Miki93
17.02.11,16:54
Dobrý deň prajem,

chcel by som sa spýtať, poradiť, aká je najvýhodnejšia a najvhodnejšia kombinácia digitálnej televízie spolu s internetom. Keďže v tom absolútne nemám skúsenosti, ani netuším ako si vybrať, prosím o čo najpodrobnejšie rady a informácie. Budúci mesiac mi končí viazanosť na internet, tak musím pomaly uvažovať čo dalej. Momentálne TV príjmam cez anténu, čiže klasicky analógovo, chcel by som však prejsť na digitálnu televíziu. Uspokojím sa so základnými programami (teraz mám 15 programov a stačí). Neviem však či je vhodnejší satelitný digitálny príjem alebo káblový. Predpokladám, že do satelitu vrazím raz a mám pokoj od financií? Káblovku musím platiť mesačne. Alebo je to nejak inak? Inak TV by som chcel pozerať nezávisle na 2 TV. Predpokladám, že by bolo možno vhodnejšie a cenovo výhodnejšie keby skombinujem digit. TV s internetom (chcem neobmedzený s rýchl. aspoň 2 048 kb/s, ako som mal doposiaľ). Inak bývam v Púchove, takže nie všetky služby môžu byť dostupné pre moje bydlisko (ako napr. TV od Slovanetu, nad kt. som uvažoval v kombináciií s INT).

Dúfam, že je moja správa ako tak zrozumiteľna a bude mi vedieť niekto objasniť tento problém a poradiť pri výbere do budúcnosti.

Ďakujem veľmi pekne a prajem príjemný zvyšok dňa. :)
Taserda
17.02.11,17:44
Satelit s kartou na Sk+Cz stanice je návratná investícia bez viazanosti,nemyslím Magio,Digi tv ani UPC.Lacnou verziou je teda vlastný satelit a internet od operátora ktorí sa u vás oplatí.Digitálne vysielanie sa však šíri aj cez anténu.Digitálne vysielanie cez sat.je v štandartnom (sd) a aj vo vysokom obrazovom rozlíšení(hd).Ak Ti stačí sd tak investuješ okolo 200€ a máš vysielanie zo satelitu na 2 tv.Existujú hd sat.prijímače ktoré po pripojení na router umožnia surfovať po internete v tv a prehrávať videá.Taký to prijímač stojí od 150€ pre jeden tv.
zacik23
18.02.11,08:34
malo informacii na to aby sa dalo poradit, neuvadzas ci byvas v bytovke/panelaku alebo rodinnom dome, ci mas "vyhlad" na satelit, ako to je s dostupnostou magia/orange fiber tv/upc, chces mat aj HD kanaly...

podla mna je idealna kombinacia satelit a internetu od nejakeho lokalneho poskytovatela.

Satelit: vid tema skylink vs. DigiTv, ja by som siel do skylinku, kde po pociatocnej investicii mas balik svk+cz kanalov zadarmo

Internet: ak je to mozne doporucujem zdielat jedno pripojenie pre viac domacnosti, mozes celkom usetrit
Miki93
18.02.11,09:52
Ahojte,

ospravedlňujem sa za nedostačujúce informácie. Takže bývam v RD, satelit nie je problém umiestniť na strechu a natočiť ho ako bude treba. Fiber TV a UPC je nedostupné pre moje bydlisko. Magio sa mi zas zdá aj s kombináciou internetu stále príliš predražené (môj dojem). Samozrejme chcel by som aj nejaké HD programy pokiaľ by to nebolo moc finančne nákladné. Tie HD by som požadoval príjmať len na jednej TV (SAMSUNG UE37C6000), tú druhú mám klasickú starú Oravu. Fakt neviem ako to poriešiť a čo všetko k tomu treba, aby to bolo tak ako si predstavujem... Som rozhodnutý pre ten satelit a internet nezávisle od poskytovateľa, lenže ako ďalej???
AlbertM
19.02.11,14:11
Skús pouvažovať o DVBT Sk od 12.2011 pôjde Považská Bystrica c.32 a c.52 6 Sk TV staníc a CZ zo Zlína c.33 verejnoprávny MUX a od 10.2011 c 49 MUX 2 (Nova, Prima ......) c25 MUX 3 (Public, Prima Lowe.....) spolu 11 CZ TV staníc. na dve antény (napríklad ISKRA ANT P-2845 DTT / G ) na streche. Mne na jenu takúto ant. beží pri Bratislave celkom 22 Tv staníc CZ, Rakúsko a SK.a vložená investícia 18,80€.
swey
22.02.11,18:58
neviem v akom meste byvas, napr. v BA a BB ale j v iných mestách je dobre www SATRO .sk maju tzv. bezdrôtovu optiku - pozri na stranke. TV aj internet idu cez jedenu parabolu so specialnym konvertorom. internet fičí 24 hod nonstop.