marcelaStanakova
14.12.05,09:49
Nevie mi niekto poradiť ako vypočítať predpokladaný príjem na materskú dovolenku za rok 2004, ktorý potrebuje zamestnankyňa teraz na 23.12.2005 lebo ide na ďaľšiu materskú.
Zita4
14.12.05,08:55
Zober základnú mzdu, ktorú má dohodnutú v pracovnej zmluve, pripočítaj prípadné dohodnuté iné zložky mzdy a z toho vyrátaj predpokladaný príjem.
ajobs
14.12.05,08:58
Nevie mi niekto poradiť ako vypočítať predpokladaný príjem na materskú dovolenku za rok 2004, ktorý potrebuje zamestnankyňa teraz na 23.12.2005 lebo ide na ďaľšiu materskú.

Keď jej chceš pomôcť, daj jej VZ pre výpočet materského 23738 Sk, firmu to nič nestojí a jej materské bude celkom slušné. ;)
Možno sa ti poďakuje. :)
marcelaStanakova
14.12.05,09:03
To by bolo fajn a nebudú s tým nijaké problémy?
ajobs
14.12.05,09:06
To by bolo fajn a nebudú s tým nijaké problémy?

Prečo by boli, je to rozhodnutie firmy, aký by mala predpokladaný príjem.
Jej materské bude 55% z VZ, takže v mesiaci s 31 dňami 13056 Sk, v mesiaci s 30 dňami 12635 Sk.
Predpokladám, že je vo vašej firme stále zamestnaná a že splnila podmienku nemocenského poistenia 270 dní v posledných 2 rokoch.
Jana Motyčková
14.12.05,10:43
To by bolo fajn a nebudú s tým nijaké problémy?
Treba si to vedieť zdôvodniť. Dá sa to aj tak že sa jej zmení mzda v pracovnej zmluve. Ostáva riziko, že keď nastúpi po MD, nebude chcieť pristúpiť na nižšíu mzdu.
Nataša
14.12.05,10:48
Prosím o radu: dá sa nejako zvýšiť materská zamestnankyni, ktorá oficiálne zarába iba minimálnu mzdu? Voľakedy sa to dalo riešiť jedným dňom neplateného voľna, a čo teraz, existuje niečo?
Jana Motyčková
14.12.05,10:57
To neplatené voľno stále platí, novelu zákona o SP Radičová stiahla z parlamentu.
Monika
14.12.05,11:09
Prajem Vám pekný deň.

Moja otázka sa bude týkať mojej materskej dovolenky, na ktorú by som mala nastúpiť okolo 20.januára 2006.
Uvažujem správne ak by som si zobrala na 18.1.2006 neplatené voľno a 19.1.2006 by som normálne odrobila posledný pracovný deň pre materskou dovolenkou s tým, že zamestnávateľ by mi za tento pracovný deň určil max. VZ, čím by som potom dosiahla max.výšku materskej dovolenky.
V našej firme pracujem vyše 10 rokov.
Je toto riešenie správne?
A neplatené voľno treba nahlasovať do SP a ZP vopred, alebo sa to neoznamuje vôbec ?

Veľmi pekne Vám ďakujem za Vaše rady :o)
Čas sa kráti a nechcem niečo podceniť.
Pekný deň.
Monika :o)
Nataša
14.12.05,11:26
To neplatené voľno stále platí, novelu zákona o SP Radičová stiahla z parlamentu. Dúfam, že to bude platiť čo najdlhšie, minimálne do mája 2007.
ajobs
14.12.05,12:32
Prajem Vám pekný deň.

Moja otázka sa bude týkať mojej materskej dovolenky, na ktorú by som mala nastúpiť okolo 20.januára 2006.
Uvažujem správne ak by som si zobrala na 18.1.2006 neplatené voľno a 19.1.2006 by som normálne odrobila posledný pracovný deň pre materskou dovolenkou s tým, že zamestnávateľ by mi za tento pracovný deň určil max. VZ, čím by som potom dosiahla max.výšku materskej dovolenky.
V našej firme pracujem vyše 10 rokov.
Je toto riešenie správne?
A neplatené voľno treba nahlasovať do SP a ZP vopred, alebo sa to neoznamuje vôbec ?

Veľmi pekne Vám ďakujem za Vaše rady :o)
Čas sa kráti a nechcem niečo podceniť.
Pekný deň.
Monika :o)

Je to správne riešenie, musíš zarobiť za tento deň 1.079 Sk, max. VZ bude 765,742 Sk (v prepočte na 31 kalendárnych dní).
Neplatené voľno sa hlási iba do SP - prihláška+odhláška.
ajobs
14.12.05,12:35
Dúfam, že to bude platiť čo najdlhšie, minimálne do mája 2007.

Ministerka Radičová avizovala prípravu novely v I.polroku 2006, takže to bude asi platiť maximálne do 30.6.2006.
Ale potrebné veci sa dajú včas riešiť dobrovoľným nemocenským poistením;) :eek: :)
Dadena
14.12.05,12:42
Ukážte mi toho, kto zhltne, že počas 1. materskej zamestnávateľ len tak zdvihne hrubú mzdu, a to niekoľko násobne. A potom pozor, neplatené voľno, resp. ospravedlnené voľno bez náhrady mzdy, môže dať zamestnávateľ zamestnancovi v prípade, že mal už riadnu dovolenku v danom období vyčerpanú. Aj za tých pár dní v januári vznikne pomerná časť dovolenky.
Monika
14.12.05,12:46
Je to správne riešenie, musíš zarobiť za tento deň 1.079 Sk, max. VZ bude 765,742 Sk (v prepočte na 31 kalendárnych dní).
Neplatené voľno sa hlási iba do SP - prihláška+odhláška.



Ďakujem veľmi pekne za radu Tonko :)

Prajem pekný deň.
Monika
ajobs
14.12.05,12:59
Ukážte mi toho, kto zhltne, že počas 1. materskej zamestnávateľ len tak zdvihne hrubú mzdu, a to niekoľko násobne. A potom pozor, neplatené voľno, resp. ospravedlnené voľno bez náhrady mzdy, môže dať zamestnávateľ zamestnancovi v prípade, že mal už riadnu dovolenku v danom období vyčerpanú. Aj za tých pár dní v januári vznikne pomerná časť dovolenky.

Dada, zodpovednosť za výšku mzdy nesie jednoznačne zamestnávateľ, Sociálna poisťovňa nemá oprávnenie skúmať jej výšku.
A skús mi citovať ten § Zákonníka práce, ktorý prikazuje zamestnávateľovi
umožniť zamestnancovi čerpať neplatené voľno až po vyčerpaní riadnej dovolenky. Taký neexistuje, pretože táto podmienka je z hľadiska pracovného práva irelevantná. Existuje tu opäť zmluvná voľnosť v čerpaní NV a dovolenky, a v žiadnom prípade jedna udalosť nie je podmienená druhou.
Takže SP zatne zuby, a poskytne plnenie len a len v zmysle zákona, inak totiž konať nemôže. Vyplýva to z Ústavy SR.
Jana Motyčková
14.12.05,14:30
Je to správne riešenie, musíš zarobiť za tento deň 1.079 Sk, max. VZ bude 765,742 Sk (v prepočte na 31 kalendárnych dní).
Neplatené voľno sa hlási iba do SP - prihláška+odhláška.

Stačí zarobiť za ten 1 deň 766 Sk, potom DVZ bude 766/1 = 766. Načo 1079 ?
Jana Motyčková
14.12.05,14:35
Ešte je jedna možnosť, uzavrieť druhý pracovný pomer (môže byť aj u toho istého zamestnávateľa) napr. s kratším úväzkom a vyšším platom na dobu určitú, myslím, že by mohol aj končiť pred nástupom na materskú, kde by prípadne aj pár dní odrobila a materská by sa rátala z úrnu VZ z 1. aj 2. zamestnania.
ajobs
14.12.05,16:19
Stačí zarobiť za ten 1 deň 766 Sk, potom DVZ bude 766/1 = 766. Načo 1079 ?

Jej sa bude počítať z maxima, čiže 766 Sk, ale ak to prerátame na 1 pracovný deň v januári 2006, potom to je 23738/22*1 pracovný deň=1079 Sk.:confused:
ajobs
14.12.05,16:23
Ešte je jedna možnosť, uzavrieť druhý pracovný pomer (môže byť aj u toho istého zamestnávateľa) napr. s kratším úväzkom a vyšším platom na dobu určitú, myslím, že by mohol aj končiť pred nástupom na materskú, kde by prípadne aj pár dní odrobila a materská by sa rátala z úrnu VZ z 1. aj 2. zamestnania.

Janka, ale tam by nesplnila podmienku 270 dní poistenia v posledných 2 rokoch, pretože pri súbehu dvoch VZ by jej to tak počítali.
Iný prípad je poberanie nemocenského.
Jana Motyčková
14.12.05,17:36
Janka, ale tam by nesplnila podmienku 270 dní poistenia v posledných 2 rokoch, pretože pri súbehu dvoch VZ by jej to tak počítali.
Iný prípad je poberanie nemocenského.
V posledných 2 rokoch bola nemocensky poistená 270 dní, inak by namala nárok na materské ani z pôvodného pracovného pomeru. Je to prakticky obdobný prípad ako deň neplateného voľna - po ňom vzniká nové nemocenské poistenie, z ktorého nebola poistenkyňa 270 dní poistená - preto SP nechcela platiť materské z tohoto poistenia ale chcela ho platiť v ochrannej lehote z predchádzajúceho poistenia (ktoré skončilo deň pred neplateným voľnom). Nakoniec (podľa prípadov uvedených na Porade) SP platí materské z nového poistenia, t.j. aj tento prípad by mala posúdiť obdobne. Dokonca ak sa dobre pamätám, tak takto to urobil Miro H, a už písal, ža majú materské z nového zamestnania.
ajobs
14.12.05,20:51
V posledných 2 rokoch bola nemocensky poistená 270 dní, inak by namala nárok na materské ani z pôvodného pracovného pomeru. Je to prakticky obdobný prípad ako deň neplateného voľna - po ňom vzniká nové nemocenské poistenie, z ktorého nebola poistenkyňa 270 dní poistená - preto SP nechcela platiť materské z tohoto poistenia ale chcela ho platiť v ochrannej lehote z predchádzajúceho poistenia (ktoré skončilo deň pred neplateným voľnom). Nakoniec (podľa prípadov uvedených na Porade) SP platí materské z nového poistenia, t.j. aj tento prípad by mala posúdiť obdobne. Dokonca ak sa dobre pamätám, tak takto to urobil Miro H, a už písal, ža majú materské z nového zamestnania.

Myslím, že deň neplateného voľna je iný prípad, pretože dochádza k zániku a vzniku poistenia v rámci rovnakého poistného vzťahu z jedného pracovnoprávneho vzťahu, avšak keď okrem tohto pracovného pomeru uzavrie iný pracovný pomer, mám za to, že pokiaľ by malo byť plnenie z tohto pracovného pomeru ako ďalšieho poistného vzťahu, musel by aj tento spĺňať atribút trvania min. 270 dní.
Alebo uvažujem nesprávne ?
Jana Motyčková
15.12.05,06:07
Zákon o SP na 100% nikde nehovorí, že má ísť o poistenie v jednom pracovnom vzťahu. Podľa Tvojho výkladu, ak bol niekto SZČO, živnosť ukončil a zamestnal sa a po pol roku ide na materskú, nemal by nárok na materské.

A pozri si príspevky od Miro H.
ajobs
15.12.05,12:59
Zákon o SP na 100% nikde nehovorí, že má ísť o poistenie v jednom pracovnom vzťahu. Podľa Tvojho výkladu, ak bol niekto SZČO, živnosť ukončil a zamestnal sa a po pol roku ide na materskú, nemal by nárok na materské.

A pozri si príspevky od Miro H.

V tomto prípade áno, lebo ide o pokračovanie jedného poistného vzťahu
( najprv SZČO, potom zamestnanec ) len v inej forme za sebou.
Ale ja som mal na mysli prípady, keď existujú súbežne 2 právne vzťahy - napr. 2 pracovné pomery, alebo SZČO a pracovný pomer, alebo SZČO a dobrovoľné poistenie. Ja vychádzam z predpokladu, že 270 dní poistenia musí napr. pre nárok na materské splniť z každého takéhoto poistenia.
Jana Motyčková
15.12.05,14:41
V tomto prípade áno, lebo ide o pokračovanie jedného poistného vzťahu
( najprv SZČO, potom zamestnanec ) len v inej forme za sebou.
Ale ja som mal na mysli prípady, keď existujú súbežne 2 právne vzťahy - napr. 2 pracovné pomery, alebo SZČO a pracovný pomer, alebo SZČO a dobrovoľné poistenie. Ja vychádzam z predpokladu, že 270 dní poistenia musí napr. pre nárok na materské splniť z každého takéhoto poistenia.
Tuším som to nepochopila. V každom prípade som v zákone nenašla, že by sa súbežné poistné vzťahy posudzovali inak ako postupné. Navyše momentálne žena na rodičovskej nie je nemocensky poistená, keď sa zamestná v inom PP vznikne jej poistenie, ktoré nie je súbežné s iným poistením.
Ja viem, že je v zákone §58, kde sa hovorí, že nárok na nemocenskú dávku sa posudzuje samostatne z každého nemocenského poistenia. Ale trvanie poistenia 270 dní sa aj v takomo prípade posudzuje v úhrne zo všetkých poistení. A iné obmedzenia tam nevidím.
ajobs
15.12.05,16:16
Tuším som to nepochopila. V každom prípade som v zákone nenašla, že by sa súbežné poistné vzťahy posudzovali inak ako postupné. Navyše momentálne žena na rodičovskej nie je nemocensky poistená, keď sa zamestná v inom PP vznikne jej poistenie, ktoré nie je súbežné s iným poistením.
Ja viem, že je v zákone §58, kde sa hovorí, že nárok na nemocenskú dávku sa posudzuje samostatne z každého nemocenského poistenia. Ale trvanie poistenia 270 dní sa aj v takomo prípade posudzuje v úhrne zo všetkých poistení. A iné obmedzenia tam nevidím.

Vieš, ja som myslel na prípad, kedy má niekto napr. pracovný pomer ( z toho mu beží povinné nemocenské poistenie zamestnanca ) a okrem toho sa dá dobrovoľne nemocensky poistiť. Ak by mala dostávať napr. materské z oboch poistení, musela by takáto poistenkyňa byť aj dobrovoľne poistená aspoň 270 dní v posledných 2 rokoch, aby jej za istých okolností vznikol nárok na materské z oboch týchto poistení.
Jana Motyčková
15.12.05,19:16
Myslím si, že SP si jeden § vykladá rôznymi spôsobmi, dúfam že najbližšia novela tieto spory odstráni.
Nechcem sa ďalej sporiť, myslím, že je to zbytočné, v podstate mi je to jedno a mám teraz časový deficit, ale nedalo mi to.
ajobs
16.12.05,09:31
Myslím si, že SP si jeden § vykladá rôznymi spôsobmi, dúfam že najbližšia novela tieto spory odstráni.
Nechcem sa ďalej sporiť, myslím, že je to zbytočné, v podstate mi je to jedno a mám teraz časový deficit, ale nedalo mi to.

Ďakujem, že sme si to vyjasnili a želám ti príjemný pracovný deň:)
Monika
16.12.05,12:11
Prajem pekný deň. :)

Napadla ma v tejto súvislosti ešte jedna otázka - ak je žena na materskej dovolenke /resp. rodičovskej dovolenke/ a rozhodne sa mať ešte jedno dieťa bez nástupu do zamestnania - čiže ostáva bez prerušenia rodičovskej dovolenky stále doma a porodí druhé dieťa, či by tu bola ešte táto možnosť.
Aby by si už počas prvej materskej dovolenky platila dobrovoľné nemocenské poistenie - splnila by podmienku platenia 270 dní dobrovoľného poistenia pred druhým pôrodom .... či by potom pri druhej materskej dovolenke SP brala do úvahy toto platenie dobrovoľného nemocenského poistenia, alebo sa to nedá takto zrealizovať.
Ďakujem veľmi pekne za každú radu :)


Krásny deň a víkend prajem.
Monika :)
endrju
16.12.05,16:54
Prajem pekný deň. :)

Napadla ma v tejto súvislosti ešte jedna otázka - ak je žena na materskej dovolenke /resp. rodičovskej dovolenke/ a rozhodne sa mať ešte jedno dieťa bez nástupu do zamestnania - čiže ostáva bez prerušenia rodičovskej dovolenky stále doma a porodí druhé dieťa, či by tu bola ešte táto možnosť.
Aby by si už počas prvej materskej dovolenky platila dobrovoľné nemocenské poistenie - splnila by podmienku platenia 270 dní dobrovoľného poistenia pred druhým pôrodom .... či by potom pri druhej materskej dovolenke SP brala do úvahy toto platenie dobrovoľného nemocenského poistenia, alebo sa to nedá takto zrealizovať.
Ďakujem veľmi pekne za každú radu :)


Krásny deň a víkend prajem.
Monika :)

Monika, myslím si, že takéto riešenie je možné. Dúfam, že sa nemýlim.

Počas rodičovskej dovolenky sa prerušuje povinné nemocenské poistenie a preto s dosť vysokou pravdepodobnosťou je pri druhom pôrode už ukončená 6 mesačná ochranná lehota z povinného nemocenského poistenia.

Dobrovoľné poistenie by malo vzniknúť pred nástupom na prvú materskú dovolenku. Stačí aj jeden deň pred jej začiatkom. Počas materskej dovolenky poistné platiť netreba. Po ukončení materskej treba znovu začať platiť poistné. Dobrovoľné poistenie by malo trvať najmenej do 6 mesiacov bez jedného dňa pred nástupom na druhú materskú dovolenku.
Jana Motyčková
16.12.05,17:02
Andrej, mňa by zaujímal Tvoj názor na tento môj názor :) - uvediem príklad. Nástup na materskú 30.3.2006 po rodičovskej dovolenke, t.j. uplynula už 6-mesačná ochranná lehota. Ale tým, že 29.3. zamestnankyňa ukončila rodičovskú dovolenku, 30.3. keď jej začína materská dovolenka jej opätovne vzniklo nemocenské poistenie. Má nárok na materské keď materská začala v prvý deň poistenia? Vo všeobecnosti - má zamestnanec nárok na nemocenské (resp. náhradu príjmu), ak PN vznikla v prvý deň zamestnania, prípadne pred začiatkom pracovného pomeru? Podľa mňa má. Ale čo ty na to ?
endrju
16.12.05,17:13
Andrej, mňa by zaujímal Tvoj názor na tento môj názor :) - uvediem príklad. Nástup na materskú 30.3.2006 po rodičovskej dovolenke, t.j. uplynula už 6-mesačná ochranná lehota. Ale tým, že 29.3. zamestnankyňa ukončila rodičovskú dovolenku, 30.3. keď jej začína materská dovolenka jej opätovne vzniklo nemocenské poistenie. Má nárok na materské keď materská začala v prvý deň poistenia? Vo všeobecnosti - má zamestnanec nárok na nemocenské (resp. náhradu príjmu), ak PN vznikla v prvý deň zamestnania, prípadne pred začiatkom pracovného pomeru? Podľa mňa má. Ale čo ty na to ?

Janka, tiež si myslím, že nárok na materské je od prvého dňa poistenia ak je splnená podmienka 270 dní poistenia v posledných dvoch rokoch. Nenašiel som v zákone žiadne vylúčenie takéhoto nároku.
Pravdepodobne chceš poukázať na inú možnosť odpovede na Monikinu otázku. Pochopil som Ťa správne?
Je tu však riziko, že medzi dvomi pôrodmi môže uplynúť dlhšie obdobie, ktoré by malo za následok nesplnenie podmienky 270 dní poistenia v posledných dvoch rokoch.
Jana Motyčková
16.12.05,18:03
Janka, tiež si myslím, že nárok na materské je od prvého dňa poistenia ak je splnená podmienka 270 dní poistenia v posledných dvoch rokoch. Nenašiel som v zákone žiadne vylúčenie takéhoto nároku.
Pravdepodobne chceš poukázať na inú možnosť odpovede na Monikinu otázku. Pochopil som Ťa správne?
Je tu však riziko, že medzi dvomi pôrodmi môže uplynúť dlhšie obdobie, ktoré by malo za následok nesplnenie podmienky 270 dní poistenia v posledných dvoch rokoch.
Presne tak.
Katka2
31.01.06,09:49
Ahojte.
Táto téma tu už bola, no aj tak veľmi neviem vyriešiť jeden problém.
Moja známa je na rodičovskej dovolenke a čaká druhé dieťa.Je SZČO.
Od 1.7.2005 neplatí za ňu štát nemocenské poistenie. Čo má robiť, aby jej vznikol nárok na materské? Dobrovoľne sa pripoistiť - nie je už neskoro? Termín pôrodu je síce až v septembri, ale je tam tá podmienka byť poistený 270 dní, no a štát za ňu neplatí už od júla.
Za všetky odpovede vopred ďakujem.
ajobs
31.01.06,10:45
Ahojte.
Táto téma tu už bola, no aj tak veľmi neviem vyriešiť jeden problém.
Moja známa je na rodičovskej dovolenke a čaká druhé dieťa.Je SZČO.
Od 1.7.2005 neplatí za ňu štát nemocenské poistenie. Čo má robiť, aby jej vznikol nárok na materské? Dobrovoľne sa pripoistiť - nie je už neskoro? Termín pôrodu je síce až v septembri, ale je tam tá podmienka byť poistený 270 dní, no a štát za ňu neplatí už od júla.
Za všetky odpovede vopred ďakujem.

Bola poistená nemocensky do 30.6.2005 z titulu predchádzajúceho zamestnania, dobrovoľne alebo SZČO ??
Ak nebola nemocensky poistená, potom nebude mať nárok na materské.
Ale od narodenia dieťaťa bude dostávať rodičovský príspevok 4230 Sk.
Katka2
31.01.06,11:10
Bola SZČO.
Teda už sa nedá naozaj nič robiť?

Katka
Katka2
31.01.06,11:17
Takto to myslím:
Je SZČO. Nastúpila na materskú, tak na rodičovskú dovolenku. V auguste - septembri zase nastúpi na materskú. Neviem, či je to fakt, ale že vraj od 01.07.2006 sa rodičovská dovolenka považuje za prerušenie nemocenského poistenia, že štát za ňu od vtedy neplatí nemocenské.
Keď by sa teraz nemocensky poistila, splnila by tých 270 dni poistenia?
Musia ísť za sebou, či ako ?
Počíta sa 270 dní počas posledných dvoch rokov?
endrju
31.01.06,16:11
Ahojte.
Táto téma tu už bola, no aj tak veľmi neviem vyriešiť jeden problém.
Moja známa je na rodičovskej dovolenke a čaká druhé dieťa.Je SZČO.
Od 1.7.2005 neplatí za ňu štát nemocenské poistenie. Čo má robiť, aby jej vznikol nárok na materské? Dobrovoľne sa pripoistiť - nie je už neskoro? Termín pôrodu je síce až v septembri, ale je tam tá podmienka byť poistený 270 dní, no a štát za ňu neplatí už od júla.
Za všetky odpovede vopred ďakujem.

Katka2, presunul som príspevky z "Tvojej" témy do staršej témy, v ktorej bolo podľa môjho názoru riešenie Tvojho problému prediskutované dostatočne podrobne. Preštuduj si túto tému a predpokladám, že riešenie Tvojho problému Ti bude jasnejšie.
zuzana
01.02.06,08:41
Ak nastúpim na materskú v novembri 2006, tak sa mi bude brať na výpočet materskej rok 2005?A ak mi budú platiť materskú v roku 2007-pokračovanie vyplácania materskej, tak z ktorého roku ju budú počítať 2005 alebo 2006?
Jana Motyčková
01.02.06,11:31
Ak nastúpim na materskú v novembri 2006, tak sa mi bude brať na výpočet materskej rok 2005?A ak mi budú platiť materskú v roku 2007-pokračovanie vyplácania materskej, tak z ktorého roku ju budú počítať 2005 alebo 2006?

Ak budeš robiť v novembri v tom istom pracovnom pomere ako si robila v r.2005, bude sa počítať materské z vymeriavacích základov z roku 2005. Tak ako sa vypočíta v novembri, tak sa bude platiť až do skončenia materskej, t.j. aj v r.2007.
zuzana
01.02.06,13:03
Ďakujem pekne:p
SILVIA54
03.04.06,08:53
Ahojte, mám prosbu ohľadom našej zamestnankyne,ktorá išla na materskú dovolenku teraz k 30.3.2006.V marci si čerpala 15 dní svojej starej dovolenky.VZ jej vyšiel 7827,-Sk(minulý rok bola na rodičovskej),keby si nebrala dovolenku tak by mala pravdepodobný VZ a to je 12000(hrubá mzda).Chcem sa opýtať:na výšku materského v jednom aj v druhom prípade,v prvom prípade mi to vyšlo 204,99 DVZ(7827/21*0,55) a v druhom 216,98(12000*12/365*0,55).Viete mi to vysvetliť že prečo je tam taký rozdieľ?:confused:
ajobs
03.04.06,11:48
Ahojte, mám prosbu ohľadom našej zamestnankyne,ktorá išla na materskú dovolenku teraz k 30.3.2006.V marci si čerpala 15 dní svojej starej dovolenky.VZ jej vyšiel 7827,-Sk(minulý rok bola na rodičovskej),keby si nebrala dovolenku tak by mala pravdepodobný VZ a to je 12000(hrubá mzda).Chcem sa opýtať:na výšku materského v jednom aj v druhom prípade,v prvom prípade mi to vyšlo 204,99 DVZ(7827/21*0,55) a v druhom 216,98(12000*12/365*0,55).Viete mi to vysvetliť že prečo je tam taký rozdieľ?:confused:

Ako si dostala VZ 7827 Sk ? Napíš postup, ako si to vypočítala z príjmu minulého roka ?