brikina
17.02.11,22:16
prosím ako postupovať, ked SZCO vyuzíva automobil /nie je zaradeni do majetku, ale vlastní ho ako fyzická osoba - nepodnikatel/ na cesty a v techničáku nemá uvedenú priem.spotrebu paliva. Ako mám vypočítať cesťáky bez tohto údaja? Ako by som mohla postupovať ? viete mi poradiť? vdaka.
akynka
18.02.11,05:18
Nedá sa zistiť priemerka u výrobcu? Resp. my sme zisťovali od predajcu al. sprostredkovateľa. Nemali sme v techničáku priemerku a on nám poslal takú tabuľku uvedených strojov - u nás to bol stroj -.

Teda neviem, výrobca by mal mať niečo takéto..
Chobot
18.02.11,07:54
prosím ako postupovať, ked SZCO vyuzíva automobil /nie je zaradeni do majetku, ale vlastní ho ako fyzická osoba - nepodnikatel/ na cesty a v techničáku nemá uvedenú priem.spotrebu paliva. Ako mám vypočítať cesťáky bez tohto údaja? Ako by som mohla postupovať ? viete mi poradiť? vdaka.

Stačí si zobrať do ruky zákon o CN § 7 ods. 8 a tam to máš uvedené:

(8) Ak sa spotreba v technickom preukaze nezhoduje so skutočnou spotrebou alebo sa spotreba v technickom preukaze neuvádza, pre výpočet náhrady za spotrebované pohonné látky sa použije spotreba podľa technického preukazu cestného motorového vozidla rovnakého typu, s rovnakým objemom valcov motora a s rovnakým druhom pohonnej látky, alebo spotreba preukázaná dokladom vydaným osobou, ktorej bola udelená autorizácia podľa osobitného predpisu, 8b) alebo doplňujúce údaje výrobcu, dovozcu alebo predajcu preukazujúce spotrebu alebo inú spotrebu.


Viac si prečítaj tu:

http://www.porada.sk/t157289-lpg-auto-ma-inu-spotrebu-ako-v-technicaku.html
brikina
18.02.11,14:13
vdaka chobot