tomas2251
18.02.11,09:31
Chcel by som sa spytat ako sa odstranuje cislovanie pri popisoch obrazkoch, tabuliek?

word mi to spravi takto pod obrazkom:

Obrazok 1 Nazov obrazku 1

a chcel by som to mat takto:

Obrazok 1 Nazov obrazku

teda potrebujem odstranit tu 1 na konci
Chobot
18.02.11,08:56
Chcel by som sa spytat ako sa odstranuje cislovanie pri popisoch obrazkoch, tabuliek?

word mi to spravi takto pod obrazkom:

Obrazok 1 Nazov obrazku 1

a chcel by som to mat takto:

Obrazok 1 Nazov obrazku

teda potrebujem odstranit tu 1 na konci

Pripoj nejaký taký dokument, v ktorom to chceš spraviť, nech vieme, o čom to vlastne točíš.... :confused::confused:

Ak ti nepôjde pridať prílohu, lebo si nováčik, tak mi to pošli na chrobak7(zavinač)post.sk a ja ti to pripojím.
Chobot
18.02.11,13:37
Chcel by som sa spytat ako sa odstranuje cislovanie pri popisoch obrazkoch, tabuliek?

word mi to spravi takto pod obrazkom:

Obrazok 1 Nazov obrazku 1

a chcel by som to mat takto:

Obrazok 1 Nazov obrazku

teda potrebujem odstranit tu 1 na konci

Poslal si mi priložený dokument. Ale neviem, v čom je problém??

Veď jednoducho sa nastavíš v tom rámčeku, kde je ten text a tú jednotku vymažeš.

V druhom dokumente je už tá jednotka vymazaná.
tomas2251
18.02.11,13:48
len potom si skus vygenerovat zoznam obrazkov a to ti uz nepojde,ked vymazes tu 1
arion92
18.02.11,14:31
Potrebujes nieco taketo?
tomas2251
18.02.11,14:57
presne to potrebujem a ako si to spravil?
arion92
18.02.11,15:17
presne to potrebujem a ako si to spravil?
Ja som to robil v MO 2010, takze tu moze byt nejaky rozdiel v sposobe.

Vo worde pojdes cez kartu "Referencie" a v skupine "Popisy" stlacis tlacidlo "Vlozit popis". Vyberies si bud jedno z pripravenych oznaceni alebo si vytvoris vlastne ("Nova menovka").

Vytvorit zoznam obrazkov uz asi vies...

71422

V worde 2007 plati ten isty postup, ale mala by to byt karta "Odkazy" a skupina "Titulky". Tam by malo byt tlacidlo "Vlozit titulok".
tomas2251
18.02.11,16:29
taky isty je postup aj v 2007,aj som to tak robil ale mne tam to cislo na konci prida automaticky vzdy
arion92
19.02.11,13:51
Pozeral som ten tvoj povodny subor a vsimol som si, ze ty si rucne doplnil poradove cislo obrazka. To vsak za teba uz automaticky urobil Word (je to prave ta 1 na konci). Ked kliknes na poslednu 1 v popise obrazka pravym tlacidlom, mas v ponuke moznosti "Aktualizovat pole", "Upravit pole" a "Prepnut kod pola". V pripade prvej 1 tieto moznosti nemas. To znamena, ze to cislo je tam natvrdo napisane.

Z uvedeneho vyplyva, ze ked vkladas popis obrazku podla skor uvedeneho postupu, Word ti automaticky vlozi takyto popis:

Obrázok 1

Konkretne cislo obrazku zavisi od celkoveho poctu obrazkov v dokumente. Ty si za tento popis iba dopises nazov daneho obrazku (uz bez cisla!). To automaticke cislovanie je tam prave preto, aby si nemusel rucne dopisovat, respektive upravovat cislovanie a taktiez preto, aby si sa nahodou nepomylil v cislovani (bud vynechanie nejakeho cisla obrazka alebo duplicitne cisla). Tiez to sluzi pri vytvoreni zoznamu obrazkov.
tomas2251
19.02.11,14:39
Pozeral som ten tvoj povodny subor a vsimol som si, ze ty si rucne doplnil poradove cislo obrazka. To vsak za teba uz automaticky urobil Word (je to prave ta 1 na konci). Ked kliknes na poslednu 1 v popise obrazka pravym tlacidlom, mas v ponuke moznosti "Aktualizovat pole", "Upravit pole" a "Prepnut kod pola". V pripade prvej 1 tieto moznosti nemas. To znamena, ze to cislo je tam natvrdo napisane.

Z uvedeneho vyplyva, ze ked vkladas popis obrazku podla skor uvedeneho postupu, Word ti automaticky vlozi takyto popis:

Obrázok 1

Konkretne cislo obrazku zavisi od celkoveho poctu obrazkov v dokumente. Ty si za tento popis iba dopises nazov daneho obrazku (uz bez cisla!). To automaticke cislovanie je tam prave preto, aby si nemusel rucne dopisovat, respektive upravovat cislovanie a taktiez preto, aby si sa nahodou nepomylil v cislovani (bud vynechanie nejakeho cisla obrazka alebo duplicitne cisla). Tiez to sluzi pri vytvoreni zoznamu obrazkov.


velmi pekne dakujem,uz mi to ide:)