Katka0208
17.02.11,10:02
Pekný deň,
prosím vás, ak szčo dostal FA z O2, kde celková cena na úhradu je mínusová, teda netreba uhradiť nič, čo urobiť v tomto prípade? Je uvedené, že je to suma FA po uplatnených zálohách, čo bude zrejme ešte z minulého roku, no žiadnu zálohu evidovanú nemám. Čo teda urobiť s touto FA? Nahodiť ju do záväzkov ako nulovú alebo.... ? Ďakujem pekne za pomoc :)
Paula
17.02.11,09:08
Pekný deň,
prosím vás, ak szčo dostal FA z O2, kde celková cena na úhradu je mínusová, teda netreba uhradiť nič, čo urobiť v tomto prípade? Je uvedené, že je to suma FA po uplatnených zálohách, čo bude zrejme ešte z minulého roku, no žiadnu zálohu evidovanú nemám. Čo teda urobiť s touto FA? Nahodiť ju do záväzkov ako nulovú alebo.... ? Ďakujem pekne za pomoc :)


Skús popátrať u pána podnikateľa po "stratenom" doklade. Záloha mohla byť zaplatená v hotovosti.
Katka0208
17.02.11,09:16
a potom?
Heni
17.02.11,09:20
pri prechode od iného operátora na O2 požadovali (v mojom prípade ešte v r. 2009 - už neviem, či to vtedy presne nazvali zálohou či nejako ináč) zaplatiť v hotovosti zálohu 20 eur za každé prenesené číslo.
toto je tá záloha, ktorú teraz začali odratúvať od fakturovanej sumy...
pozri si doklady, možno ten doklad o hotovostnej úhrade budeš mať "pricvaknutý" k zmluve o poskytovaní služieb od O2 ;)
Katka0208
17.02.11,09:21
Teda asi som sa zle vyjadrila. Nahadzujem faktúry zo začiatku roka 2010. Prvá i druhá bola ok, no tretia už bola mínusová. No a tá záloha bola zrejme zaplatená ešte v roku 2009...
Heni
17.02.11,09:25
Teda asi som sa zle vyjadrila. Nahadzujem faktúry zo začiatku roka 2010. Prvá i druhá bola ok, no tretia už bola mínusová. No a tá záloha bola zrejme zaplatená ešte v roku 2009...

ale aj na prvej, aj na druhej faktúre si iste mala uvedené v dolnej tabuľke titulnej strany faktúry:

Súhrn vášho účtu:
Celková suma faktúry xxxxxx
Zaplatené zálohy - xxxxx
Celková suma na úhradu xxxxxx

takže už tam si videla, že nejakú zálohu evidujú... a potom /pri tretej faktúre z roku 2010/ ju začali odratúvať...
Katka0208
17.02.11,09:35
ááno, hm.. je to tam, zaplatené zálohy 20,00 eur. Len stále neviem, ako ju zaúčtovať...