Zuzana B.
16.02.11,18:26
Prosím Vás, ak dokupujem nový komponent (konkrétne radič diskov) do počítača, ktorý je v evidencii drobného majetku, a takýto komponent doteraz počítač nemal, potom aj keď cena nepresiahla limit, v JÚ účtujem ako technické zhodnotenie alebo len nákup materiálu? Nemám v tom jasno....
ego.mc
17.02.11,11:19
Nákup materiálu
Zuzana B.
20.02.11,10:38
Nákup materiálu
Ok, ak si zhrniem celý rok 2010, je veľa nových položiek, ktoré sa dokúpili k existujúcemu drobnému majetku (napr. statív k fotoaparátu, Blu-ray mechanika na HPčko). Teda tieto nákupy mám zaúčtovať ako nákup materiálu a ja si urobím v mojej "excelovskej" tabuľke poznámky, že k čomu sa dokupovali tieto veci? Ďakujem za Vaše odpovede!
Zuzana B.
20.02.11,11:38
A ešte mám jednu otázku. Kúpil sa počítač, na druhý deň sa k nemu dokúpil monitor. Zaradím to do evidencie drobného majetku s tým neskorším dátumom a jednou sumou (= PC + monitor), t. j. dátum kedy bolo možné používať počítač?
KEJKA
20.02.11,12:02
presne tak.
Zuzana B.
20.02.11,12:19
Ďakujem Kejka! Pomohla si mi!
Zuzana B.
20.02.11,13:28
Takže určite v JÚ budem nákup nových komponentov k existujúcemu drobnému majetku účtujem ako MATERIÁL (napr. statív k fotoaparátu)?
A keď sme dokupovali ďalšiu pamäťovú kartu k fotoaparátu? Tú zaúčtujem ako nový drobný majetok alebo tiež len ako Materiál? Alebo druhý monitor k PC? Ten zaúčtujem ako nový drobný majetok alebo tiež len ako materiál a dám si poznámku, že bol dokupovaný k existujúcemu počítaču? (sme geodetická firma a zamestnanci potrebujú k práci dva monitory)
Lesia13
20.02.11,20:26
pamäťové karty by som dala ako materiál do spotreby a nákup monitora by som evidovala ako majetok drobný a na karte
Zuzana B.
22.02.11,17:15
pamäťové karty by som dala ako materiál do spotreby a nákup monitora by som evidovala ako majetok drobný a na karte
To znamená, že ten druhý monitor by si zaúčtovala ako drobný majetok a do karty existujúceho počítača by si dopísala druhý monitor ako ďalšiu položku?
Zuzana B.
23.02.11,07:10
Vedel by mi niekto na to odpovedať?
Zuzana B.
25.02.11,12:32
Nevie nikto poradiť?