Zita4
14.12.05,10:00
Poraďáci, máte niekto skúsenosti s parézou tvárového nervu? Ja sa už takto trápim od 31.10. Mám ochrnutú pravú polovicu tváre údajne od prievanu alebo nevyležaných chorôb. :mee: Uvítala by som vaše prípadné skúsenosti. Ďakujem.
M3G
14.12.05,09:04
Čo viem, tak liečenie je dlhodobé a doktori nezaručujú 100% úspech. Bývalý kolega mal podobné problémy s nohou, odporúčali mu operáciu, on sa však rozhodol ísť k ľudovému liečiteľovi, ktorý mu podľa môjho názoru pomohol viac, ako by mohli doktori.
plavčík
14.12.05,09:09
Možno by bola dobrá akupunktúra. Mám kontakt ale iba v Ba.
Zita4
14.12.05,09:09
Ja chodím na akupunktúru a dúfam, že to bude tá správna cesta, ale rozmýšľala som aj nad ľudovými liečiteľmi. Možno by to urýchlilo proces.
alternativa
14.12.05,15:20
Zita4, mas pred sebou beh na dlhej trati. Je to naozaj velmi zdlhave neurologicke ochorenie, sama som sa liecila zo zapalu trojklanneho nervu a zacinajucej parezy viac ako rok. Som bez nasledkov, hoci chulostiva na prievan a zimu. Moje rady, co mi pomahali: hlava, krk a postihnuta cast tvare v teple /cele mesiace som chodila so satkou na lici akoby od zubara/, odskusaj SUCHE teplo a sleduj tvoje pocity, denne viackrat biolampa. Akupunktura by mohla zabrat...mohla, drzim palce. Vsetko je velmi individualne. Moja skusenost pri vyuzivani alternativnych foriem liecby cohokolvek je : nekombinovat sucasne viacere metody. Mozu "fungovat" na roznych principoch a organizmus miesto podpory si z nich vytvori "chaos".
Zita4
14.12.05,15:37
Ďakujem Vám všetkým za podporu a verím v dobrý výsledok. Želám vám pevné zdravie.
rede
30.08.06,05:36
Zita4, ako sa máš po vyliečení parézy tvárového nervu? Zostala si citlivá na chlad a prievan? Ak áno, napíš, ako to riešiš, pretože v bežnom živote sa im nedá vyhnúť a otravujú ti život. Je tu bohužiaľ možnosť, že sa paréza môže vrátiť, takže nedá sa prípadne nevšímať si začiatočné prejavy a ak sa dá, hneď včas zasiahnuť.
Ďakujem aj poraďákom za rady a skúsenosti, s ktorými sa s nami podelia.
Zita4
30.08.06,10:20
Zita4, ako sa máš po vyliečení parézy tvárového nervu? Zostala si citlivá na chlad a prievan? Ak áno, napíš, ako to riešiš, pretože v bežnom živote sa im nedá vyhnúť a otravujú ti život. Je tu bohužiaľ možnosť, že sa paréza môže vrátiť, takže nedá sa prípadne nevšímať si začiatočné prejavy a ak sa dá, hneď včas zasiahnuť.
Ďakujem aj poraďákom za rady a skúsenosti, s ktorými sa s nami podelia.
Nuž, som vyliečená ako-tak :( . Moje okolie hovorí, že už nič na mne nevidieť, ale nie som ešte celkom v poriadku. Oko mi dosť často slzí a pravý kútik úst je trošku ochabnutý. Citlivá na prievan už asi budem do konca života :mee: . Ešte rozmýšľam nad nejakou alternatívnou liečbou - možno sú nejaké bylinky, čo by mi pomohli, ktovie? :o
Rede, ďakujem za tvoj záujem. Btw: ty máš nejakú skúsenosť s touto chorobou?
rede
30.08.06,10:40
Zitka, ďakujem za odpoveď. Ja som mala parézu pravej strany tváre v r.2002. tiež som bez viditeľných následkov, ale mám problémy s tuhnutím tváre pri prievane alebo chlade. Keď to začnem pociťovať, tak si tú stranu tváre nahrievam, alebo natieram kapsaicínovým gélom, ktorý obsahuje pálivú papriku, ten nosím všade so sebou. Nepoznáš nejaké iné spôsoby, ktoré by zastavili začínajúce sa príznaky. A stále nosím v ušiach vatu.
Orim
31.08.06,08:38
Masaž tváre tomu trochu nepomáha?
Zita4
06.09.06,14:09
Masaž tváre tomu trochu nepomáha?
Masáž tváre (odborná) je súčasťou rehabilitácie. Ale to mám už za sebou a pomáha to len pri akútnych stavoch.:(
mamiatko
29.05.07,05:47
Dcére včera diagnostikovali pooperačnú parézu hornej vetvy tvárového nervu, viete mi poradiť kde by som sa dozvedela viac o tejto diagnóze a hlavne o vyhliadkach na zlepšenie ?
Psycholog
30.05.07,15:33
Ešte rozmýšľam nad nejakou alternatívnou liečbou - možno sú nejaké bylinky, čo by mi pomohli, ktovie?
Zkuste: na 1/4 litru vody
1 lžička světlíku - očianka Rostkova
1 lžička jitrocelu - skorocel kopiovitý
1 lžička šalvěje - šalvia lek.
Uvařit a horký bylinkový čaj popíjet po lžičkách.
Z oblasti akupresúry:
5x zmáčknout ušní lalůčky
Držím palce!! Petr ICQ 441-427-748
prevod
10.08.07,07:20
fuuf , ja sa s parézou tvárového nervu , trápim zatiaľ "len" od 22.07.07. Najprv som bol liečený len ambulatne , pomocou vitamínu B a E + každodenné rehabilitácie.
2.8. som, vzhľadom na to ,že som nevidel žiadny pokrok, navštívil kliniku ORL v nemocnici nech mi predpíšu lieky. Tu si ma rovno nechali a od 2.8.2007 dostávam 3x denne herpesin pomocou infúzii a ostatné tabletky som už ani neskúmal. Na rehabilitácie som začal znovu chodiť 6.8.

Zatiaľ cítim len veľmi veľmi jemné pokroky :|

Zita , chcem sa len opýtať , nepamätáš si po cca akom čase prišli prvé výraznejšie pokroky ? Keby som aspoň zavrel oko ,bol by som pokojnejší :)

Inak , veľa zdaru tým, ktorých toto ochorenie postihlo.
Zita4
15.08.07,07:04
Ja si presne nepamätám, po akom čase prišli prvé viditeľné pokroky, ale bolo to veľmi, veľmi pomalé. Môže byť, že až po 3 - 4 mesiacoch. Následky ešte stále cítim, hoci moje okolie svorne tvrdí, že to nie je vidieť, cítim to. :mee:
Želám ti skoré uzdravenie, lebo táto choroba je veľmi nepríjemná a ustupuje príliš pomalým tempom.
Jana D
09.12.07,20:07
Ahojte,
mna trapi "centralne", cize mozgove ochrnutie. Mne sa to totiz stalo po uraze hlavy. Lava polovica tvare bola uplne nehybna. Vyzerala som ako po porazke. A k zatvoreniu oka mi chybalo tak pol centimetra. Chvilku (mesiac) to vyzeralo beznadejne. Masirovali ma a cvicila som so sestrickou a aj sama hodiny denne doma. A oko som preliepala. Zo zaciatku len na noc, ale ked doslo k poskodeniu rohovky, tak aj cez den. To sa nastastie po 3 mesiacoch vyliecilo. Prve mini vrasky sa objavili asi po mesiaci. Denne navstevy RHB oddelenia trvali tak 7 mesiacov. Ciastocne sa prekryvali s akupunkturou. Dve sady sedeni po 10 napichani tvare obden. Ta priniesla male, ale predsa len, uspechy. (S tou sa ma vraj zacat cim skor). Potom, kedze som cviky ovladala, ma nechali uz len chodit na kontroly. Teraz je to uz rok, co denne cvicim a osvecujem sa biolampou. Oko uz zatvorim takmer uplne. A tvar na prvy pohlad vyzera normalne. Avsak deficit v pohyblivosti je pri rozpravani zrejmy. Najviac ma asi trapi, ze sa viem len usmievat, ale neviem sa smiat . Vycerit zuby neviem, a uz asi nikdy ani nebudem vediet. Zrejme bola spodna vetva nervu pretata. Velmi som sa pre to, ako vyzeram, trapila. A obcas este aj trapim. Kto tym nepresiel, nevie si predstavit. Ale, nevzdavam sa ani po roku. Kazdy organizmus je individualny. Mne za ten rok niekolko krat povedali, ze je to zazrak. Niekolko krat som pocula, ze lepsie to uz asi nebude, a potom predsa len o malinko bolo. Takze nevzdavajte sa. Nasla som knihu "Manualni neuroterapie" od Waltera Froneberga a tam sa pisalo aj o masirovani bodov na prstoch noh. A v inej knihe som nasla, ze tato metoda prinasa vynikajuce vysledky aj po rokoch ochrnutia, pokial nervy neboli poskodene. Takze uz sa nebojim toho, ze zlepsenie je mozne len do roka. Len neviem ci to niekto robi aj na Slovensku. Nepoculi ste o tom? Urobila by som vsetko, aby sa to vratilo do povodneho stavu.
Vela zdravia,
j.
Soňurka
09.12.07,20:39
Jani, skús pozrieť na stránku http://www.edusan.sk/, možno zadať aj do rubriky MÁM PROBLÉM Tvoj problém a možno budeš mať sťastie a odpovie Ti aj lekár odborník, prípadne niekto s podobným problémom. Prípadne mi napíš v SS odkiaľ si, ak zistím niečo viac, napíšem.
Držím palce! :)
clovecina
29.03.08,09:10
Ahoj Zita, mne ochrnul ľavý tvárový nerv teraz - pred týždňom zo silného tatranského vetra a kamarátka mi odporúčila okamžitú cestu k moru, vraj jej malému bratrancovi to pomohlo a je bez trvalých následkov. Čo myslíš, je to správna cesta?
Tojotomi
15.04.09,08:29
no uz to bolo davno co ste pisali
ale urcite akupunktura pomaha
a aj bankovanie specialne na toto
tak skuste
drzte sa
ahojte