ELAST
16.02.11,14:02
Dobry den prajem!

Mohli by Ste nam, prosim Vas, poradit?

Sme obchodna firma, ktora predava tovar. V sucasnosti rozhodlo vedenie, ze k fakturacii za tovar sa bude osobitne fakturovat aj preprava tovaru (nasim nakladnym automobilom).

Preto by som Vas rada poprosila o radu, ako mame pri fakturacii prepravy postupovat... Staci ak napr. na fakture pod polozku fakturovaneho tovaru napisem Preprava a potom jej sumu bez DPH, DPH a sumu celkom?

A chapem, prosim Vas, spravne § 22 zakona o DPH a teda ze musim podla tohto § 22 do zakladu dane zahrnat aj prepravne naklady, co podla mna znamena, ze musim na fakture vycislit zaklad dane a DPH spolu za tovar vratane prepravy (a to tiez napr. znamena, ze budeme aplikovat tu istu sadzbu DPH na prepravu ako na fakturovany tovar). Je to tak, prosim Vas? Alebo sa mylim?

A je potrebne este nieco zabezpecit z dovodu fakturacie prepravnych nakladov? Prosim Vas, mozete mi poradit?

Mna napr. napadlo, ci si musime rozsirit predmet cinnosti zapisanej v OR SR o poskytovanie prepravy (ale to dufam, ze len prehanam a nie je to potrebne). A neviem, ci su tam este nejake ine specifika - aj z pohlade dane z prijmov apod. Prosim, pomozete mi?
ELAST
17.02.11,06:13
Prosím, mohli by Ste mi pomôcť?