Kremix
17.02.11,12:39
zmluva o prenájme auta sa ukončila k 31.1.2011 od -právnickej osoby s.r.o. bol prenájom, /36mesiacov/ , teraz nám auto podľa zmluvy predali za 3,32 eur bez dph, ako zaradim to auto? kedze je to v takej malej sume rovno do zásob, ale auto má vyššiu hodnotu ak by som brala trhovu cenu, velmi mi to nie je jasne,,,dakujem za prispevky /Podvoj,učt/
Tweety
17.02.11,13:41
zmluva o prenájme auta sa ukončila k 31.1.2011 od -právnickej osoby s.r.o. bol prenájom, /36mesiacov/ , teraz nám auto podľa zmluvy predali za 3,32 eur bez dph, ako zaradim to auto? kedze je to v takej malej sume rovno do zásob, ale auto má vyššiu hodnotu ak by som brala trhovu cenu, velmi mi to nie je jasne,,,dakujem za prispevky /Podvoj,učt/
AK to bol finančný prenájom,(zrejme áno) MV bolo potrebné zaradiť do majetku ihneď pri jeho prevzatí do prenájmu od líz. spoločnosti.
Kremix
17.02.11,14:08
nebol to leasing, len zmluva o prenajme auta od s.r.o., auto nebolo nase nemohli sme ho zaradit..
Tweety
17.02.11,14:10
nebol to leasing, len zmluva o prenajme auta od s.r.o., auto nebolo nase nemohli sme ho zaradit..
No to sa mi nezdá, pretože pri operatívnom prenájme neostáva MV v majetku nájomcu.
Kremix
22.02.11,13:25
v zmluve podľa §630Obch.zák. bolo uvedené že prenajímateľ prenecháva na dočasné užívanie dopravné prostriedky,za odplatu/najom/,s tým že nájomca má právo po uplynutí dohodnutej doby nájmu odkúpiť auto v dohodnutej kúpnej cene za 3,32eur bez dph, tak preto rozmyslam ako ho zaradit?