Mebahelko
18.02.11,08:07
Ahojte hladam nejaku peknu ochrannu plachtu na balkon , nieco take ake je na tomto obrazku . Tato je vsak velmi dlha a uzka , ma len 75 cm na vysku . Mam balkon na juznu stranu a nechcem tam robit lodziu , len chcem , aby bol trosku chraneny pred vetrom a neziaducim pohladom v lete . Ma niekto s tym nejaku skusenost ?
Dakujem za rady :-)
arizona
18.02.11,07:39
Mebahelko
18.02.11,10:57
dik , ale to by bolo velmi drahe , tam je minimalna objednavka 20 m2. :-(
arizona
18.02.11,12:24
dik , ale to by bolo velmi drahe , tam je minimalna objednavka 20 m2. :-(
tak pozri niekde v zahradkarskych potrebach tieniace plachty,byvaju v roznych sirkach-ale nie su take pekne. Alebo si kup bambusove rohoze, to vyzera krajsie ;)
http://www.saro.cz/img/rohoze_balkon.jpg
Mebahelko
18.02.11,17:21
Dik , bambus sa mi paci , ale odfuklo by mi ho ,byvam na 7 poschodi a riadne tu fuka . Asi si budem musiet nieco urobit sam :-) . Do leta mam este cas :-)
lujza.j
18.02.11,17:43
ja by som skúsila pozrieť v predajni kde predávajú čalunicke textílie, možno že tam nájdeš požadovaný rozmer. inak tá látka na obr. vyzerá ako látka na záhradné lehátko, alebo na takú starú klasickú roletu.
arizona
18.02.11,17:55
Dik , bambus sa mi paci , ale odfuklo by mi ho ,byvam na 7 poschodi a riadne tu fuka . Asi si budem musiet nieco urobit sam :-) . Do leta mam este cas :-)
Mozno bude lepsi,ako nejaka husta textilia,aspon ho prefuka ;)
Do pevnej plachty sa zaprie vietor a onedlho ti rozkmase na miestach,kde to mas uchytene ( skusenosti z 9. posch.:D )
Paula
18.02.11,18:08
Dik , bambus sa mi paci , ale odfuklo by mi ho ,byvam na 7 poschodi a riadne tu fuka . Asi si budem musiet nieco urobit sam :-) . Do leta mam este cas :-)


S vetriskom si poradíš, keď sa troška pohráš - tenkým špagátom k zábradlu priviazať bambus . Na mnohých miestach ovšem. Bavkala som sa s tým pozdĺž 6-tich metrov možno celý deň, ale už vyše 10 rokov vetrisku tento plôtik odoláva.A rozhodne je to príjemnejšie na pohľad ako nejaká plachta :).
Mebahelko
19.02.11,09:14
Paula : mas ten bambus na balkone pocas celeho roka ? Nevadi mu dazd ,alebo sneh ? Treba ho nejako osetrovat ?
Paula
19.02.11,09:52
Paula : mas ten bambus na balkone pocas celeho roka ? Nevadi mu dazd ,alebo sneh ? Treba ho nejako osetrovat ?


Je tam nonstop, neošetrujem. Zvonku na pohľad síce už nie je ako nový (čo ma ale netrápi), z vnútornej strany je ako nový - na tomto mieste však musím napísať, že mám logiu a rolety od vrchu po zábradlie. Takže pri lejaku a v zime, keď je kosa či metelica, rolety spustím a vtedy i bambus má to šťastie, že je chránený z jednej strany pred nepriazňou počasia ....asi som Ti veľmi nepomohla napokon, hm :confused:. Všimla som si v mnohých záhradách v okolí, že sa im takýto plot ani po rokoch nerozpadol a je stále pekný.
Občas mi ho prídu ozobať sýkorky, veľa škody ale nestihli narobiť .
Mebahelko
19.02.11,10:13
pomohla si mi , zacal som sa zaoberat tou myslienkou , ze by ten bambus mohol byt predsa len dobry napad , potrebujem ho vsak na vysku 100cm a dlzku 160 cm . Co som zatial videl tak sa predavaju minimalne s dlzkou 300 cm .
Paula
19.02.11,21:09
pomohla si mi , zacal som sa zaoberat tou myslienkou , ze by ten bambus mohol byt predsa len dobry napad , potrebujem ho vsak na vysku 100cm a dlzku 160 cm . Co som zatial videl tak sa predavaju minimalne s dlzkou 300 cm .


No, deleno dvomi Ti to teraz nepasuje . Ale, ak máš kam uskladniť zvyšok, zíde sa Ti na výmenu po čase - nadstavíš k starším centimetríkom :). Zabijem sa, keď som múdra ;).
Ale nechcem nijako ovplyvňovať Tvoju investíciu. Že sa mne páči viac prírodný materiál, to je môj problém, však?