Martina235
17.02.11,14:11
Dobrý deň , prosím o radu ako postupovať. Mame zablokoval exekútor bankový účet , samozrejme bez akéhokoľvek papiera ... Po zistení o akého exekútora sa jedná , sme ho tel.kontaktovali , papiere poslal na adresu na ktorej už 10 rokov nemá trvalý pobyt . K jadru veci , exekúcia sa týka akejsi spoločnosti Express Finance , ktorej by mala dĺžiť sumu 350 € a tu je pes zakopaný , keďže ide o nejakú podvodnú nebankovku v ktorej žiaden dlh nikdy nemala keďže s nimi nikdy nič neuzavrela. Podali sme námietky voči exekúcii , lenže už tri mesiace sa nič nedeje , účet je stále zablokovaný a to aj napriek tomu, že zo soc.poistovne prišiel papier podľa ktorého nesmie byť suma inv.dôchodku vo výške 143€ blokovaná keďže nemá žiadny iný príjem... Exekútor sa vyhovára na banku banka na exekútora , prosím poradte čo ďalej... Ďakujem
intro
17.02.11,18:27
Na prvý pohľad to vyzerá, že exekučné konanie začalo zo svojvôle exekútora a že jediný "papier" v tejto veci je prípis sociálnej poisťovne .

Určite je na svete rozhodnutie súdu /notárska zápisnica/,
podľa ktorého mama je povinná zaplatiť istú peňažnú čiastku veriteľovi. Ten môže byť totožný s oprávneným v exekučnom konaní a nemusí byť, ak došlo k predaju pohľadávky /prechodu práv .

Ak mama podala námietky proti exekúcii, rozhoduje o nich exekučný súd.
Do tej doby exekútor môže zaisťovať majetok- blokovať účet, dať pokyn na vykonávanie zrážok z dôchodku a i. dovolené spôsoby.
Z prípisu sociálnej poisťovne je zrejmé či bude vykonávať zrážky z dôchodku a v akej výške,alebo nie.
iriska
17.02.11,18:33
Odporúčam overiť iné dlhy z minulosti. Naozaj mohlo dôjsť k postúpeniu pohľadávky. Napr. elektrárne, plynárne aj banky postupujú na vymáhanie dlhy spoločnostiam, ktoré mi názvom pripomínajú aj horemenovanú.
Martina235
17.02.11,19:44
Podľa zistení je respektíve už nie je uvedená spoločnosť , spoločnosť ktorá poskytovala úvery na zmenku kedysi v roku 2000 . Ako vravím mama nikdy nič so spoločnosťou neuzatvárala . Neviem presne v akom čase ale tejto spoločnosti sa venovali aj média . Spoločnosť síce figuruje v OR ale má nefunkčné telefóny , adresa je neplatná a zastupuje ju v konaní nejaký český takzvaný usadený euroadvokát , jemu sa však taktiež nedá dovolať ... Proste nič. Exekútor s nami odmieta komunikovať a nevie ani povedať čoho sa vlastne uvedená exekúcia týka , v rukách nemáme nič iba exekučný titul na sumu takmer 700€ . A keďže soc.poisťovňa poslala ten papier predpokladám, že exekútor dal návrh na sťahovanie peňazí z minim. dôchodku čo však zamietli . Už 3 mesiace blokujú účty a mama nemá z čoho žiť ... čo sa dá ešte robiť ?
intro
17.02.11,20:50
Podstatné je, že oprávnený-právnická osoba nie je vymazaný z obchodného registra .
Pre exekútora je dôležitá výška peňažnej pohľadávky.
Z exekučného titulu sa môže a nemusí dočítať o jej dôvode.
Pátranie po dôvode - nahliadnutie do spisov ......
Ostatné je asi v rovine morálnej .......
monydj
12.04.11,09:10
ja mam taky problem ze mne exekutor zablokoval ucet o com mi ani papiet neposlal a dal aj zrazky zo mzdy na tu istu sumu. a ked som mu volal co to je tak mi povedal a to doslova ze nech mu prapacim ze on sa v slovenskych zakonoch nevizna a ked bude daky preplatok tak mi ho vrati. som jediny prijem v domacnosti a aj o ten som prisiel. co mam robit? neposlal mi ani papiet domou o zrazkach zo mzdy,ze neni povinny mi ho posielat. som v koncoch
intro
12.04.11,17:38
pre monydj :
ak je blokovaný účet v banke, tak je možné zistiť z príkazu na začatie exekúcie v banke komu, kam a akú čiastku môžem zaslať - teda veriteľa,výšku dlhu a exekučný titul, takmer to isté vie zamestnávateľ - pozná veriteľa a výšku dlhu ....
ak viete aj ktorý exekútor vykonáva exekúciu, tak nie je žiadny problém - treba si len spomenúť komu koľko dlhujem -nemá to nič spoločné s tým, či exekútor pozná slovenské zákony - ak by ich nepoznal neblokoval by Vám účet, nevydal by príkaz na začatie exxekúcie zrážkami zo mzdy...
monydj
13.04.11,07:14
pre monydj :
ak je blokovaný účet v banke, tak je možné zistiť z príkazu na začatie exekúcie v banke komu, kam a akú čiastku môžem zaslať - teda veriteľa,výšku dlhu a exekučný titul, takmer to isté vie zamestnávateľ - pozná veriteľa a výšku dlhu ....
ak viete aj ktorý exekútor vykonáva exekúciu, tak nie je žiadny problém - treba si len spomenúť komu koľko dlhujem -nemá to nič spoločné s tým, či exekútor pozná slovenské zákony - ak by ich nepoznal neblokoval by Vám účet, nevydal by príkaz na začatie exxekúcie zrážkami zo mzdy...

viem o co sa jedna a kolko dlhujem. mna len zauima preco mi ten exekutor dal najskor zablokovat ucet-bez akeho kolvek oznamenia + k tomu mi dal zrazat to iste zo zmzdy a tiez mi neposlal ziaden papier o tom. ked som mu ohladne toho volal tak mi povedal ze on nieje povinny mi to oznamovat ani nic posielat. tetaz ked dostanem vyplatu tak mi najskor stiahnu peniaze k nemu a ked mi pride zvisok na ucet tak ten mi stiahne tiez ale vsetko a ja ako jediny prijem v domacnosti nemam ani korunu. toto som mu povedal a aon na to, ze za to nemoze, ale ked bude daky preplatok oni mi ho vratia.
lukasnv
14.06.11,10:05
Žiadosť o zrušenie exekučného príkazu.
Oprávnený (s.r.o.) aj povinný (s.r.o.) sa dohodli o zrušení exekučného príkazu. Prosím Vás o vzor žiadosti. Ďakujem.