DANUS
14.12.05,14:22
Ahoj poraďáci,

mame došlo rozhodnutie o priznaní starobného dôchodku, stále ešte pracuje, a tam už rozhodnutie odovzdala, kam by mala ešte rozhodnutie o priznaní starobného dôchodku poslať? Myslím že len do všeobecnej kde má poisteneckú kartičku. Vie mi niekto pomôcť?
ajobs
14.12.05,14:06
Ahoj poraďáci,

mame došlo rozhodnutie o priznaní starobného dôchodku, stále ešte pracuje, a tam už rozhodnutie odovzdala, kam by mala ešte rozhodnutie o priznaní starobného dôchodku poslať? Myslím že len do všeobecnej kde má poisteneckú kartičku. Vie mi niekto pomôcť?

Áno, do ZP a zamestnávateľ ani zamestnanec už nebude platiť invalidné poistenie 3+3% a poistenie v nezamestnanosti 1+1%.
Jana Motyčková
14.12.05,15:41
Áno, do ZP a zamestnávateľ ani zamestnanec už nebude platiť invalidné poistenie 3+3% a poistenie v nezamestnanosti 1+1%.
Súhlasím s tým, že nebude platiť IP a poistenie v nezamestnanosti, ale nie do ZP ale do SP. Do SP to nenahlasuje. Do ZP zatiaľ nenahlasuje. Ak si bude robiť ročné zúčtovanie a mala by nižšíe príjmy ako 1/2 úhrnu min. miezd, na ročnom zúčtovaní to nahlási aj zdravotnej poisťovni. Inak nie.
ajobs
14.12.05,17:13
Janka, ďakujem, že je tu stále niekto, kto ma opraví.:)
Samozrejme, to IP+PvN som myslel do SP, len to vyznelo nejednoznačne.