malta
16.02.11,17:09
Mám fa z decembra z roku 2010,ktorá mi prešla do záväzkov/JÚ/,neviem ako zaúčtovať jej úhradu v peňažnom denníku v r.2011,keď DPH som si uplatnila v decembri. Prevádzková réžia+DPH,ale mi potom nebude sedieť DPH za január2011,keď si to budem odsúhlasovať.Tá DPH by tam nemala byť,neviem ako to urobiť,poraďte.
rodina1
16.02.11,16:13
Mám fa z decembra z roku 2010,ktorá mi prešla do záväzkov/JÚ/,neviem ako zaúčtovať jej úhradu v peňažnom denníku v r.2011,keď DPH som si uplatnila v decembri. Prevádzková réžia+DPH,ale mi potom nebude sedieť DPH za január2011,keď si to budem odsúhlasovať.Tá DPH by tam nemala byť,neviem ako to urobiť,poraďte.
Úhrada s uplatnením nemá nič spoločné. Jednoducho, dňom, kedy si uhradil/a faktúru, zaúčtuješ úhradu do PD tak, že pri zápise VPD vstúpiš do evidencie faktúr cez F7, vyberieš danú faktúru, zaklikneš aj úhrada záväzku a dáš OK. Uvedená DPH sa ti dostane do stĺpca DPH (VNZD) a zvyšok do VOZD v príslušnom členení - buď výdavok na materiál, tovar, alebo prevázdková réžia, podľa toho, čoho sa faktúra týka.
malta
16.02.11,16:25
Takže mi nemusí sedieť DPH za január v evidencii DPH?
veronikasad
16.02.11,16:32
Takže mi nemusí sedieť DPH za január v evidencii DPH?
DP DPH nespracovávaš na základe peňažného denníka, ale samostatnej zostavy Evidencia DPH - Zdanitelné obchody a Odpočítanie dane.

Uhrada dodavatelskej ani odberatelskej faktúry nevstupuje do evidencie DPH (do evidencie si ich zapísala zaevidovaním do knihy záväzkov alebo pohladávok).
V peňažnom denníku je uhrada zaevidovaná ako zdanitelný príjem alebo výdaj (suma bez DPH) a DPH.
malta
16.02.11,16:39
Ďakujem Vám ste super