hlava1
18.02.11,18:20
Dobrý deň,chcela by som vedieť, že ako to je s daňovým priznaním.Do decembra som pracovala a u môjho zamestnávateľa som vypisovala papiere aby daňové priznanie za mňa podávala jeho účtovníčka, ale nakoľko už nie som jeho zamestnanec, chcem vedieť či aj tak za mňa bude on podávať daňové priznanie alebo si to musím ja sama.Ďakujem:)
pizzanoel
18.02.11,17:25
Dobrý deň,chcela by som vedieť, že ako to je s daňovým priznaním.Do decembra som pracovala a u môjho zamestnávateľa som vypisovala papiere aby daňové priznanie za mňa podávala jeho účtovníčka, ale nakoľko už nie som jeho zamestnanec, chcem vedieť či aj tak za mňa bude on podávať daňové priznanie alebo si to musím ja sama.Ďakujem



Konkretne si co podpisovala? Ak si podpisovala žiadosť o ročné zučtovanie, tak to za teba urobi zamestnavatel...
VERONIKA6
18.02.11,17:30
Dobrý deň,chcela by som vedieť, že ako to je s daňovým priznaním.Do decembra som pracovala a u môjho zamestnávateľa som vypisovala papiere aby daňové priznanie za mňa podávala jeho účtovníčka, ale nakoľko už nie som jeho zamestnanec, chcem vedieť či aj tak za mňa bude on podávať daňové priznanie alebo si to musím ja sama.Ďakujem:)
Do 15. februára bolo treba požiadať zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania dane. Ak ste o to nepožiadala, treba si vyžiadať potvrdenie o zdaniteľnej mzde za r. 2010 a podať ročné zúčtovanie sama.
hlava1
18.02.11,17:50
No neviem čo to boli konkrétne za papiere,ale on mi k tomu vravel, že aby som mu to vypísala,aby za mňa daňové podala účtovníčka aby som si to nedávala sam.Len toľko mi povedal.
pizzanoel
18.02.11,18:08
No neviem čo to boli konkrétne za papiere,ale on mi k tomu vravel, že aby som mu to vypísala,aby za mňa daňové podala účtovníčka aby som si to nedávala sam.Len toľko mi povedal.


Tak keď ti to povedal tak to asi spraví....:rolleyes:
Dvojičky
19.02.11,12:03
Dobrý deň. Kamarátka je evidovaná na ÚP od januára 2010 až doteraz. Pol roka v r. 2010 brala podporu a chcela by vedieť, či si musí podať ďaňové priznanie, keď v r. 2010 mala príjem len z ÚP a čo k tomu potrebuje. Ďakujem
Xanti
19.02.11,12:04
Nepotrebuje podať DP,
podpora nie je zdaniteľným príjmom. Jedine ak jej bolo vyplatené odstupné v januári 2010 tak by mohla uvažovať o podaní DP.
nika.sum
19.02.11,12:54
Ahoj, bola som poziadana o vykonanie DP A, mam dve potrvrdenia, ale v poslednom zamestnani pracoval do 30.4.2010, pr.pomer stale trva ale zamestnanec je PN. Za tie prve 4 mesiace neplatil preddavky na dan z prijmu, cize prijem zo zamestnania za r. 2010 ma cca 1116 EUR. Cize zdanitelne prijmy nepresiahli 50% z 4025,7 EUR, takze nie je povinny podat DP aj napriek tomu ze nepoziadal zamestnavatela o rocne zuctovanie. Uvazujem spravne?
Dvojičky
19.02.11,16:17
Nepotrebuje podať DP,
podpora nie je zdaniteľným príjmom. Jedine ak jej bolo vyplatené odstupné v januári 2010 tak by mohla uvažovať o podaní DP.
Ďakujem. Odstupné jej vyplatili, ale až v marci 2010, takže z toho odstupného by si DP mala urobiť, aj keď to nebola veľká čiastka ? Je to asi jedno koľko to bolo, jednoducho bol to pre ňu príjem. Doteraz si nikdy sama DP nerobila, od ukončenia školy bola stále v PP, tak jej to vždy robili v práci. Pýta sa preto, aby náhodou na niečo nezabudla, keď tomu nerozumie. Ďakujem
Xanti
19.02.11,16:21
Ďakujem. Odstupné jej vyplatili, ale až v marci 2010, takže z toho odstupného by si DP mala urobiť, aj keď to nebola veľká čiastka ? Je to asi jedno koľko to bolo, jednoducho bol to pre ňu príjem. Doteraz si nikdy sama DP nerobila, od ukončenia školy bola stále v PP, tak jej to vždy robili v práci. Pýta sa preto, aby náhodou na niečo nezabudla, keď tomu nerozumie. Ďakujem
Ak príjem z odstupného nebol vyšší ako 2012,85 €, tak netreba podať DP. Ale pokiaľ bola z odstupného strhnutá daň, tak je dobré podať DP typ A a zrazenú daň vrátia.
veronikasad
19.02.11,16:21
Ďakujem. Odstupné jej vyplatili, ale až v marci 2010, takže z toho odstupného by si DP mala urobiť, aj keď to nebola veľká čiastka ? Je to asi jedno koľko to bolo, jednoducho bol to pre ňu príjem. Doteraz si nikdy sama DP nerobila, od ukončenia školy bola stále v PP, tak jej to vždy robili v práci. Pýta sa preto, aby náhodou na niečo nezabudla, keď tomu nerozumie. Ďakujem
mala z odstupného zrazenú daň ?
Ľaľa
19.02.11,17:02
Prosím poradiť, nakoľko nie som si istá. Manžel dôchodca si uplatňuje nezdaniteľnú sumu na manželku, ktorá je poberateľkou predč.starobného dôchodku od 23.7.2010, v rozhodnutí o priznaní dôchodku má napísané, že jej bude vyplácaný dôchodok od 23.7.2010 v sume napr. 290 € mesačne (nemám poruke výmer). Ako správne vypočítam v akej výške jej bol vyplatený dôchodok za obdobie od 23.7.2010 do 31.12.2010. Ďakujem.
Kvaka
19.02.11,17:07
Prosím poradiť, nakoľko nie som si istá. Manžel dôchodca si uplatňuje nezdaniteľnú sumu na manželku, ktorá je poberateľkou predč.starobného dôchodku od 23.7.2010, v rozhodnutí o priznaní dôchodku má napísané, že jej bude vyplácaný dôchodok od 23.7.2010 v sume napr. 290 € mesačne (nemám poruke výmer). Ako správne vypočítam v akej výške jej bol vyplatený dôchodok za obdobie od 23.7.2010 do 31.12.2010. Ďakujem.
Tam nič nepočítaš, tam je úhrn vyplatených dôchodkov, len napíšeš presne toľko, koľko jej v roku 2010 SP skutočne vyplatila.
nika.sum
19.02.11,17:14
Ahoj, bola som poziadana o vykonanie DP A, mam dve potvrdenia, ale v poslednom zamestnani pracoval do 30.4.2010, pr.pomer stale trva ale zamestnanec je PN. Za tie prve 4 mesiace neplatil preddavky na dan z prijmu, cize prijem zo zamestnania za r. 2010 ma cca 1116 EUR. Cize zdanitelne prijmy nepresiahli 50% z 4025,7 EUR, takze nie je povinny podat DP aj napriek tomu ze nepoziadal zamestnavatela o rocne zuctovanie. Uvazujem spravne?

je to takto spravne? Z DP A nemam az take skusenosti, tak si to chcem overit. Prosim.
Dvojičky
19.02.11,22:51
mala z odstupného zrazenú daň ?
Áno mala zrazenú daň z odstupného.
veronikasad
20.02.11,07:15
Áno mala zrazenú daň z odstupného.
Ak si podá DP, uplatní si v ňom ročnú NČZD a DU jej zrazenú daň (z odstupného) vráti. Dávka v nezamestnanosti - ak poberala - nie je zdanitelný príjem.