MTV75
16.02.11,18:20
Popri zamestnaní vykonávam aj finančné poradenstvo. Som zaregistrovaný aj na daňovom úrade a mám pridelené DIČ. Stačí, ak prinesiem ekonómke v práci provízny výpis za rok 2010 a ona ho zahrnie do daňového priznania, alebo si daňové priznanie musím urobiť sám? Ak sám, použijem daňové priznanie typu B? A čo mám robiť so zdravotným zúčtovaním? Všetko potrebné urobí môj zamestnávateľ, alebo potrebujem doložiť aj tam provízny výpis, alebo nejaké tlačivo. V NBS som zaregistrovaný od 16.6.2010 a môj príjem z poradenstva za rok 2010 bol 650 EUR. Ďakujem a ospravedlňujem sa za "blbé" otázky, ale toto je pre mňa Španielská dedina.
veronikasad
16.02.11,17:22
Popri zamestnaní vykonávam aj finančné poradenstvo. Som zaregistrovaný aj na daňovom úrade a mám pridelené DIČ. Stačí, ak prinesiem ekonómke v práci provízny výpis za rok 2010 a ona ho zahrnie do daňového priznania, alebo si daňové priznanie musím urobiť sám? Ak sám, použijem daňové priznanie typu B? A čo mám robiť so zdravotným zúčtovaním? Všetko potrebné urobí môj zamestnávateľ, alebo potrebujem doložiť aj tam provízny výpis, alebo nejaké tlačivo. V NBS som zaregistrovaný od 16.6.2010 a môj príjem z poradenstva za rok 2010 bol 650 EUR. Ďakujem a ospravedlňujem sa za "blbé" otázky, ale toto je pre mňa Španielská dedina.
prihlásil si sa po pridelení DIČ v zdr. poisťovni ako SZČO ?
Nemôžeš požiadať zamestnávatela o vykonanie RZD, musíš si sám podať daňové priznanie typu B.
rodina1
16.02.11,17:24
Popri zamestnaní vykonávam aj finančné poradenstvo. Som zaregistrovaný aj na daňovom úrade a mám pridelené DIČ. Stačí, ak prinesiem ekonómke v práci provízny výpis za rok 2010 a ona ho zahrnie do daňového priznania, alebo si daňové priznanie musím urobiť sám? Ak sám, použijem daňové priznanie typu B? A čo mám robiť so zdravotným zúčtovaním? Všetko potrebné urobí môj zamestnávateľ, alebo potrebujem doložiť aj tam provízny výpis, alebo nejaké tlačivo. V NBS som zaregistrovaný od 16.6.2010 a môj príjem z poradenstva za rok 2010 bol 650 EUR. Ďakujem a ospravedlňujem sa za "blbé" otázky, ale toto je pre mňa Španielská dedina.
Tak toto som riešila aj ja kvôli bratovi. Takže mu robím DP typ B, kde zahrniem aj príjem zo zamestnania, aj príjem z finančného poradenstva. Teda z toho vylýva, že daňové priznanie si musíš urobiť a podať sám. Ekonómka ti dá len potvrdenie o príjme za rok 2010.
A ďalej je tvojou povinnosťou si urobiť aj RZZP za rok 2010. Tiež si pýtaj od zamestnávateľa potvrdenie k RZZP.
veronikasad
16.02.11,17:28
Jarmilka, brat sa prihlásil v ZP ako SZČO ?
MTV75
16.02.11,17:32
Podľa zákona 580/2004 som sa do 8 dní po zápise v NBS bol prihlásiť na zdravotnej poisťovni, ale to myslím bolo ešte pred pridelením DIČ. Po pridelení DIČ som už v zdravotnej myslím nebol.
rodina1
16.02.11,17:33
Veronika, áno. Platil aj do ZP ako SZČO.
dadia1
28.03.11,08:44
prosím vas a ake vydavky si uplatnoval z tohto finančného poradenstva????
nela07
06.02.13,12:51
ahojte, finančný agent zarobil v r. 2012 cca 600 eur. obnovil aj živnosť, z ktorej nemal príjem a nemal ani iné príjmy.ZP zaplatil cca 170 eur. Z toho mi vyplýva, že ak nepresiahol sumu 1822 eur nemusí podávať DP. Ale potom bude musieť poskytnúť údaje o príjme zdravotnej poisťovni, aby mu vedeli urobiť RZZP. Ak sa rozhodne urobiť DP, tak si len uplatní 40% výdajov. je to správne? Ďakujem.
nela07
06.02.13,19:30
skúsim posunúť
veronikasad
06.02.13,19:33
ahojte, finančný agent zarobil v r. 2012 cca 600 eur. obnovil aj živnosť, z ktorej nemal príjem a nemal ani iné príjmy.ZP zaplatil cca 170 eur. Z toho mi vyplýva, že ak nepresiahol sumu 1822 eur nemusí podávať DP. Ale potom bude musieť poskytnúť údaje o príjme zdravotnej poisťovni, aby mu vedeli urobiť RZZP. Ak sa rozhodne urobiť DP, tak si len uplatní 40% výdajov. je to správne? Ďakujem.
Kto je viazaný finančný agent ? (dôchodca, zamestnanec, iný poistenec štátu) ... Mal aj iné zdanitelné príjmy, napr. zo zamestnania ?
nela07
06.02.13,19:38
Agent je žena do 09/2012 na RD, zmluvu o finančnom sprostredkovaní podpísala v máji 2012 a obnovila prerušenú živnosť v júni 2012. nemala žiadne iné zdaniteľné príjmy.
nela07
06.02.13,20:16
ahojte, finančný agent zarobil v r. 2012 cca 600 eur. obnovil aj živnosť, z ktorej nemal príjem a nemal ani iné príjmy.ZP zaplatil cca 170 eur. Z toho mi vyplýva, že ak nepresiahol sumu 1822 eur nemusí podávať DP. Ale potom bude musieť poskytnúť údaje o príjme zdravotnej poisťovni, aby mu vedeli urobiť RZZP. Ak sa rozhodne urobiť DP, tak si len uplatní 40% výdajov. je to správne? Ďakujem.


Agent je žena do 09/2012 na RD, zmluvu o finančnom sprostredkovaní podpísala v máji 2012 a obnovila prerušenú živnosť v júni 2012. nemala žiadne iné zdaniteľné príjmy.

?