Pepa
14.12.05,11:58
S.r.o. kúpila v roku 2004 LIAZ+náves za 1100000 Sk+DPH. V tomto roku ho chce predať za 200 tis. + DPH /prečo - nemám tušenia/. Čo s DPH? Viem, že faktúrovať bude s DPH a to aj odvedie ale tá cena!!! Čo s DPH, ktorá bola uplatnená v minulom roku - treba ju odviesť? Absolútne si neviem rady. Pomôžete prosím?
Zita5
14.12.05,11:05
S.r.o. kúpila v roku 2004 LIAZ+náves za 1100000 Sk+DPH. V tomto roku ho chce predať za 200 tis. + DPH /prečo - nemám tušenia/. Čo s DPH? Viem, že faktúrovať bude s DPH a to aj odvedie ale tá cena!!! Čo s DPH, ktorá bola uplatnená v minulom roku - treba ju odviesť? Absolútne si neviem rady. Pomôžete prosím?


Je to skutočne veľmi nízka cena . Nie sú tam ekonomicky prepojené osoby , komu to predávajú ?

Podľa môjho názoru cena by mala byť zostatková + DPH/po zohľadnení odpisov za rok 2004 + 2005/ .:)

To auto je funkčné alebo havarované ? Já iba kvôli tej nizkej cene .
Pepa
14.12.05,11:09
Ahoj Zitka - ekonomicky prepojené osoby? /bývalý majiteľ s.r.o./. Odpisy vôbec neuplatňovali. Ak by bolo to auto "poškodené" mohla by tá cena prejsť?
Vôbec sa mi to nepáči, ale dnes mám pripraviť fa a kúpnu zmluvu.... a som vedľa... nemala som takýto prípad.
Zita5
14.12.05,11:14
Ahoj Zitka - ekonomicky prepojené osoby? /bývalý majiteľ s.r.o./. Odpisy vôbec neuplatňovali. Ak by bolo to auto "poškodené" mohla by tá cena prejsť?
Vôbec sa mi to nepáči, ale dnes mám pripraviť fa a kúpnu zmluvu.... a som vedľa... nemala som takýto prípad.


No nezávidím Ti , ak je to bývalý majiteľ, tak je to podľa mňa podozrivé . Ak budú na Teba naliehať , nejak sa poisti . Upozorni ich na možné dôsledky . Určite tam nie je niečo v poriadku .

Čo sa týka toho poškodenia , musel by tam byť jasný prípad , že auto bolo havarované a už sa nedá opraviť , ale to by malo byť podložené zápisom poisťovňa , polícia , opravovňa.

To je môj názor , prosím počkaj ešte na ďalšie .:confused:
Zita5
14.12.05,11:20
Ešte prosím doplň , ako bola hradená kúpa auta v roku 2004 . V hotovosti , alebo lízingom .
Pepa
14.12.05,11:20
Ja to "musím" dnes pripraviť - jasné, že to "oči kole". Potrebovala by som vedieť čo s DPH-čkou uplatnenou z nákupu /odviesť - z akej ceny minimálne?/
a tak isto daň z príjmu /aká cena minimálne?/ - odpisy neboli uplatňované. No jednoducho som z toho "paf".
Zuzka
14.12.05,11:21
Súhlasím s tým čo napísala Zita, je to "špekulatívny" predaj. Za tú cenu by snáď mohli auto predať na súčiastky po havárii v prípade, že by auto by bolo nepojazdné.
Pepa
14.12.05,11:22
Ešte prosím doplň , ako bola hradená kúpa auta v roku 2004 . V hotovosti , alebo lízingom .
Asi v hotovosti - na karte HIM spôsob nadobudnutia "kúpou". Podľa mňa nešlo o lízing.
Zita5
14.12.05,11:27
Ja to "musím" dnes pripraviť - jasné, že to "oči kole". Potrebovala by som vedieť čo s DPH-čkou uplatnenou z nákupu /odviesť - z akej ceny minimálne?/
a tak isto daň z príjmu /aká cena minimálne?/ - odpisy neboli uplatňované. No jednoducho som z toho "paf".


Nuž moja zlatá , tu nenašpekuluješ nič , jedine poslúchnuť šéfa , ktorý chce auto predať za 200 000 Sk + dph . No proste neviem , ako by si ho prehovorila na vyššiu cenu . Určite tým autom vyrovnávajú nejaké podĺžnosti . Ale , aby v budúcnosti si za to neniesla zodpovednosť Ty .Práve preto by bolo ich dobré upozorniť na celú transakciu .Ja skutočne inak nemôžem reagovať , hoci by som Ti veľmi chcela pomôcť , ale želanie šéfa je prvoradé a myslím , že za tým si bude stáť , ak to má už všetko rozmyslené čo tým sleduje . Však si ten predaj bude musieť aj patrične zdôvodniť .

Keby to bolo na mne , tak auto predám za cenu zostatkovú + DPH . I keď ste auto neodpisovali , dá sa to vypočítať koľko to je .
Zita5
14.12.05,11:28
Asi v hotovosti - na karte HIM spôsob nadobudnutia "kúpou". Podľa mňa nešlo o lízing.

Ja som sa pýtala len preto , lebo som sa snažila skúmať , či by nešlo o postúpenie lízingu , ale aj na to je to nízka cena .
Pepa
14.12.05,11:33
Takže upozorním ich na to, že ak chcú aby to bolo v poriadku - trebalo by mať doklad o tom, že bolo napr. havarované a predávajú ho za dohodnutú cenu ...... a ja sa nebudem zaoberať otázkou čo s uplatnenou DPH a daňou z príjmu -budem prihliadať na cenu 200 tis. a dosť. Asi nič môdrejšie nevymyslím.
Zita5
14.12.05,11:37
Vieš , neviem sa s istotou vyjadriť , či by si dostala v tomto prípade 100% odpoveď na Tvoju zadanú otázku v zmysle " konate správne " .

Najsmutnejšie na tom je to , že ak si ich zamestnanec , tak musíš plniť ich priblblé príkazy a potom s Teba spravia tú sprepáčením " sprostú " :D .