webka
17.02.11,15:39
Prosím o radu ako postupovat. V decembri muža okradli .Z auta mu ukradli penaženku s vyšším obnosom penazí , doklady , bakové karti , účti do účtovnictva. Bolo to nahlásene na polícii , bol aj svedok ktorý videl zlodeja aj značku auta do ktorého nastúpil a vlastne aj muž ho išiel prenasledovat ale bohužial mu ušiel . Zlodej bol 13 ročný cigán .Polícia to vyšetrovala cigán sa priznal ale kedže je maloletí tak je to akože uzavreté.Verzia cigana je taká že v aute boli záujemci o kúpu auta /mama a otec nemohli íst na predvádzaciu jazdu /a on potreboval ist na malú potrebu tak mu zastavili a išiel a akože oni nič navedia a ani nič nevideli , pritom ten svedok sa rozbehol za nimi a vlastne on videl aj značku auta.No kto tomu môže uverit.Ja som si na polícii vyžiadala osobné údaje o zákonom zástupcovi čo mi na polícii aj dali aj s tel. číslom že otec sa chce dohodnút a nahradit škodu, skontaktovali sme sa aj stretli a pri stretnutí sme sa dohodli že čast škody nahradí na 2krát. Po 3 týždnoch som mu volala a 5 minút si nevedel spomenút kto som takže mám podozrenie že len natahuje čas .Chcem podat žalobu na súde a žiadat náhradu škody .Ako mám postupovat , kolko to bude stát a akým spôsobom ja dostanem od neho tie peniaze ? J e vôbec nejaká šanca? Určite nie je nemajetný ma byt a obchoduje s autami ale samozrejme len kšeftuje takže možno oficialne nebude mat príjem .Môže súd poslat na neho exekúciu alebo mi to bude posielat po 1Eure mesačne.Ak má niekto skúsenosti prosím o radu , nechcem to nechat len tak pretože utoky od cigánov sa množia a budú si dovolovat tolko kolko im dovolíme.