janusa1977
17.02.11,21:48
Ahojte, vie mi niekto poradiť do kedy je podľa zákona povinný mi dať zamestnávateľ potvrdenie k daňovému priznaniu za min. rok. Prac. pomer som skončila v decembri, doteraz nemám zápočtový list ani výplatné pásky, už som 2x posielala e-mail so žiadosťou nech mi to pošlú....
Melnick
17.02.11,20:56
Z materiálov zo školenia J.Mihála v roku 2008 - iba som upravila dátumy , dúfam, že som sa nepomýlila.



Do 10. februára 2011 vydať podľa § 39 ods. 5 zákona zamestnancom "Potvrdenie o príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti, o preddavkoch na daň, o dani vybranej zrážkou z týchto príjmov a o daňovom bonuse na vyživované deti za rok 2010" (ďalej len „Potvrdenie“), a to zamestnancom, ktorí žiadajú o vykonanie ročného zúčtovania dane iného zamestnávateľa a požiadajú zamestnávateľa o vystavenie "Potvrdenia" najneskôr do 5. februára 2010.

Do 15. februára 2011 podľa § 38 ods. 1 zákona prijímať od zamestnancov "Žiadosť o vykonanie výpočtu dane z príjmov fyzickej osoby zo závislej činnosti a o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z týchto príjmov za rok 2010" (ďalej len „Žiadosť“). Zamestnávateľ vykoná ročné zúčtovanie preddavkov na daň len tým zamestnanom, ktorí spĺňajú podmienky dané zákonom

Ak mal zamestnanec počas roka 2009 aj iných zamestnávateľov, je povinný do 15. februára 2010 doručiť zamestnávateľovi, ktorého žiada o vykonanie ročného zúčtovania, "Potvrdenia" od ostatných zamestnávateľov.

Do 10. marca 2011 vydať podľa § 39 ods. 5 zákona „Potvrdenie“ zamestnancom, ktorí nepožiadali zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania.

Do 31. marca 2011 vykonať podľa § 38 ods. 6 zákona ročné zúčtovanie za zamestnancov, ktorí o to požiadali do 16. februára 2009 a neboli povinní podať sami daňové priznanie.

Do 31. marca 2011 predložiť podľa § 39 ods. 9 písm. b) daňovému úradu „Hlásenie o vyúčtovaní dane a o úhrne príjmov zo závislej činnosti“ (ďalej len „Hlásenie“).

Do 30. apríla 2011 vydať podľa § 39 ods. 5 písm. b) zákona kópiu ročného zúčtovania dane zamestnancom, ktorým zamestnávateľ vykonal ročné zúčtovanie.
Melnick
17.02.11,21:05
Ahojte, vie mi niekto poradiť do kedy je podľa zákona povinný mi dať zamestnávateľ potvrdenie k daňovému priznaniu za min. rok. Prac. pomer som skončila v decembri, doteraz nemám zápočtový list ani výplatné pásky, už som 2x posielala e-mail so žiadosťou nech mi to pošlú....Nechápem, prečo niektorí zamestnávatelia robia zamestnancom takéto problémy.
Potvrdenie aj zápočtový list si mala dostať pri ukončení PP. Takto to mám zaužívané ja a mnohí mzdári tu na Porade.:o
Ale viem ,že nie si jediná, ktorá sa nevieš dopracovať k potrebným dokladom:cool:. O jednom takom neporiadnikovi som písala v téme "Neplatiči SP" , ktorý svojim laxným postojom vlastne urobil zo svojho zamestnanca, ktorí si platil DNP a kvoli neodovzdaniu podkladov k PN-ke sa dostal do siahodlhého zoznamu neplatičov. :mad:
janusa1977
20.02.11,13:14
Ďakujem za radu...myslíš, že keď mi to nepošlú do 10.marca, mám im poslať žiadosť doporučene? Okrem toho nemám ešte 2 posledné výplatné pásky a len tak na okraj, táto fakt skvelá firma má dlh v sociálnej poisťovni niečo cez 40 tisíc €....k tomu už nieje čo dodať...
willma
12.02.12,09:12
Som v rovnakej situácii, PP bol ukončený k 15.4.2011. Do dnešného dňa mi nezaslali aj napriek tomu, že preukázateľne prevzali žiadosť potvrdenie o mzde- čo som potrebovala pre výpočet podpory, a som zvedavá, či a kedy mi pošlú potvrdenie o príjmoch FO. čo robiť ak nie?
Mila123
12.02.12,09:19
Som v rovnakej situácii, PP bol ukončený k 15.4.2011. Do dnešného dňa mi nezaslali aj napriek tomu, že preukázateľne prevzali žiadosť potvrdenie o mzde- čo som potrebovala pre výpočet podpory, a som zvedavá, či a kedy mi pošlú potvrdenie o príjmoch FO. čo robiť ak nie?
pre výpočet podpory nezaslali vôbec? nepoberáš podporu?
ak ti nezašlú potvrdenie o zdan. mzde máš možnosť ich nabonzovať na DU....
Melnick
12.02.12,09:29
Do 10. marca 2012 je povinný zamestnávateľ dať "Potvrdenie o zdaniteľnej ......" , každému, kto nepožiadal oň do 5. februára 2012 :)
Melnick
12.02.12,09:36
Som v rovnakej situácii, PP bol ukončený k 15.4.2011. Do dnešného dňa mi nezaslali aj napriek tomu, že preukázateľne prevzali žiadosť potvrdenie o mzde- čo som potrebovala pre výpočet podpory, a som zvedavá, či a kedy mi pošlú potvrdenie o príjmoch FO. čo robiť ak nie?

willmuš, niekde som čítala no teraz to neviem nájsť, že v takom prípade ak sa k potvrdeniu nevieš dopracovať, môžeš použiť a dokladovať výplatné pásky.
Aj som si to skopčila, no neviem to narýchlo nájsť.

mimotemy : práve ma manžel zavolal, nech si idem vypucovať sporák. Vykypela mi polievka - všetko to fajné, čo malo v nej ostať.:(
willma
12.02.12,09:38
pre výpočet podpory nezaslali vôbec? nepoberáš podporu?
ak ti nezašlú potvrdenie o zdan. mzde máš možnosť ich nabonzovať na DU.... Nezaslali, podporu som síce dostala, ale riešila to pracovníčka SP po inej línii. A ten bonz asi bude aj s upresnením, na čo sa majú zamerať.
willma
12.02.12,09:40
willmuš, niekde som čítala no teraz to neviem nájsť, že v takom prípade ak sa k potvrdeniu nevieš dopracovať, môžeš použiť a dokladovať výplatné pásky.
Aj som si to skopčila, no neviem to narýchlo nájsť.

mimotemy : práve ma manžel zavolal, nech si idem vypucovať sporák. Vykypela mi polievka - všetko to fajné, čo malo v nej ostať.:( Tá polievočka ma mrzí a výplatnú pásku za apríl nemám vôbec, ide ma šľak trafiť s toho všetkého.
Melnick
12.02.12,09:56
Spomínam si, aké si mala s nimi problémy.
Melnick
12.02.12,09:57
A polievočka, nech Ťa nemrzí- fajnáááá je aj tak.
veronikasad
12.02.12,10:57
Som v rovnakej situácii, PP bol ukončený k 15.4.2011. Do dnešného dňa mi nezaslali aj napriek tomu, že preukázateľne prevzali žiadosť potvrdenie o mzde- čo som potrebovala pre výpočet podpory, a som zvedavá, či a kedy mi pošlú potvrdenie o príjmoch FO. čo robiť ak nie?
Willma, mzdu máš vyplatenú celú ?
willma
12.02.12,12:18
Willma, mzdu máš vyplatenú celú ? Po podaní trestného oznámenia ano:cool:
willma
18.02.12,10:56
vo štvrtok prišlo potvrdenie, už len vypracovať DP a tešiť sa na korunky, vrátane daňového bonusu. Aspoň trochu radosti.:D
Tweety
18.02.12,11:16
vo štvrtok prišlo potvrdenie, už len vypracovať DP a tešiť sa na korunky, vrátane daňového bonusu. Aspoň trochu radosti.:D
Korunky to už asi nebudú.:---
willma
18.02.12,11:28
no dobre tak €:rolleyes:
Melnick
18.02.12,11:38
Tešíme sa s Tebou. :):):)
Melnick
18.02.12,11:39
Stoja mi traja na kábli. Ja už som hrabala v zákone, prečo nie.xixixixixi
Tweety
18.02.12,11:43
Majka, len traja?
willma
18.02.12,11:57
vďaka včetkým za rady aj podporu a nakoľko neviem inak tak touto cestou aj veronike za ponuku na spracovanie- to zvládnem aj sama - teda ak bude riadne fungovať drsr
veronikasad
18.02.12,12:03
vďaka včetkým za rady aj podporu a nakoľko neviem inak tak touto cestou aj veronike za ponuku na spracovanie- to zvládnem aj sama - teda ak bude riadne fungovať drsr
nemusíš čakať na DR SR. Stiahni si bezplatnú ALFU z krosu, vyplňanie na nej je ešte jednoduchšie ako na drsr.

http://www.kros.sk/alfa
Melnick
18.02.12,12:17
No, bojím sa povedať,že celá rota a či čata????