bibitraub
18.02.11,12:50
Dobrý deň, prosím poradiť. V JU treba viesť evidenciu dph dokladov- to sô tie lístočky ktoré musia byť nalepené na každej prijatej faktúre?

Čo všetko tento lístok musí obsahovať? ja tam vediem: číslo pod ktorým je v PD, základ dane, 20%dph, suma celkom, dátum vystavenia, dátum úhrady+č.dokladu

Moja otázka:
1. Ako sa na tento lístok zapíše tovar v hodnote 30000eur prijatý z EU, keď faktúra je bez dph vystavená dňa 12.1.2011?

2. Ako sa na tento lístok rozpíše prijaté JCD - dátum vystavenia 27.1., clo-512eur, 20%dph 4120eur.

3. treba tento lístok prilepovať aj na faktúry ktoré nemajú vplyv na dph?
napr. povinné poistenie auta na rok 2011 v sume 215eur.


Ďakujem za radu
IvoM
18.02.11,12:57
Ja si pod evidenciou DPH v JÚ teda predstavujem niečo iné, ale to bude asi tým že účtujem len v PÚ. :-)
rodina1
18.02.11,13:04
Dobrý deň, prosím poradiť. V JU treba viesť evidenciu dph dokladov- to sô tie lístočky ktoré musia byť nalepené na každej prijatej faktúre?

Čo všetko tento lístok musí obsahovať? ja tam vediem: číslo pod ktorým je v PD, základ dane, 20%dph, suma celkom, dátum vystavenia, dátum úhrady+č.dokladu

Moja otázka:
1. Ako sa na tento lístok zapíše tovar v hodnote 30000eur prijatý z EU, keď faktúra je bez dph vystavená dňa 12.1.2011?

2. Ako sa na tento lístok rozpíše prijaté JCD - dátum vystavenia 27.1., clo-512eur, 20%dph 4120eur.

3. treba tento lístok prilepovať aj na faktúry ktoré nemajú vplyv na dph?
napr. povinné poistenie auta na rok 2011 v sume 215eur.


Ďakujem za radu

Robíš účto ručne alebo v nejakom SW?
bibitraub
18.02.11,15:54
tak ja som myslela že toto je evidencia dph dokladov, prosím čo sa pod týmto myslí... Vediem si knihu prijatých faktúr, knihu vystavených faktúr, pokladničnú knihu a peňažný denník

účtovníctvo robím v MRP od januára, účtovník nám odovzdal doklady za rok 2009 a 2010 a tam má pri prijatých faktúrach poprilepované tieto lístočky. Preto sa pýtam... Vysvetlíte mi to?
rodina1
18.02.11,16:53
tak ja som myslela že toto je evidencia dph dokladov, prosím čo sa pod týmto myslí... Vediem si knihu prijatých faktúr, knihu vystavených faktúr, pokladničnú knihu a peňažný denník

účtovníctvo robím v MRP od januára, účtovník nám odovzdal doklady za rok 2009 a 2010 a tam má pri prijatých faktúrach poprilepované tieto lístočky. Preto sa pýtam... Vysvetlíte mi to?
Nepoznám MRP, ale aj tento SW ti určite ponúkne zostavu: Evidencia DPH.
Ak nevieš, ako si ho máš vytlačiť, zadaj otázku v sekcii - účtovné softvéry, v téme MRP, tam ti určite niekto poradí.
mimotemyLístočky pripevnené k faktúram, nie je evidencia DPH.
Dav
18.02.11,17:11
Evidencia DPH v MRP : Denník- Výstupy - Zoznam DPH dokladov . Odkontrolovať na doklady, prípadne opraviť. Potom Denník -Výstupy -Výpočet daňového priznania.
Lístočky - má byť zrejme doklad o tom, ako je faktúra zaúčtovaná (v PÚ predkontácia, ináč aj Likvidačný list faktúry, alebo "košieľka". Kniha Faktúr - Výstupy- Likvidačný list faktúry.) Nemusíš tlačiť, stačí napísať na faktúru.
ego.mc
19.02.11,09:00
Len doplním: V MRP (WIN) pre JÚ výstup Likvidačný list faktúry neexistuje. :)
bibitraub
19.02.11,19:58
ďakujem za odpovede, tak zase som o niečo múdrejšia, evidencia dph dokladov sa teda vytlačí v MRP cez peňažný denník

prosím ale poraďte mi teda čo mám napísať na ten lístoček, ktorý má byť prilepený na faktúre v tých 2prípadoch uvedených v mojej úvodnej otázke. ďakujem