončiť pracovný pomer a môže pracovať na dohodu.
Mila123
23.03.12,09:38
a aké doklady potrebuješ? musíš mať ukončený PPV, potom následne mzdová účtovníčka zašle ELDP do SP a tam vypíšeš žiadosť o prepočet SD.......
vika7
23.03.12,10:06
Ja potrebujem vedieť, či môžeme ukončiť PP so zamest.,ktorá dovršila dôchod.vek pred 2dňami a podala si žiadosť o SD.Je tam nejaká ochr. lehota, kým jej ho neschvália?
drobeceva
23.03.12,10:10
Ja potrebujem vedieť, či môžeme ukončiť PP so zamest.,ktorá dovršila dôchod.vek pred 2dňami a podala si žiadosť o SD.Je tam nejaká ochr. lehota, kým jej ho neschvália?

akým spôsobom s ňou chcete končiť PP? Je to riadny zamestnanec, priznanie dôchodku nie je dôvodom na ukončenie PP, postupujete v zmysle ZP.
Tweety
23.03.12,10:10
Ja potrebujem vedieť, či môžeme ukončiť PP so zamest.,ktorá dovršila dôchod.vek pred 2dňami a podala si žiadosť o SD.Je tam nejaká ochr. lehota, kým jej ho neschvália?
A aký je dôvod na skončenie PP? Pretože to, že dovršila dôch. vek, dôvodom na skončenie PP nie je.