Misela19
16.02.11,23:32
Dobrý večer,
poprosila by som Vás o radu ohľadom priznania ešte za rok 2008. Bolo podané v riadnom termíne, ale s poznámkou, že budú dodatočne zdokladované príjmy v Belgicku. Potvrdenie o príjme nebolo možné získať a až v priebehu roka 2010 prišiel papier o vysporiadaní dane v Belgicku. Spomínané príjmy uvádzam do riadku 49 (po prepočte) cca 250000 Sk, daň (r.50) cca 51000 Sk a percento (r. 51) 833, nakoľko základ dane na Slovensku bol cca 30000 (r.36). Týmto je riadok 52 aj 53 nulový. Počítam správne? Nikdy som daň zo zápočtu neriešila a neviem, či postupujem správne. Nebol uplatnený daňový bonus, ten vypíšem v riadkoch na to určených a požiadam o vrátenie. Postačuje ako doklad o výške príjmu potvrdenie o výpočte dane z Belgicka? Je nutné ho dať preložiť?
Vopred ďakujem za rady a usmernenie.
Marína
16.02.11,23:47
Z týchto údajov sa nedá dobre poradiť. Uveď
- príjem dosiahnutý v SR, nie základ dane
- odvody(SR)
- zrazená daň(SR)
- príjem z Belgicka(nie základ dane)
- odvody z Belgicka
- zrazená daň v Belgicku
Prilož k potvrdeniu aj preklad, aby bolo pre DU zrozumiteľné, nič tým nestratíš.
Misela19
17.02.11,07:22
Dobrý deň,
nerozpisovala som všetko, zamerala som sa iba na výpočet dane na zápočet. Samozrejme, že mám príjem aj odvody v SR čo je základom dane (r.36), ktorý sa berie do úvahy v riadku 51. Zrazenú daň v SR nemám, lebo príjem bol nízky a pri uplatnení nezdaniteľnej časti daň nevyšla. A ako som spomínala, doklad od belgického zamestnávateľa nemám. Mám len vyúčtovanie z daň. úradu v Belgicku, kde je uvedený príjem a zrazená daň a preplatok na dani, ktorý bol poukázaný na účet v roku 2010. Všetky sumy čo mám som uviedla. Neviem, ako to chodí u zahraničných zamestnávateľov, ale potvrdenie dotyčný zamestnanec nevedel vyše roka od nich "vymôcť". Pomôžete, prosím. Ďakujem.
Marína
17.02.11,17:04
Dobrý deň,
nerozpisovala som všetko, zamerala som sa iba na výpočet dane na zápočet. Samozrejme, že mám príjem aj odvody v SR čo je základom dane (r.36), ktorý sa berie do úvahy v riadku 51. Zrazenú daň v SR nemám, lebo príjem bol nízky a pri uplatnení nezdaniteľnej časti daň nevyšla. A ako som spomínala, doklad od belgického zamestnávateľa nemám. Mám len vyúčtovanie z daň. úradu v Belgicku, kde je uvedený príjem a zrazená daň a preplatok na dani, ktorý bol poukázaný na účet v roku 2010. Všetky sumy čo mám som uviedla. Neviem, ako to chodí u zahraničných zamestnávateľov, ale potvrdenie dotyčný zamestnanec nevedel vyše roka od nich "vymôcť". Pomôžete, prosím. Ďakujem.
Len či je to ozaj príjem a nie základ dane. Daň započítaš, zrazené preddavky mínus preplatok krát x%.
Misela19
24.03.11,04:13
Dobré ráno,
viete mi, prosím, poradiť ako vypísať daňové priznanie ak za rok 2008 bolo riadne podané a teraz vypisujem dodatočné? Vypisujem len rozdiely medzi jednotlivými riadkami alebo uvádzam všetky riadky ako mali byť vypísané (teda v plnej hodnote). Ďakujem