stanka613
17.02.11,18:15
chcela som sa opytat moj ocino už niekolko rokov používa nosný sprej Olynth a chce s ním prestat ale ked si ho par hodin nedá nemoze nosom vobec dýchat bol aj na vysetreniach a nic mu nezistili vie mu niekto poradit???
ivka70
17.02.11,17:20
Vyzera to tak, ze je uz na nosnom spreji zavisly.
Musi s tym prestat, prekonat ten cas, kedy bez neho "nemoze dychat" . Je to tazke ako klasicka odvykacka (drogy, cigarety) , ale musi. Mohlo by mu pomoct inhalovat Vincentku v case odvykania.

http://www.porada.sk/t89940-p3-neustale-upchaty-nos.html
http://www.diva.sk/forum/zdravie/2903/zavislost-na-nosnych-kapkach/
http://www.pluska.sk/sarm/zdravie/zavisla-od-spreja.html
http://www.zdravie.sk/sz/content/27-33443/mam-34-rokov-a-poslednych-10-rokov-s-malymi-prestavkami-pouzivam-nosne-kvapky-na.html
http://www.edusan.sk/mam_problem/texty.php?id=81155
pasuliatko
17.02.11,18:01
závislá som aj ja...koľko je to niekoľko rokov?
ak má slabú vôlu a nevie s tým prestať treba ísť na ORL aby zistili v čom je príčina upchatého nosa alebo na alergologiu...
ErinErin
17.02.11,18:21
Olynt by sa nemal používať dlhšie ako cca týždeň práve kvôli vzniku návyku - sliznica nosa si na Olynt navykne a bez neho opúcha, aj keď nie je žiadny zdravotný problém. Rieši sa to jednoducho tak, že človek tento prípravok musí prestať užívať. Keďže je problém s dýchaním, môže skúsiť postupne najskôr prestať striekať do jednej nosnej dierky a do druhej pokračovať, potom prestate aj s tou druhou. Význam by to malo mať v tom, že mu na začiatku odvykania zostane aspoň jedna nosná dierka neupchatá, aby mohol dýchať... ;)
Psycholog
18.02.11,05:34
Je evidentní již chronická závislost na prostředku, doporučuji Olynth nahradit přírodními látkami - jedná se o směs těchto bylin:
* přeslička (3 váhové díly)
* anýz (1 váhový díl).
Smíchejte a dejte do skleněné uzavřené nádoby.
Vezmete špetku směsi (bez ohledu na množství přesličky a anýzu - oni na sebe působí homeopaticky) a zalejete trochou vroucí vody.
Nechejte louhovat PŘESNĚ 30 minut!! 29 minut je málo, 31 minut je moc!
Roztok má životnost 36 hodin a protože jej budete aplikovat vždy ráno, vydrží jedna dávka na dvě rána. Takže roztok natáhneme do injekční stříkačky a jemně vtlačíme roztok do nosních dírek. Hlava musí být zakloněna.
Pokud vám to bude nepříjemné, ukončíte proces.
Po několika týdnech dokážete vtlačit do každé dírky celou inj. stříkačku. Bylinný roztok působí v dutinách sám a po několika hodinách vyteče ven, proto vždy ráno, v noci by nám rozpuštěné hleny šly do žaludku.
Délka léčení je individuelní, přičemž dle mých zkušeností si organizmus řekne sám, že je vše v pořádku. Doba léčby je ale 6 měsíců a více. Pod 3 měsíce je to zbytečné plýtvání energií i financemi.Upozorňuji, že první 3 - 4 dny vás bude pálit nosní sliznice. Ta se ale uklidní a zánět, který má každý na začátku se vyléčí. Budete mít tzv. řízenou rýmu. Pokud během začátečních týdnů budete potřebovat jít do společnosti a nesmrkat, den předem přerušíte léčbu.
Léčba se rovněž uskutečňuje jen ve všední dny, víkend je na regeneraci dutin i vás.
Tento recept nahrazuje jogínské čistění dutin vlažnou vodou se solí a u potřeby dioptrických brýlí se sníží po cca 6 měsících jejich stav až o 1 dioptrii, tedy pokud máte např. +2 dioptrie, pak po 6 měsících vám lékař (optik) stanoví +1, rovněž to platí o úpravě sluchového ústrojí pro špatně slyšící, ne však pro degeneraci sluchu věkem.
Petr
Mirica-LV
18.02.11,08:24
Je evidentní již chronická závislost na prostředku, doporučuji Olynth nahradit přírodními látkami - jedná se o směs těchto bylin:
* přeslička (3 váhové díly)
* anýz (1 váhový díl).
Smíchejte a dejte do skleněné uzavřené nádoby.
Vezmete špetku směsi (bez ohledu na množství přesličky a anýzu - oni na sebe působí homeopaticky) a zalejete trochou vroucí vody.
Nechejte louhovat PŘESNĚ 30 minut!! 29 minut je málo, 31 minut je moc!
Roztok má životnost 36 hodin a protože jej budete aplikovat vždy ráno, vydrží jedna dávka na dvě rána. Takže roztok natáhneme do injekční stříkačky a jemně vtlačíme roztok do nosních dírek. Hlava musí být zakloněna.
Pokud vám to bude nepříjemné, ukončíte proces.
Po několika týdnech dokážete vtlačit do každé dírky celou inj. stříkačku. Bylinný roztok působí v dutinách sám a po několika hodinách vyteče ven, proto vždy ráno, v noci by nám rozpuštěné hleny šly do žaludku.
Délka léčení je individuelní, přičemž dle mých zkušeností si organizmus řekne sám, že je vše v pořádku. Doba léčby je ale 6 měsíců a více. Pod 3 měsíce je to zbytečné plýtvání energií i financemi.Upozorňuji, že první 3 - 4 dny vás bude pálit nosní sliznice. Ta se ale uklidní a zánět, který má každý na začátku se vyléčí. Budete mít tzv. řízenou rýmu. Pokud během začátečních týdnů budete potřebovat jít do společnosti a nesmrkat, den předem přerušíte léčbu.
Léčba se rovněž uskutečňuje jen ve všední dny, víkend je na regeneraci dutin i vás.
Tento recept nahrazuje jogínské čistění dutin vlažnou vodou se solí a u potřeby dioptrických brýlí se sníží po cca 6 měsících jejich stav až o 1 dioptrii, tedy pokud máte např. +2 dioptrie, pak po 6 měsících vám lékař (optik) stanoví +1, rovněž to platí o úpravě sluchového ústrojí pro špatně slyšící, ne však pro degeneraci sluchu věkem.
Petr


to vážne funguje aj na tie dioptrie???:eek:
Psycholog
18.02.11,09:39
Ano, jedná se totiž o dlouhodobé čistění nosních i čelních dutin spojený s nervovými kanálky očí i uší. Mám to odzkoušené nejen sám u sebe, ve věku 63 let nepotřebuji žádné brýle, ale cca u 30 klientů. Mě po 14 měsících vypadl z nosu "kamínek" z prachu a slizu za cca 50 let života. V Čechách tím léčí jeden léčitel již 20 let. Nejpůsobivější jsem měl cca 80 letou paní, kterou vodili - prakticky slepá a po 8 měsících užívání roztoku se může sama pohybovat po domě s cca 8 dioptriemi, zlepšil se jí i sluch.
Ze začátku je to nepříjemné ale pak se to dá vydržet. Aplikuji to 1x měsíčně již cca 13 let.
Petr
Mirica-LV
18.02.11,09:52
Ano, jedná se totiž o dlouhodobé čistění nosních i čelních dutin spojený s nervovými kanálky očí i uší. Mám to odzkoušené nejen sám u sebe, ve věku 63 let nepotřebuji žádné brýle, ale cca u 30 klientů. Mě po 14 měsících vypadl z nosu "kamínek" z prachu a slizu za cca 50 let života. V Čechách tím léčí jeden léčitel již 20 let. Nejpůsobivější jsem měl cca 80 letou paní, kterou vodili - prakticky slepá a po 8 měsících užívání roztoku se může sama pohybovat po domě s cca 8 dioptriemi, zlepšil se jí i sluch.
Ze začátku je to nepříjemné ale pak se to dá vydržet. Aplikuji to 1x měsíčně již cca 13 let.
Petr


vďaka,
vyskúšam
alla66
18.02.11,11:04
Môžeš upresniť štipku zmesi k množstvu vody? ... 0,5 - 1 dcl? a veľkosť striekačky?... 20 ml? A pomer zmesi - odmeriavať na váhu alebo na objem?
a_je_to
18.02.11,12:16
Olynth ? A podobné prípravky ? To je najlepší biznis so slanou vodou ... za 10 ml ...mailand ...a ešte nejakou záhadnou prísadou, jemne dezinfikujúcou a dráždiacou sliznicu k samozvlhčovaniu /homeopatická dávka formalínu, alebo disociovaného chlóru/. Treba kúpiť jednu fľaštičku. Keď sa minie do polovice, treba z nej stiahnuť vrchný rozstrekovací uzáver a doplniť buď vincentkou, alebo slanou vodou a používať ďalej. Možno pridať aj kvapku Stopanginu. Najlepšia náhrada by bola asi kúpeľná voda z Podhájskej. Keď sa minie znova do polovice ... opakovať. Fľaštička robí dojem, že je jednorázová, ale kto má dosť silné prsty, dokáže to bez porušenia dať dolu a znova nasadiť. Ja to tak robím. Ak je niekto už závislý, treba mu to dobromyseľne urobiť bez toho, aby o tom vedel, nech to používa ... a nič netušiaci odvyká od tej účinnej látky. Hlavné je to časté zvlhčovanie, ktoré zabezpečí aj trochu slaná voda ... a bez návykového efektu.
Psycholog
18.02.11,13:47
Môžeš upresniť štipku zmesi k množstvu vody? ... 0,5 - 1 dcl? a veľkosť striekačky?... 20 ml? A pomer zmesi - odmeriavať na váhu alebo na objem?
Takže špetka (směsi bylin) je mezi dva prsty (palec a ukazovák) - jako špetka soli - kuchařky znají.
Tuto špetku zaléváme horkou vodou do skleničky z hospody (panák) tj. 5 cl cca do poloviny = 2,5cl.
Stříkačka (bez jehly) je 5 mililitrová, na začátku do obou nosních dírek, pro pokročilé pak jedna stříkačka do jedné nosní dírky.
Poměr bylin je: přeslička (3 váhové díly) a anýz (1 váhový díl), tzn. že pokud v potravinách koupíme 100g anýzových semen, pak v lékárně zakoupíme 300g přesličky a z láskou smícháme ....
Petr
pasuliatko
18.02.11,15:11
Olynth ? A podobné prípravky ? To je najlepší biznis so slanou vodou ... za 10 ml ...mailand ...a ešte nejakou záhadnou prísadou, jemne dezinfikujúcou a dráždiacou sliznicu k samozvlhčovaniu /homeopatická dávka formalínu, alebo disociovaného chlóru/. Treba kúpiť jednu fľaštičku. Keď sa minie do polovice, treba z nej stiahnuť vrchný rozstrekovací uzáver a doplniť buď vincentkou, alebo slanou vodou a používať ďalej. Možno pridať aj kvapku Stopanginu. Najlepšia náhrada by bola asi kúpeľná voda z Podhájskej. Keď sa minie znova do polovice ... opakovať. Fľaštička robí dojem, že je jednorázová, ale kto má dosť silné prsty, dokáže to bez porušenia dať dolu a znova nasadiť. Ja to tak robím. Ak je niekto už závislý, treba mu to dobromyseľne urobiť bez toho, aby o tom vedel, nech to používa ... a nič netušiaci odvyká od tej účinnej látky. Hlavné je to časté zvlhčovanie, ktoré zabezpečí aj trochu slaná voda ... a bez návykového efektu.

toto robím aj ja, vytiahnem striekačkou asi polovičku olynthu a dám to do fľaštičky kde je vincentka :) je to dobré nedráždi to toľko...
veronikasad
18.02.11,15:44
Ano, jedná se totiž o dlouhodobé čistění nosních i čelních dutin spojený s nervovými kanálky očí i uší. Mám to odzkoušené nejen sám u sebe, ve věku 63 let nepotřebuji žádné brýle, ale cca u 30 klientů. Mě po 14 měsících vypadl z nosu "kamínek" z prachu a slizu za cca 50 let života. V Čechách tím léčí jeden léčitel již 20 let. Nejpůsobivější jsem měl cca 80 letou paní, kterou vodili - prakticky slepá a po 8 měsících užívání roztoku se může sama pohybovat po domě s cca 8 dioptriemi, zlepšil se jí i sluch.
Ze začátku je to nepříjemné ale pak se to dá vydržet. Aplikuji to 1x měsíčně již cca 13 let.
Petr
Petr, to je zaujímavá terapia. Sama by som si na ňu netrufla. Zaobera sa niekto touto liečbou aj na Slovensku ?
Psycholog
19.02.11,06:27
Paní Veroniko,
nevím o nikom, kdo se tím zabývá na Slovensku profesionálně, je to jednoduchý proces (dle návodu) a i ten léčitel v Praze (Pavel Šíma) nechá udělat první prostřik své asistence a pak to každý realizuje sám doma. Bohužel jen málokdo vydrží to dělat PRAVIDELNĚ minimálně 3 měsíce. První týden (14 dnů) je kritický a pak "jen" vydržať!!!! Držím palce a nebojte se toho, chce to pravidelnost a myslet na sebe, tzn. mít se rád pro budoucnost!
Petr
Antea
20.02.11,15:34
Ak môžem poradiť, najlepšie "nosné kvapky" sú očné kvapky Ophthalmo-Septonex, mám vyskúšané asi 30 rokov, žiadne leptanie sliznice, žiaden návyk a pomáhajú.
pasuliatko
20.02.11,19:29
Ak môžem poradiť, najlepšie "nosné kvapky" sú očné kvapky Ophthalmo-Septonex, mám vyskúšané asi 30 rokov, žiadne leptanie sliznice, žiaden návyk a pomáhajú.

mne nepomáhajú :)
pasuliatko
20.02.11,19:30
nič v zlom ale prečo tak hltáte to čo tu píše psycholog? :)
buchač
20.02.11,20:09
nič v zlom ale prečo tak hltáte to čo tu píše psycholog? :)

Lebo len dobre mieni , píše ...teda pokiaľ som si všimol v iných témach...;)

Ale henten " preplach " nosa alebo uší ....no neviem , neviem ...:---:D
kamoska1
20.02.11,20:13
Prečo by sme nehltali?S prasličky a anizu ešte nikto neumrel.A keď sú ľudia bezradní a potrebujú pomoc,na to tu je porada,nech každý vyskúša,kto má taký problém.Ľudia bezradní skúšajú horšie veci ako je zmes bylín.Vďaka za každú radu,ktorá by pomohla.
alla66
20.02.11,20:17
Psycholog
21.02.11,07:52
nič v zlom ale prečo tak hltáte to čo tu píše psycholog? :)
To by mne také zajímalo! Možná proto, že mám ve svém věku velké životní zkušenosti a něco i vystudováno a rád se s tím podělím. Přesto vás čtenáře poprosím o stanovisko: pokud mám sem psát, klikněte na "užitočné". Nesouhlas "neužitočné". Děkuji! Udělám si z toho závěr sám. S láskou Váš Petr
pasuliatko
21.02.11,09:54
To by mne také zajímalo! Možná proto, že mám ve svém věku velké životní zkušenosti a něco i vystudováno a rád se s tím podělím. Přesto vás čtenáře poprosím o stanovisko: pokud mám sem psát, klikněte na "užitočné". Nesouhlas "neužitočné". Děkuji! Udělám si z toho závěr sám. S láskou Váš Petr

a čo v takom prípade keď je človek na väčšinu bylinkových prípravkov alergický a nerobia mu dobre?
Psycholog
21.02.11,10:56
Pokud je osoba alergická na bylinky a jejich užívání pak nastupuje léčba vodou, pokud možno vodou z vodovodu, kterou natočíme do plastové lahve, necháme úplně zmrazit, následně postupně - při pokojové teplotě necháme rozmrazit. Ve 2litrové lahvi máme cca 1,5 litru kvalitní vody vč. enzymů, které lidský organizmus potřebuje a cca 0,25 až 0,5 litru odpadu, soli, rez a jiné příměsi z vodovodního potrubí, včetně chlóru a jiných vodárenských chemikálií. To samozřejmě zlikvidujeme do výlevky. Takto připravenou vodu musíme spotřebovat do 24 hodin od rozmrazení!!! Pokud tuto vodu pijeme denně v minimálním množství 1,5 až 2 litry (bez jakéhokoliv ochucení), max. 3 litry/den, dojde v každém organizmu k detoxikaci a úpravě zdravotního stavu - zejména k posílení imunity i snížení alergických reakcí všeobecně. Balené vody jsou nevhodné pro jejich úpravu UHT - tedy jedná se o mrtvou vodu bez enzymů. Současně doporučuji pročíst článek "sůl a její využití v lidovém léčitelství" v příloze. I tento způsob je řešením pro alergiky. Nepomáhá však při alergii na tchýni - svokru.
Jinak na základě vyšetření EAV lze upřesnit konkrétní léčbu pro alergiky na byliny.
Pro čistění nosu a HCD pak je známé jogínské řešení slanou vodou aplikovanou do nosu.
Petr
pasuliatko
21.02.11,11:30
škoda ja neznesiem vodu z vodovodu...
kamoska1
21.02.11,16:00
Ak si alergicka na byliny a neznesieš vodu z vodovodu,tak máš plné lekárne chémie.Nič Ti nezostáva,len si rozleptať sliznice.
bettylou
21.02.11,19:21
ten anýz treba rozdrviť, či celý?

A ešte otázka, to sa v tom stvrťdeci vody vylúhuje dostatočne za zých 30 min?? Lebo napr. v 2decáku je voda počas tých 30 min oveľa teplejšia ako v štamprli, teda výluh je silnejší...

Preplachuje sa predpokladám pri telovej teplote.
pasuliatko
21.02.11,19:52
kamoska1 a čo mám ako robiť ke´d si taká múdra? poraď mi niečo múdre teda...
alla66
21.02.11,19:59
ten anýz treba rozdrviť, či celý?

A ešte otázka, to sa v tom stvrťdeci vody vylúhuje dostatočne za zých 30 min?? Lebo napr. v 2decáku je voda počas tých 30 min oveľa teplejšia ako v štamprli, teda výluh je silnejší...

Preplachuje sa predpokladám pri telovej teplote.
pozor! centilitre nie decilitre... Anýz celý. Nie je to tak nepríjemné, ako to opisujú;)
bettylou
21.02.11,21:10
tak ale na tej stranke od P.Šima to luhuju 30 min v 2dec pohari - pomery bylinky-voda dodržané - ALE! teplota vody je rozdielna ak luhuješ 30 min v pol poldecového pohára, čo písal psycholog a v 2dec poh., alebo v 1litri (pre viac ľudí napr. ). Aj keď množstvo úmerne pridáš alebo odoberieš v chladnejšej vode sa ti spraví oveľa slabší výluh počas toho istého času. Ak tomu rozumieš, čo som sa pýtala.

pre Alla66 1deciliter je 10 centilitrov teda 2,5 centilitra je štvrť deci ako som napísala :---
alla66
22.02.11,04:06
V texte si kombinovala štvrťdecáky s dvojdecákmi.
Psycholog
22.02.11,08:23
ten anýz treba rozdrviť, či celý? A ešte otázka, to sa v tom stvrťdeci vody vylúhuje dostatočne za zých 30 min?? Lebo napr. v 2decáku je voda počas tých 30 min oveľa teplejšia ako v štamprli, teda výluh je silnejší... Preplachuje sa predpokladám pri telovej teplote.
Anýz zůstává nerozdrcený = tak jak jej koupíme v obchodě, postupujte prosím dle uvedeného návodu, každá změna je v neprospěch věci. Je NUTNÉ DODRŽET ČAS 30 minut. 29 je málo, 31 je moc - poznáte sami ten rozdíl!!! Roztok neukládáme do ledničky (exp. 36 hodin) takže aplikujeme v pokojové teplotě. Tělní je cca 36,5 st.C.
Petr