sultanko
18.02.11,10:49
Dobrý deň, prosím o radu.
Zamestnanec sa stravuje v zariadeni, kde si kupuje stravne listky sam.
Ak zamestnavatel tomuto zamestnancovi prispieva na stravu zo SF vyplatenim urcitej ciastky v hotovosti za tieto stravne listky, su tieto penazne prispevky zdanitelnym prijmom? A ako je to s platenim poistneho z tychto plneni?

Ďakujem velmi pekne.
Tweety
18.02.11,11:59
Dobrý deň, prosím o radu.
Zamestnanec sa stravuje v zariadeni, kde si kupuje stravne listky sam.
Ak zamestnavatel tomuto zamestnancovi prispieva na stravu zo SF vyplatenim urcitej ciastky v hotovosti za tieto stravne listky, su tieto penazne prispevky zdanitelnym prijmom? A ako je to s platenim poistneho z tychto plneni?

Ďakujem velmi pekne.
Podľa §152 ZP je zamestnávateľ povinný zabezpečiť zamestnancom stravovanie ak za zmenu odpracujú viac ako 4 hod. Pritom je povinný prispievať aj z nákladov, aj zo SF. Takže tento spôsob, ktorý uvádzaš, je nesprávny.
sultanko
18.02.11,12:21
Zamestnavatel samozrejme prispieva aj povinnymi 55%, ja som sa pytala len ako to je ak prispieva este zo SF...
Ďakujem
Tweety
18.02.11,15:49
Zamestnavatel samozrejme prispieva aj povinnymi 55%, ja som sa pytala len ako to je ak prispieva este zo SF...
Ďakujem
AK prispieva hotovosťou, tá je predmetom dane. Ak by prispel povinne podľa zákona o SF- účtovanie 472/213, príspevok nie je predmetom dane.
veronikasad
18.02.11,15:52
Zamestnavatel samozrejme prispieva aj povinnymi 55%, ja som sa pytala len ako to je ak prispieva este zo SF...
Ďakujem
Nebolo by jednoduchšie uzatvoriť zmluvu priamo so stravovacím zariadením, ktoré by vám fakturovalo odobratú stravu ?
sultanko
21.02.11,08:02
Ano, zamestnavatel ma uzatvorenu zmluvu s tymto zariadenim :). Takze ak prispieva na stravu zo SF, tieto prispevky nie su predmetom dane?