simon1991
17.02.11,19:52
Zdravím.Poisťovňa v ktorej ma mama poistila keď som bol ešte neplnoletý a neplatila poistné, teraz odo mňa vymáha sumu cca 520€.Chcem sa opýtať, či je to možné aj keď som nič nepodpísal ani s ničím nesúhlasil a o ničom nevedel?Vďaka.
bubkoch
17.02.11,19:32
povinnost platit poistne ma poistnik (ten, kto s poistovatelom uzavrel poistnu zmluvu), nie je mozne aby poistovna vymahala poistne od poisteneho ...
avsak poistovna ma pravo zapocitat si dlzne poistne s poistnym plnenim.
o ake poistenie ide ? uz skoncilo ? akym sposobom ? alebo este poistenie trva ?
Ice dive
17.02.11,19:51
Zdravím.Poisťovňa v ktorej ma mama poistila keď som bol ešte neplnoletý a neplatila poistné, teraz odo mňa vymáha sumu cca 520€.Chcem sa opýtať, či je to možné aj keď som nič nepodpísal ani s ničím nesúhlasil a o ničom nevedel?Vďaka.
záleží od druhu poistenia, môže sa jednať aj o poistenie, ktoré za teba v neplnoletosti uzavrela mama a tvojou plnoletosťou poistka a povinnosť plniť prešla na teba... poisťovňa má nárok na poistné za obdobie, za ktoré ti poskytovala poistnú ochranu...
ešte môže byť aj prípad, že ak mama ako poistník zomrela, na jej miesto ako poistníka vstúpil poistený t.j. ty..
simon1991
18.02.11,07:44
povinnost platit poistne ma poistnik (ten, kto s poistovatelom uzavrel poistnu zmluvu), nie je mozne aby poistovna vymahala poistne od poisteneho ...
avsak poistovna ma pravo zapocitat si dlzne poistne s poistnym plnenim.
o ake poistenie ide ? uz skoncilo ? akym sposobom ? alebo este poistenie trva ?

takže je to investičné životné poistenie pre zdravie a dôchodok,a keďže sa neplatilo vyše 8 mesiacov tak zaniklo.Môže sa stať že mi to budú strhávať priamo zo mzdy u zamestnávateľa?
Chobot
18.02.11,07:50
takže je to investičné životné poistenie pre zdravie a dôchodok,a keďže sa neplatilo vyše 8 mesiacov tak zaniklo.Môže sa stať že mi to budú strhávať priamo zo mzdy u zamestnávateľa?

V ktorom roku zaniklo?

Kedy bolo uzatvorené?

Keď ho mama uzatvárala, koľko si mal rokov? Kto je na poistke uvedený ako poistník a kto ako poistený? Komu bola vyplatená odkupná hodnota z poistky?

Ak chceš fundovanú radu, musíš uviesť čo najviac údajov o poistení, nie len že nejaká poisťovňa od teba vymáha nejaké poistné. Z toho veľmi múdri nie sme. :rolleyes::cool::cool: