erico01234
18.02.11,15:35
Sme vo firme (sro) 2 spoločníci (1. kamarát, 2. ja) a každy je aj konateľom. Teraz chce 1. spoločník/konateľ odisť s firmy a tým pádom sa musí prepísať jeho podiel vo firme.

Chcel by som sa poradiť co všetko k tomu potrebujem a ako postupovať.

V ostatných diskusiach som sa dočítal nejaké informácie, ale strašne chaosne je to tam popísane.

Mám pripravene k návrhu na zmenu v OR:

1. Zápis z VZ ktoré schaľuje prevod OP, vzdanie sa funkcie vo firme.
2. Zmluvu o prevode obchodného podielu (OP) z 1. spoločníka na 2.
3. Listinu, ktorou sa 1. konateľ vzdáva funkcie vo firme.
4. Vzorový podpis 2.konateľa
5. Vyhlásenie jediného spoločníka (mna), že nie som jediným vo viac ako troch spoločnostiach.
6. Rozhodnutie jediného spoločníka (mna), o schválení dodatku k spoločenskej zmluve
7. Dodatok k spoločenskej zmluve (ta istá zmluva ako ked sa zakladala sro akurat som upravil Spoločníkov len na jedneho (mna) a ZI ktoré bolo predtym rozdelene po 3500€ (spolu 7000€) na celych 7000€)
8. Úplné znenie pôvodnej spoločenskej zmluvy ktorou bola sro založená.

Mam vyplnené tlačivo na zmenu v OR. Chyba mi este nieco? poprípade keby sa niekto nasiel kto by to somnou prekonzultoval cez mail a pod... bol by som vdacný.

Dakujem vopred...
erico01234
19.02.11,12:31
1. a) na VZ 1.konatel(spolocnik) poda ziadost o uvolnenie z funkcie konatela spolocnosti (odvolanie alebo vzdanie sa funckie)
b) na VZ 1.konatel(spolocnik) poda navrh na prevod obchodného podielu v spolocnosti na 2.konatela(spolocnika)
VZ tieto navrhy schvály, k bodu a) je odvolanie platné okamzite po ukoncení VZ, b) po schvaleni navrhu sa vytvori zmluva o prevode OP a podpisom sa podiel prevádza...

2. tato zmluva bude vytvorena na zaklade VZ...

3. nieje potrebne asi koly tomu ze to bude v zapise VZ kde o to poziadal a bolo mu vyhovene...

4.vzorovy podpis je sucast vyhlasenia jedineho spolocnika - vsetko je to v jednom prehlaseni (Čestné prehlásenie konateľov/spoločníkov V zmysle ust. § 133 Obchodného zákonníka)

5. je to spojene so 4.

6.ziadny dodatok nieje kedze sa SZ vyhotovila cela nanovo (ako povodna akurat sa upravila na 1 spolocnika)

7.Dodatok nieje je to v bode 6 ako nova SZ.

8.Pridavam originalne znenie povodnej zmluvy (kde su este uvadzani obaja spolocnici - tak ako bola firma zakladana)

je to vsetko? moze to takto byt?