IvanaK.
17.02.11,10:14
Dobrý deň. Vysokoškolské štúdium som ukončila v roku 2008. Avšak do práce ako učiteľka pre I. stupeň som nenastúpila. Teraz mám záujem sa zamestnať ako učiteľka a moja otázka znie: musím si spraviť nejaké školenia, doplnkové vzdelanie alebo kurzy, ak zatiaľ nemám žiadnu prax? Ďakujem
logomania
17.02.11,12:29
Prácu si musíš hľadať
a) priamo na základných školách (Napísať žiadosť, životopis, motivačný list, priložiť kópiu diplomu a výpisu z registra trestov nie starší ako 3 mesiace - po prijatí alebo ak uspeješ na konkurze musíš dať originál výpisu z registra trestov)
b) alebo na krajských školských úradoch napr. v Nitre nájdeš na webovej stránke ksunr.sk/vismo/zobraz_dok.asp?id_org=451018&id_ktg=1165&p1=7557[/url])
Ak máš ukončené vysokoškol. štúdium II. stupňa (ak si MGR.) a škola má voľné miesto, tak ťa škola môže prijať ihneď alebo ťa pozve na konkurz. Prijatie nie je podmienené žiadnymi kurzami, školeniami a podobne. Ak si však absolvovala nejaké kurzy napríklad počítačový alebo trénerský, atď., teda taký čo môžeš využiť pri práci s deťmi, tak si ho tam kľudne prilož.
Na školách je na I. stupni málo voľných miest a preto želám veľa úspechov pri hľadaní:)
KATA50
18.02.11,08:43
Potrebuješ "IBA" pevné zdravie, dobré nervy, veľa lásky a jasné pravidlá. Držím palce !:)
Sabadka
18.02.11,12:12
Dobrý deň. Vysokoškolské štúdium som ukončila v roku 2008. Avšak do práce ako učiteľka pre I. stupeň som nenastúpila. Teraz mám záujem sa zamestnať ako učiteľka a moja otázka znie: musím si spraviť nejaké školenia, doplnkové vzdelanie alebo kurzy, ak zatiaľ nemám žiadnu prax? Ďakujem

Ak zatiaľ nemáš žiadnu prax budeš zaradená ako začínajúca učiteľka, absolvuješ adaptačné vzdelávanie-vykonáva sa priamo v škole kde ťa prijmú do pracovného pomeru- trvá to cca jeden školský rok, po úspešnom ukončení adaptačného vzdelávania budeš preradená do kariérového stupňa - samostaný pedagogický zamestnanec. To je všetko.

PS: Úspešné zvládnutie adaptačného vzdelávania podmieňuje prácu v školstve. Ale nepredpokladám, že by si to nezvládla.:D

Držím palce a pevné nervy.