mery356
14.12.05,19:11
Nevie mi niekto poradiť až po ktorý rok dozadu by mi mohla prísť daňová kontrola? Alebo je to neobmedzené?
Marína
14.12.05,19:28
Myslím, že 10 rokov spätne od roku predchádzajúceho terajšieho účtovného obdobia. Čiže r. 1995. Ale ber to s rezervou. Logika mi hovorí, že skôr ani nemôžu, keď vychádzaš z toho, akú dobu je povinnosť archivovať doklady.
Väčšinou kontrolujú predchádzajúce zdaňovacie obdobie a ak nie je niečo v poriadku, zvyknú skontrolovať predchádzajúce atď. Mne kontrolovali 2 zdaňovacie obdobia naraz. Prvý rok bol v poriadku a keďže aj nasledujúci rok účtovala tá istá účtovníčka, prekontrolovali len 1 mesiac.
Paula
14.12.05,19:30
Nevie mi niekto poradiť až po ktorý rok dozadu by mi mohla prísť daňová kontrola? Alebo je to neobmedzené?
Na túto otázku sa nedá jednoznačne odpovedať. Mám skúsenosť s kontrolami za 2 až 7 rokov. Obdobie a rozsah kontrolovaných dokladov bolo písomne ohlásené.
Muška
14.12.05,20:19
Podľa zákona 511/1992 § 45 odst. 1 - DU nemôže vyrubiť daň po uplynutí 5 rokov od konca roka v ktorom vznikla povinnosť podať daňové priznanie....

Ale samozrejme kontrolu Ti môže urobiť aj viac rokov dozadu /napr. DPH - 10 rokov/