paradiso
17.02.11,17:33
Dostal som od polície predvolanie ako svedka na svedeckú výpoveď. Neviem však o žiadnom čine, ktorého by som bol svedkom. Mám však strach či nejdú obviniť z niečoho mňa, aj keď nemám potuchy prečo. Mohli by v takom prípade predvolávať ako svedka a potom obviniť.
Danielle369
17.02.11,16:53
Ved si tam najprv zavolaj a podla toho sa zariad
lujza.j
17.02.11,16:56
Dostal som od polície predvolanie ako svedka na svedeckú výpoveď. Neviem však o žiadnom čine, ktorého by som bol svedkom. Mám však strach či nejdú obviniť z niečoho mňa, aj keď nemám potuchy prečo. Mohli by v takom prípade predvolávať ako svedka a potom obviniť.

ano, stáva sa
GabiZ
17.02.11,19:25
V predvolaní musí byť uvedené, v akej veci pôjdeš vypovedať. Ak nie, je tam kontakt na vyšetrovateľa, ktorému môžeš zavolať a spýtať sa v akej veci si predvolaný ako svedok. Ak si predvolaný ako svedok, nemal by si byť obvinený. Vyšetrovateľ už z predloženého oznámenia spravidla vie, či ide o spolupáchateľa, alebo o svedka. Treba sa informovať a z toho budeš vedieť viac.
lujza.j
17.02.11,19:36
mimotemy z taktického hľadiska by som mu povedala, že všetko sa dozvie pri výsluchu! navyše zadávateľ témy síce napísal, že nevie o čo ide, ale hneď má obavu či nebude obv.;)
Ice dive
17.02.11,19:47
predvolávajú ako svedkov aj ľudí ktorých z niečoho podozrievajú avšak nemajú im čo dokázať avšak ich podozrievajú, t.j. možno aj na základe tvojej výpovede ťa môžu obviniť...
Lubaba
17.02.11,21:02
...na predvolaní by snáď malo byť uvedené prečo a v akej veci ťa predvolávajú, ak nie je, tak niekam zavolaj, musí tam byť kontakt a budeš možno vedieť o čo ide...
paradiso
17.02.11,22:06
Nuž dočítal som sa, že mám svedčiť vo veci porušenia autorských práv-nikomu som sa nepozeral na prsty, keď napaľoval CD, na druhej strane poznám milióny ľudí čo si napaľujú CD, to má na niekoho ukázať, to je ten jeden chudák z milióna, ktorého odsúdia. A prečo sa bojím o seba, no ty nemáš napálené CD?
paradiso
17.02.11,22:13
mimotemy z taktického hľadiska by som mu povedala, že všetko sa dozvie pri výsluchu! navyše zadávateľ témy síce napísal, že nevie o čo ide, ale hneď má obavu či nebude obv.;)
Nuž dočítal som sa, že mám svedčiť vo veci porušenia autorských práv-nikomu som sa nepozeral na prsty, keď napaľoval CD, na druhej strane poznám milióny ľudí čo si napaľujú CD, to má na niekoho ukázať, to je ten jeden chudák z milióna, ktorého odsúdia. A prečo sa bojím o seba, no ty nemáš napálené CD? Teda neviem, kto je ten obvinený a či im nenapadne z niečoho podobného obviniť práve mňa.
seda
17.02.11,23:14
Mne sa už viackrát stalo, že som bola predvolaná ako svedok. Zo začiatku som to riešila, teraz už vôbec. Stále sa to krúti okolo účtovníctva firiem. Naposledy sa ma pýtali či si pamätám, že som účtovala v roku 1999 nákup nejakých dverí. Neviem ako iní, ale ja si nepamätám pri tom objeme čo som účtovala pred pol rokom. V podstate to funguje tak, že hoc kto Vás môže označiť za svedka, či jedna alebo druhá strana. A svedčiť ísť musíte, veď ste si to už určite prečítali v predvolaní čo Vás neminie ak sa nedostavíte.
Ice dive
18.02.11,04:23
Nuž dočítal som sa, že mám svedčiť vo veci porušenia autorských práv-nikomu som sa nepozeral na prsty, keď napaľoval CD, na druhej strane poznám milióny ľudí čo si napaľujú CD, to má na niekoho ukázať, to je ten jeden chudák z milióna, ktorého odsúdia. A prečo sa bojím o seba, no ty nemáš napálené CD? Teda neviem, kto je ten obvinený a či im nenapadne z niečoho podobného obviniť práve mňa.
no nemyslím, že ak je to vo veci porušovania autorských práv, že keď si niečo napaľuje niekto pre vlastnú potrebu že by ho za to stíhali... ale nemáte niečo zverejnené na svojej webstránke, alebo nepredáva niekto vo vašom okolí hry filmy alebo hudbu na CDčkach / dvdčkach... alebo ak viete o niekom kto odpísal nejakú diplomovku / seminárku, a neuviedol zdroj citácií, tak sa mohol autor sťažovať...