vavrica
16.02.11,21:23
mám v pláne stať sa SZČO a zároveň konateľom a majiteľom jednosobovej sročky z dôvodu maximálnej daňovej optimalizácie. Zdravotné odvody budem platiť ako szčo každý mesiac, pri sro mi nieje jasné či budem platiť duplovane zdravotné odvody. Aby som sa vyhol plateniu sociálnych odvodov musím ustriehnuť príjmy do výšky zhruba 4000eur za kalendárny rok čo sa týka szčo, ostatné príjmy budem fakturovať cez sro, kde mi nevzniká povinnosť sociálnych odvodov. Danove priznanie musim urobit za obidva subjekty zvlast, mozem si uplatnit odpocitatelnu polozku na szčo, a na sro vzhladom na vysoke naklady prevysujuce prijmy mi nevznika povinnost zaplatit dan z prijmu? Da sa to takto vymysliet alebo je tam nieco co mi unika alebo hacik? Dovody nerieste a uz vobec niesom zvedavy na moralizovanie, takze ak viete tak poradte k veci, budem vdacny za vecnost.
IvoM
17.02.11,07:44
Uniká Ti minimálne to, že spoločnosť /sro/ ktorá má stále vyššie náklady ako príjmy nemôže dlhodobo existovať, ináč len na okraj z Tvojich údajov je zrejmé že Ti nejde o daňovú optimalizáciu ale odvodovú optimalizáciu. :-)
vavrica
17.02.11,07:54
ano vystihol si to s tou optimalizaciou,ide mi o odvody. nemam v plane dlhodobo vytvarat stratu,len zaciatok podnikania je tak narocny na vstupne naklady a stat nijako toto neberie do uvahy a namiesto pomoci zacinajucim podnikatelom na nich uvali povinnost odvodov a dani akoby som bol rozbehnuty uz aj so zamestnancami, pritom prve zisky co clovek horko tazko zacne dosahovat okamzite pohltia neprimerane odvody, preto chcem prvy rok dva zminimalizovat akukolvek povinnost platby statu,aby som to nemusel hned zabalit. ked sa rozbehnem a budu adekvatne prijmy,nebudem sa branit aj adekvatnym odvodom. takze potrebujem zodpovedat tie otazky v mojom texte aby som bol v obraze,alebo navrhnut inu alternativu. dik za odpoved IvoM.
profesional
17.02.11,08:01
Vseobecne to mozne je a nebudes ani prvy ani posledny kto to takto bude robit.
Avsak musis si uvedomit ze ked si budes chciet z s.r.o. vybrat po istom case zdaneny zisk, tak ta caka povinnost odviest z toho prislusny odvod z podielu na zisku do tvojej zdravotnej poistovne. Nakolko ako SZCO platis zdravotne poistenie nie z celeho prijmu ale vymariavaci zaklad ziskas delenim 2,14 a vymeriavaci zaklad pre socialku ziskavas delenim 2,0 tak zistis ze ak nezarobis aspon 100.000 Eur rocne, tak tym ze budes vyuzivat s.r.o. vlastne nic neziskas a to aj ked si ako SZCO uplatnis pausalne vydavky a realne naklady nahadzes vsetky do s.r.o.
Ono ide totiz o uzavrety system ktory je vymysleny tak aby sa to len tak hocikomu neoplatilo. Nahadz si to do excelu a pochopis.
vavrica
17.02.11,08:25
Dakujem profesional za konkretne odpovede k veci a dobru radu,tie cisla mi az tak nejdu do hlavy lebo som laik v tejto oblasti ale co si tymto chcel povedat je logicke, keby to nebolo takto nastavene tak by to vyuzival hadam kazdy. mam internetovy obchod s predpokladanym aj dost realnym obratom asi 30tisic rocne, nakolko chcem byt uspesny tak pracujem s nizsou marzou,takze chapes moje pohnutky ohladne odvodov. spekulujem co ma vyjde najlepsie. s tou srockou este jedna vec, lakaju ma vyhody platcu dane a moznost zisk pouzit na nakup jazdeneho vozidla do rodiny a na prevoz materialu a tymto sposobom si vlastne vyberat prve dva roky zisk z sro. hadam som ti priblizil viac moje zamery, dik za ochotu.
vavrica
17.02.11,20:40
co poviete na prispevok svetlusky, da sa to takto riesit ako pise?

Ja som to riešila nasledovne :rozdelila som si odberateľov na plátcov DPH a neplátcov DPH.ako SZČO /neplátca DPH/fakturujem neplátcom DPH a ako s.r.o./plátca DPH/plátcom DPH.ako SZČO si usledujem tržby len do tej výšky,aby som nemusela povinne platiť odvody do Soc.poist.,ale len zdrav.poist.z minim.mzdy a môžem si v daň.priznaní uplatniť nezdanitelnú čast v plnej výške.Ako jediný konateľ s.r.o už neplatím žiadne odvody a podiely na zisku nie sú zdanené.
Založila som si s.r.o sama,nie je to zložité,len to chce trocha času.Na porade nájdeš aj vzory a ostatné na portáli Obchod.registra.Netreba sa toho báť.Moji kolegovia na porade Ti už vlastne dali návod. Vela štastia.
profesional
18.02.11,12:42
co poviete na prispevok svetlusky, da sa to takto riesit ako pise?

Ja som to riešila nasledovne :rozdelila som si odberateľov na plátcov DPH a neplátcov DPH.ako SZČO /neplátca DPH/fakturujem neplátcom DPH a ako s.r.o./plátca DPH/plátcom DPH.ako SZČO si usledujem tržby len do tej výšky,aby som nemusela povinne platiť odvody do Soc.poist.,ale len zdrav.poist.z minim.mzdy a môžem si v daň.priznaní uplatniť nezdanitelnú čast v plnej výške.Ako jediný konateľ s.r.o už neplatím žiadne odvody a podiely na zisku nie sú zdanené.
Založila som si s.r.o sama,nie je to zložité,len to chce trocha času.Na porade nájdeš aj vzory a ostatné na portáli Obchod.registra.Netreba sa toho báť.Moji kolegovia na porade Ti už vlastne dali návod. Vela štastia.

Co sa tyka socialnej poistovne tak tam si netreba sledovat trzby ale zisk.

A co sa tyka podielov na zisku tak bohuzial od 1.1.2011 to uz nie je tak ze nie su zdanene. Ono sice nejde o dan ale o odvod do zdravotnej poistovne ale je to vlastne ista forma zdanenia.
ada.gustafik@gmail.com
07.10.11,05:57
Co sa tyka socialnej poistovne tak tam si netreba sledovat trzby ale zisk..

Toto si napísal peknú blbosť, pri soc. poisť. sa sledujú tržby a nie zisk... nedáva to logiku, viem... ale už som tiež natom raz pohorela.