Peťka Pipinková
16.02.11,20:44
Dobrý večer, som externou študentkou na VŠ, mám 22 rokov a som vedená na úrade práce. Z úradu práce sa však chcem vyradiť. V zdravotnej poisťovni mi bolo povedané, že aj keď som externistka, štát za mňa bude platiť zdravotné poistenie do 26 rokov. Na úrade práce mi však bolo oznámené, že to nie je pravda, a že sa tam musím hlásiť každý mesiac. Poradíte mi niekto, kde nájdem tú správnu odpoveď? Ďakujem pekne :)
arizona
16.02.11,19:52
Peťka Pipinková
16.02.11,20:20
Takže tomu dobre rozumiem? Ja som teda nezaopatrené dieťa, pretože sa sústavne pripravujem na povolanie. Takže sa môžem z evidencie ÚPSVaR vyradiť a štát za mňa do 26 rokov bude platiť poistenie? A tak isto nie som zamestnancom ani inak zárobkovo činnou osobou.
arizona
16.02.11,21:07
vycuc z linku, ktory som ti pridala v 2.prispevku
...
Štát je platiteľom poistného (ak zákon neurčuje inak) za


nezaopatrené dieťa (http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=39&aid=772); za nezaopatrené dieťa sa na účely zákona o zdravotnom poistení považuje aj fyzická osoba, ktorá študuje na vysokej škole, okrem externej formy štúdia, do skončenia vysokoškolského štúdia prvého stupňa alebo do skončenia vysokoškolského štúdia druhého stupňa, ktoré podľa študijného programu nepresiahlo štandardnú dĺžku, okrem fyzickej osoby, ktorá už získala vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa a bol jej priznaný akademický titul,


... a precitaj si prosim,este raz prilozene temy
...