Matthew DeWrong
16.02.11,19:57
zdravim, chcem sa spytat ako boli zapal slepeho creva..poobede som sa neudrzal a prehnal som to s pikantnym jedlom a teraz ma boli prava strana,tzv. púodbrusok, ale bolest nie je ostra, skor v jednom bode intenzivna, v oblasti od bodu slabne.. avsak pripada mi ako svalova kedze vyrazne boli aj pri zatlaceny na predok bedrovej kosti.. miesto mam suhnute.. chcem sa len spytat ci to moze byt zapal,alebo len porazdenie.. dakujem
lujza.j
16.02.11,19:09
myslím, že konkrétna bolesť slepého čreva sa ťažko špecifikuje, ja by som zašla k lekárovi, lebo slepé črevo je síce "slepé" ale keď praskne je to nebezpečné, tak to nepodceňuj!!!!!
babi2
16.02.11,19:13
pasuliatko
16.02.11,19:23
na čo čakáš a nejdeš k lekárovi?
Matthew DeWrong
16.02.11,19:35
pravdupovedaic ja som co sa tyka bolesti posero.. mna nic nebolieva, nebyvam chory, nikdy som nic nemal zlomene.. tak ked nieco boli hned robim paniku.. ale podla toho co som sa docital, tak to moc na slepak nevypada.. nijaka ostra bolest, bez zvysenej teploty.. ak do zajtra bolest neutichne, navstivim lekara.. dakujem za pomoc
intro
16.02.11,19:43
ja som asi tri dni chodila s tupou putujúcou bolesťou po bruchu - nedalo sa v podstate ani sedieť, ani ležať, ani chodiť ,kým som nemohla preložiť nohu cez nohu - potom som volala známemu lekárovi, že mu poviem ako sa cítim, on nech mi povie čo mi je a ja si kúpim lieky v lekárni - povedal, že nech sa ihneď ukážem, vyšetril ma , povedal, že to nie je sranda - na slepé črevo zomiera vraj 10 percent pacientov s touto diagnozou - tak som išla hneď na chirurgiu a do dvoch hodín som bola na operačnom stole ..... lekárom by sa táto debata zrejme nepáčila ,
lujza.j
16.02.11,19:44
ak by si išiel k lekárovi mali by ti robiť odber krvi, kde zisťujú či máš v tele zápal /množstvo leukocitov/ . ja ho mám vonku 20 rokov aj keď si všetci robia srandu, že ti ho vyreže aj vrátnik ja som sa zobudila na ARE:( už sa to tu robilo laparoskopicky, ale samozrejme u mňa to muselo byť s komplikáciou:( už bolo opúzdrené.
arizona
16.02.11,19:44
Ak je to slepak, tak pomoze prilozit vrecko s ladom, bolest povoli. Pri slepaku je sprievodnym znakom aj zvracanie.
Ak bolesti neustupuju,treba ist k lekarovi,aby neprasklo.

Ja som ako dieta mala podrazdene slepe crevo snad 20x,potom to akoby zazrakom ustupilo. Slepak mam doteraz :---
buchač
16.02.11,19:45
zdravim, chcem sa spytat ako boli zapal slepeho creva..poobede som sa neudrzal a prehnal som to s pikantnym jedlom a teraz ma boli prava strana,tzv. púodbrusok, ale bolest nie je ostra, skor v jednom bode intenzivna, v oblasti od bodu slabne.. avsak pripada mi ako svalova kedze vyrazne boli aj pri zatlaceny na predok bedrovej kosti.. miesto mam suhnute.. chcem sa len spytat ci to moze byt zapal,alebo len porazdenie.. dakujem

...od pikantného to určite nebolí ...ak si jedol ešte k tomu chilly fazuľu ...za chvíľu aj vetry by sa mali pohnúť :D...vydrž , žalúdok si niekedy dáva na čas , priebeh trávenia a cesty od úst až tam dole je cca 12 hodín ...;)

...netlač na bedrovú kosť , ale asi v strede medzi ňou a stredom podbruška tým spôsobom , že zatlačíš do vnútra a potom naraz pustíš ...
...ak to nejak nezabolí , nič mimoriadne sa asi nedeje
...ak sa ale z plafónu dáš dole , tak sa obleč a bež do špitáľa ...na vrátnici Ťa pohode zoperujú :rolleyes:

...akútny zápal sa tiež prejavuje krutými bolesťami , až kolikou ...tiež zvracaním ...ale to je už na okamžitý nôž ...

Onoho času som bol celú noc pod chladnými obkladmi ...a ráno prvý na stole ležal ...:cool:
Matthew DeWrong
16.02.11,20:14
urcite to nepodcenim, ale meral som si tlak, v normale, teplota v normale, a bolest po horucej sprche mierne ustupila.. takze vsetko smeruje k tomu, ze mam menstruacne bolesti :D.. podotykam ze som muz.. zeny poradte co na to zabera :D
cervenkae
16.02.11,20:30
ja som to tiež riešila teplou sprchou a myslela, že to prejde, skončila som večer na pohotovosti, kde mi síce povedali, že mám zápal ale na slepák to nevyzerá, a na druhý deň som bola operovaná a primár povedal, že v hodine 12-tej, kvôli mne museli posunúť iné operácie - odporúčam naozaj navštíviť lekára
Matthew DeWrong
16.02.11,20:45
ja som to tiež riešila teplou sprchou a myslela, že to prejde, skončila som večer na pohotovosti, kde mi síce povedali, že mám zápal ale na slepák to nevyzerá, a na druhý deň som bola operovaná a primár povedal, že v hodine 12-tej, kvôli mne museli posunúť iné operácie - odporúčam naozaj navštíviť lekára

konkretne zapal coho to bol ? nechcem s ti vrtat v diagnoze, akto boli zenske problemy, staci to iba tak specifikovat.. ak je to organ co maju aj muzi, budem rad ak to trocha specifikujes..dakujem
cervenkae
17.02.11,06:21
slepák
Abeata
17.02.11,07:21
...srandičky, srandičky mladý muž :o) Však Ťa ony prejdú...Ak si mal naozaj podráždený slepák, tak si si tou teplou sprchou veľmi nepomohol. Bolesť síce mohla ustúpiť, lebo sa Ti uvolnili bolesťou prirodzene stiahnuté svaly, no zápal sa tam pekne potichúčky , podporený teplou vodičkou buble a rozvíja ďalej, až kým potom v nečakanej chvíli ne urobí BUUM... (to Ti potom pánboh pomáhaj... ). Alebo to skutočne bola zastavená peristaltika čriev...No nečudovala by som sa, ak by sa na teba naštval aj tvoj žlčník..pri jeho podráždení pociťuje bolesť viac-menej, každý pacien inde... od podbruška, cez kríže a obličky, žalúdok, až po imitáciu infarktu...
Takže v nasledujúcich okamihoch (ak teda už neležíš na operačke ) by som zo sebou nosila fašu čaju na trávenie, mobil s predvolenou záchrankou a pre istotu aj pátričky, ak by si tie predchádzajúce dve veci stratil...