jasu
16.02.11,17:07
dobry den, chcela by som zacat podnikat a chcem si zalozit zivnost. kedze byvam inde ako v trvalom bydlisku a zatial nemam prechodne ,alebo zmenene trvale bydlisko, musim si zivnost zalozit iba v mieste trvaleho bydliska, alebo je to neobmedzene v ramci SR?
dakujem
KEJKA
16.02.11,16:46
len v mieste TP.
sroservis
16.02.11,18:46
Dobrý deň,

živnosť si musíte ohlásiť na živnostenskom úrade príslušnom podľa Vášho trvalého bydliska, ale miesto podnikania môžete uviesť ľubovoľné v rámci SR.

V tom prípade však musíte živnostenskému úradu preukázať oprávnenie užívať nehnuteľnosť, v ktorej bude Vaše miesto podnikania (napr. listom vlastníctva alebo nájomnou zmluvou a pod.).

Všetko dobré.
jasu
17.02.11,07:45
neda sa to pripadne aj poslat postou, ak by som dodala vsetko, resp, mohla by som tymto niekoho splnomocnit?
dakujem
akina
17.02.11,10:17
neda sa to pripadne aj poslat postou, ak by som dodala vsetko, resp, mohla by som tymto niekoho splnomocnit?
dakujem
Je možné ohlásenie živnosti poslať aj poštou, tlačivá sú na internete.
blavaciko
17.02.11,18:22
akina, otazka z mojej strany... akou formou zaplatit spravny poplatok? prilozit kolok alebo potvrdenie o vklade na ucet? resp. prevode?
akina
18.02.11,09:50
akina, otazka z mojej strany... akou formou zaplatit spravny poplatok? prilozit kolok alebo potvrdenie o vklade na ucet? resp. prevode?
Priložiť kolky.