jana2311
18.02.11,21:53
Ja som si kupila TOMTOM xxl IQ routs, mam ho 3 dni, a je to katastrofa!!!! Tak napriklad na krizovatke kde sa da ist iba do ľava a rovno, mi gps zadre aby som sa otocila o 180°???, alebo na inej krizovatke sa dalo odbociť iba do prava alebo doľava, a navigoval ma rovno!!!! to čo je??? to je normalne??? Dalej na tento model slubuju ze sa vyhne zapcham, a hned prvi den ma do jednej zatiahol, pritom existuje min. 3 rozne sposoby ako som sa mohla dostat do ciela... musela som zvolit alternativnu trasu, sice nasiel inu, co som sa nachvilu potesila, kym nezadrel ze mam odbocit doprava, kde som asi po 200 metroch nasla zatarasu a musela som sa vratit... dalej ma asi 4 krat zaviedol do slepej uličky, sem tam nechyta signal, par krat sa sam restartoval, proste je to cele zle,zle, a zle! je to problem TOMTOMu alebo modelu alebo to robia vsetky GPS???
peterknazeje
18.02.11,21:14
presnost navigacie zalezi aj od presnosti mapovych podkladov
jana2311
18.02.11,21:20
Mapove podklady? ved vravim ze ho mam 3 dni. tak predpokladam ze mapa je aktualna... ale uz som ho mala aj napojeny na PC a davala som aktualizacie..
KoxXxo
18.02.11,21:30
stanco007
19.02.11,05:36
Na GPS sa nemozes spoliehat... Je to len akasi pomocka, ktora ta zavedie do ciela ale v prvom rade musis ty sledovat znacky na ceste, ktore sa menia rychlejsie ako mapove pokrytie GPSka. Je to pohodlnejsie ako stale pozerat do mapy :D hlavne v miestach, ktore absolutne nepoznas... Co sa tyka zn. TomTom, tak aj ja som ju mal ale hned som ju vratil... Najhorsie pokrytie ulic... To aj v mobile mi naslo presnu adresu a to GPSko nenaslo ani ulicu... A vraj TomTom podla predajcov navigacii je najlepsia znacka... No, neviem. Mam Garmina a pohoda... Ale ako som pisal je to len pomocka na ktoru sa nemozes uplne spoliehat... Ale velmi pomoze. Robil som kuriera, tak viem o com hovorim... :D
arizona
19.02.11,09:51
Ja som si kupila TOMTOM xxl IQ routs, mam ho 3 dni, a je to katastrofa!!!! Tak napriklad na krizovatke kde sa da ist iba do ľava a rovno, mi gps zadre aby som sa otocila o 180°???, alebo na inej krizovatke sa dalo odbociť iba do prava alebo doľava, a navigoval ma rovno!!!! to čo je??? to je normalne??? Dalej na tento model slubuju ze sa vyhne zapcham, a hned prvi den ma do jednej zatiahol, pritom existuje min. 3 rozne sposoby ako som sa mohla dostat do ciela... musela som zvolit alternativnu trasu, sice nasiel inu, co som sa nachvilu potesila, kym nezadrel ze mam odbocit doprava, kde som asi po 200 metroch nasla zatarasu a musela som sa vratit... dalej ma asi 4 krat zaviedol do slepej uličky, sem tam nechyta signal, par krat sa sam restartoval, proste je to cele zle,zle, a zle! je to problem TOMTOMu alebo modelu alebo to robia vsetky GPS???
Nezufaj!Vyskusaj si parkrat navigaciu na miestach, ktore poznas,aby si pochopila, co kedy hovori,co znamenaju jednotive prikazy, pohraj sa hlavne s nastaveniami, aby si ju vedela co najlepsie nastavit pre svoju potrebu.
Ked som sla 1. krat s navigaciou, tiez som bola zmatena a nadavala som.
Dnes ju pouzivam bez problemov,dovedie ma vsade.

To, ze ti hlasi,aby si sa otocila o 180 st., znamena, ze si sa nedrzala nastavenia,ktore si zadala,sla si zle. Hlasi ti to hned, ak sa vychylis od povodnej trasy,napr. neodbocis, ale pokracujes rovno...
Neznamena to ale, ze sa mas otocit hned na mieste,aj kde je to zakazane...ale na najblizsom moznom mieste, aby si sa vratila a drzala povodnej trasy.
Takze, iba skusaj, urcite ju coskoro pochopis a bude ti pomocnikom :)
buchač
19.02.11,10:08
Ja som si kupila TOMTOM xxl IQ routs, mam ho 3 dni, a je to katastrofa!!!!
Málo ...ženským to dlhšie trvá , kým ...;):---:D:D:D
Tak napriklad na krizovatke kde sa da ist iba do ľava a rovno, mi gps zadre aby som sa otocila o 180°???, alebo na inej krizovatke sa dalo odbociť iba do prava alebo doľava, a navigoval ma rovno!!!! to čo je??? to je normalne???
Je...
Dalej na tento model slubuju ze sa vyhne zapcham, a hned prvi den ma do jednej zatiahol, pritom existuje min. 3 rozne sposoby ako som sa mohla dostat do ciela... musela som zvolit alternativnu trasu, sice nasiel inu, co som sa nachvilu potesila, kym nezadrel ze mam odbocit doprava, kde som asi po 200 metroch nasla zatarasu a musela som sa vratit... dalej ma asi 4 krat zaviedol do slepej uličky
Sviniari sú to ...okamžite tie prekážky do nových máp nedávajú ...aj keď by to bola čo i len na jeden deň ...hazli jedni americkí , nevedia , čo sa na slovenských cestách deje...:confused:
, sem tam nechyta signal, par krat sa sam restartoval, proste je to cele zle,zle, a zle! je to problem TOMTOMu alebo modelu alebo to robia vsetky GPS???


Da sa vobec spolahnut na nejaku gps navigaciu?
...nie nedá ...
JA sa spolieham na tú , čo mám v hlave ...GPS je len pomôcka ...;)
Ale inak ???...mám dve ...aj klasiku a aj v mobile ...;)
jelalim
19.02.11,10:13
Skúšal som rôzne navigácie, rôzne softy, rôzne mapy a nenašiel som takú, ktora funguje bez chyby.
Na druhú stranu som si na navigáciu tak zvykol, že pomaly aj keď idem do najbližšieho obchoďáku, tak sa nechám navigovať... :D
foresterbig
19.02.11,10:34
Garmin je perfektny na Rakusko a celu zapdnu europu v AT je pokritie az 99% kazde parkovisko je detajlne.TomTom zase na vychod bol som s nim minuly rok v Chorvatsku a mal detajlne mapy na rozdiel od Garmina ktori mal iba hlavne trasy.Syn ma zase na PDA mapy od IGO a zdasa ze su najlepsie.Tak babo rad:)
bettylou
19.02.11,10:42
to Arizona:
Niekedy tá 180 stupňová otočka neznamená, že si sa pomýlil, napr. v Budapešti mi takú trasu vypočítalo a otočka bola jej súčasť. :-)
arizona
19.02.11,10:49
to Arizona:
Niekedy tá 180 stupňová otočka neznamená, že si sa pomýlil, napr. v Budapešti mi takú trasu vypočítalo a otočka bola jej súčasť. :-)
Ja som taketo hlasenie zaznamenala iba v takychto pripadoch...
V Budapesti som este nesoferovala, ale pocula som od viacerych skusenych soferov, ze je to hruuuza :confused::rolleyes::---:D
Excise Duty
19.02.11,11:02
Garmin je perfektny na Rakusko a celu zapdnu europu v AT je pokritie az 99% kazde parkovisko je detajlne.TomTom zase na vychod bol som s nim minuly rok v Chorvatsku a mal detajlne mapy na rozdiel od Garmina ktori mal iba hlavne trasy.Syn ma zase na PDA mapy od IGO a zdasa ze su najlepsie.Tak babo rad:)
To sa takto nedá povedať, záleží na tom, aká je v prístroji nahratá mapová sada.
marleau
19.02.11,11:04
Ako každý iný prístroj,na to,aby sa dalo naň spoľahnúť ho treba ovládať a rozumieť mu.
foresterbig
19.02.11,11:06
Tie navigacie treba aj nadstavit,hlavne zrusit "U" obraty a potom trasu ci najrychlejsiu alebo najblizsiu.U Garmina som sa to ucil dlhsie je to trochu chaoticky napisane:)
zk24
19.02.11,11:10
Ja som mala mio navigaciu na ceste do chorvatska, vsetko bolo super, ale v HR ma chcela zabit. isla som po utesoch alebo co to je - uzka cesta, kde vlavo mate strmy kopec a vpravo strmo 50m dole more... a ono stale hlasilo aby som prudko odbocila doprava.... akoze do mora.. Kedze tam cesta v zivote nebola, tak to neni nejakou aktualizaciou, ci nerozlisenymi jednosmerkami...

Mozno myslela ze ked sa ide do HR ze sa aj ona ide kupat...neviem...

Spokojna som bola na celu cestu, az na to HR...(i ked do HR sa ide v podstate stale po dialnici, tak tam sa nemala kde stratit)...
foresterbig
19.02.11,11:35
Ja chodim do HR po starych cestach vzdy po Karlovac a dalej na Plitvice nie je tam skoro ziadne auto v noci a neplatis tie uzernicke mytne poplatky.Po dialnici som isiel iba raz ked ju otvorili,zaplatil som okolo 30€ tam blo to asi 100km viac a nic som evidel iba tu cestu.Minuli rok sme pomocou navigacie neplatili ani cent a paraleky boli vo velmi dobrom stave.
PotPalo
19.02.11,20:42
Bývam v Petržalke. Raz ma niekto hľadal, telefónoval že už je pred domom. Bol o 3 ulice (500 metrov) ďalej. Ďalší sa zase točil stále dokola asi o 2 km odtiaľto. Toľko k navigáciám.
Lepšie je si pozrieť mapu na PC, aj to nájde cieľ, vytlačiť si to na papier, a potom ísť...
dalid
19.02.11,21:00
Ja zas mam celkom dobru skusenost s navigaciami. Vlani sme isli na dovolenku do Krakova. Tlacit nejake mapy tak velkeho mesta je minimalne neprakticke... Navigacia navigovala doprava, ale sudruhovia v PL, prave opravovali cesty, tak sa nedalo odbocit.. Tak som siel dalej podla navigacie, ta ma v pohode doviedla nahradnymi trasami (lebo este na jednej odbocke, tiez mali rozkopanu cestu) doviedla pred branu hotela, kde sme boli ubytovany.
Na druhej strane bol to chvilami neprijemny pocit byt v cudzom meste a nemat ani ponatia kde vlastne som a kam idem... :confused:

Doma po meste ma tiez GPS-ko naviguje inou trasou, hlavne ked viem o kratsej..
Vsetko je to vec nastaveni sposobu vypoctu trasy.... A ako tu uz odznelo, hlavne aktualnych map. To ze mas doma navigaciu 3 dni neznamená, ye mas poslenu verziu map lebo prave ten tvoj pristroj mohol niekde lezat na sklade 3/4 roka....

Osobne mam najlepsiu skusenost so Sygicom a teraz testujem IGO Primo.
Tom-Tom sa mi vobec nepacil.
Excise Duty
19.02.11,21:50
Bývam v Petržalke. Raz ma niekto hľadal, telefónoval že už je pred domom. Bol o 3 ulice (500 metrov) ďalej. Ďalší sa zase točil stále dokola asi o 2 km odtiaľto. Toľko k navigáciám.
Lepšie je si pozrieť mapu na PC, aj to nájde cieľ, vytlačiť si to na papier, a potom ísť...
No tak to nebude chyba v navigátore ale v používateľoch. Treba sa ich skutočne poriadne naučiť ovládať a pravideľne aktualizovať mapy. Mám štyri prístroje, z toho dva používam na geocaching, všetky pracujú presne. Toto, čo tu čítam o negatívnych skúsenostich s navigáciami, to sú bájky aj keď nevylučujem možnú chybu prístroja, tú ale treba reklamovať. A možno sa pri reklamácii ukáže, že používateľ je truhlík.
KoxXxo
20.02.11,07:27
Navigácia slúži na to, aby sa človek naučil lepšie orientovať v automape.
Gapo
20.02.11,18:24
Ja mám navigáciu dodanú s autom a tiež sa musím s ňou hádať, keď ma tvrdošijne chce doviesť na miesto určenia inakade než chcem ísť ja. Potom keď na ňu kašlem a idem po svojom, urazí sa a je chvíľu ticho, no a potom mi začne do toho zase kecať a ešte k tomu nevie ani po našom.:cool:
Fakt je ten, že mapy nie sú podrobné, pretože sa mi stalo, keď som niečo hľadal v Petržalke čo je pre mňa galimatiáš ulíc, že som krúžil dokola len kvôli tomu, že síce som mal odbočiť doľava a potom hneď doprava, ibaže to hneď, bola až druhá odbočka a nie ta prvá. Totiž tá prvá bola iba akási obslužná cesta.
Ale v celku som spokojný.:)
lujza.j
20.02.11,19:45
Navigácia slúži na to, aby sa človek naučil lepšie orientovať v automape.

asi nie aspoň u mňa:D ja som vedela navigovať podľa mapy keď navigácie ešte neboli:--- mne stačí dobrá mapa,ale inak aj nejaký TOMTOM je niekde v skrini;)
truch
14.07.11,10:01
Tie navigacie treba aj nadstavit,hlavne zrusit "U" obraty a potom trasu ci najrychlejsiu alebo najblizsiu.U Garmina som sa to ucil dlhsie je to trochu chaoticky napisane:)

Máme navigáciu Garmin, údaje v mapách z roku 2009! Ako stiahnúť čo najjednoduchšie nové mapy?
Stefan2005
14.07.11,10:21
Máme navigáciu Garmin, údaje v mapách z roku 2009! Ako stiahnúť čo najjednoduchšie nové mapy?

nechce sa mi rozpisovať, tak budem citovať (http://www.gpsforum.sk/index.php?PHPSESSID=87114ffa3d6c096b688c500f2ac4c3 c4&topic=4211.msg36095#msg36095):

"Mas dve moznosti ako aktualizovat mapy pre Garmin:
- jednorazova aktualizacia Garmin nuMaps Onetime. Kupis si DVD s aktualnymi mapami Europy, nainstalujes do PC a nasledne posles cez USB kabel do navigacie.

- dozivotna aktualizacia map Garmin nuMaps Lifetime. Kupis si kartu, ktora obsahuje kod, na zaklade ktoreho si mozes po zaregistrovani na www.my.garmin.com (http://www.my.garmin.com/) stahovat kazde tri mesiace aktualne mapy az dovtedy kym sa ti navigacia nerozpadne.

Samotna aktualizacia je v podstate jednoduchy proces, musis si najskor vytvorit ucet na www.my.garmin.com (http://www.my.garmin.com/), potom zaregistrovat svoju GPS navigaciu, aktivovat aktualizacnu kartu zadanim kodu ktory je na nej vyrazeny. Potom uz len stiahnes mapovu aktualizaciu co je vlastne subor GarminMapUpdater_V2.x.x.exe a ten ta velmi zrozumitelne prevedie vsetkymi dalsimi krokmi /aktualizacia firmwaru, stiahnutie map do PC, instalacia map do navigacie/"

Žial, s aktualizáciou Garmin som dosť sklamaný, treba aktulizovať vždy celok (alebo určitú časť - napr. východnú Európu a pod) - a to je najmenej 1 až 4 GB dát.... čo je v porovnaní napr. s iGO, kde možno aktualizovať jednotlivé krajiny veľmi nepraktické a najmä neprehľadné ...
Manual
14.07.11,10:29
Kúp si do mobilu sygic, máš tam celú Europu a máš všetko v jednom. Garmin mám už druhý rok v šuplíku, nepoužívam ho, lebo je taký aký je, vyvedie ťa aj bez rebríka na horu :).
So sygic som maximálne spokojný. SW do mobilu stojí cca 50 €, teraz je aj sygic aura a tá stojí okolo 30€, (neviem koľko má štátov) takže nie je o čom rozmýšľať.
Mňa nokia vydrží navigovať 7-8 hodín a mám k nej aj napájanie do zapalovača. Ja som to riešil takto......
truch
14.07.11,10:42
Syn má kartu, ale nejde mu stiahnúť aktualizácia a zajtra odchádza do Chorvátska. My sme mali v júni Garmina so sebou a už za Žilinou sme chodili po poli:D a nehovorím ani o našej ceste cez Slovinsko, keby sme išli podľa navigácie asi by sme ani nedošli na miesto:D
Manual
14.07.11,10:49
Osobne som sygic kupoval tu: http://www.presne.sk/automobilove-gps-c1_2
je tam veľmi ochotný mladý pán, poradí, nastaví atď.
(nerobím reklamu, nemám dôvod, len tlmočím ich ochotu a profesionálnosť = moja dobrá skúsenosť)
Keby si sa náhodou rozhodoval...
JankaO
14.07.11,10:52
mimotemy
Viete, čo znamená po východniarsky GPS?
gdze pi*i som?
truch
14.07.11,14:27
Ďakujem Vám všetkým za pomoc, nakoniec skočil mladý do predajne Garminu a tam mu to zadarmo, za 15 min. urobili:)
SamuelSK
05.03.12,17:57
Nie neda :)

Garmin je humus a hnus a odpad, nekupovat - vyhodene peniaze !

Idealne je si pozriet trasu na gmaps, naucit sa to (alebo to vytlacit), zopar krat si prejst trasu ocamia myslou a az potom zapnut GPS ked sa clovek strati, respektive mat v aute aspon 3 a nech sa hadaju.
ela77
05.03.12,18:00
ja som počula, že to je po záhorácky
Excise Duty
06.03.12,09:52
Nie neda :)

Garmin je humus a hnus a odpad, nekupovat - vyhodene peniaze !

Idealne je si pozriet trasu na gmaps, naucit sa to (alebo to vytlacit), zopar krat si prejst trasu ocamia myslou a az potom zapnut GPS ked sa clovek strati, respektive mat v aute aspon 3 a nech sa hadaju.
http://www.porada.sk/t160451-p2-da-sa-vobec-spolahnut-na-nejaku-gps-navigaciu.html#post1661637
misoft
06.03.12,16:46
Rôzne GPS navigácie sú rôzne presné (skôr nepresné) - a to aj podľa dostupných dát, pokrytia, príjmu signálu, presnosti.
A jedno je isté - nedá sa na ne na 100% spoľahnúť, max. tak na 50% (zhruba ťa dovedie na kraj mesta :D).
Medzi mestami si musíš urobiť "cestovný plán" - východzie miesto A > B > C > cieľové miesto D a sledovať smerové značenie na cestách, v meste buď mapa mesta, alebo hlasová navigácia domácich.
BTW: nikdy som nepoužíval GPS, pri cestách som sa spoliehal na vyššie uvedené podľa mapy, pamäte (postup priechodov) a potom plán mesta a moja huba. Kua - vždy som trafil a na prvýkrát.
Indeed
06.03.12,16:51
Ja používam navigáciu len vtedy ak potrebujem najsť v cudzom meste presne nejakú adresu.

Aby mi navigacia svietila do očí niekoĺko hodín po ceste po diaľnici, nie to si neprosím
Stefan2005
06.03.12,16:52
...A jedno je isté - nedá sa na ne na 100% spoľahnúť, max. tak na 50% (zhruba ťa dovedie na kraj mesta)
BTW: nikdy som nepoužíval GPS,...

... ak by si raz použil, príjemne by si sa prekvapil... už aj na Slovensku, a dokonca aj v menších obciach ťa dovedú pred dvere zadaného cieľa...
misoft
06.03.12,18:03
No "pokrok" postupuje - a GPS už nepotrebuje - rachotinu so zrušil, ak niekam prídem, viem kde som - a dokonca viem určiť, kde je sever (vo dne i v noci :D:D:D)
Excise Duty
06.03.12,18:51
Rôzne GPS navigácie sú rôzne presné (skôr nepresné) - a to aj podľa dostupných dát, pokrytia, príjmu signálu, presnosti.
A jedno je isté - nedá sa na ne na 100% spoľahnúť, max. tak na 50% (zhruba ťa dovedie na kraj mesta :D).
Medzi mestami si musíš urobiť "cestovný plán" - východzie miesto A > B > C > cieľové miesto D a sledovať smerové značenie na cestách, v meste buď mapa mesta, alebo hlasová navigácia domácich.
BTW: nikdy som nepoužíval GPS, pri cestách som sa spoliehal na vyššie uvedené podľa mapy, pamäte (postup priechodov) a potom plán mesta a moja huba. Kua - vždy som trafil a na prvýkrát.
Prepáč, ale ty musíš mať GPS ešte na petrolej a s mapami Rakúsko-Uhorska.
jahoszmsk
06.03.12,19:03
nie je nič krajšie ako sa v noci za dažďa nechať navigovať navigáciou v budapešti do srbska miesto do chorvatska...
buchač
06.03.12,19:07
...nie nedá ...
JA sa spolieham na tú , čo mám v hlave ...GPS je len pomôcka ...;)
Ale inak ???...mám dve ...aj klasiku a aj v mobile ...;)


Ja používam navigáciu len vtedy ak potrebujem najsť v cudzom meste presne nejakú adresu.

Aby mi navigacia svietila do očí niekoĺko hodín po ceste po diaľnici, nie to si neprosím
...po ceste po diaľnici ???

Lepšie - správnejšie podľla mňa .....na ceste , po diaľnici ......ale nie o to teraz ide...

Keď idem po tých cestách - necestách ( podotýkam , trasu poznám ) , aj napriek tomu si zapnem GPS .
Dôvod je prostý , predsa len cez deň je to videnie na cestu iný ako v noci , vždy v predstihu upozorní na tie poniektoré rizikové úseky ...

Ďiaľnice neriešim ....;)
Indeed
07.03.12,04:36
Lebo toto ja vidím na cestách bežne, navigacia vycapena pod zrkadlom , široko ďaleko niet iná cesta , len tá po ktorej ide,

ale navigácia je tam

asi z nej počúva hudbu, alebo čo....
Stefan2005
07.03.12,06:04
...asi z nej počúva hudbu, alebo čo....

napríklad; alebo prostredníctvom neho telefonuje, či počúva správy na TA3....:)
ludmilla
07.03.12,07:03
GPS je potrebné vedieť dobre nastaviť. Pre ľudí ako som ja bez orientačného zmyslu je veľmi dobrou pomôckou. mne zatiaľ veľmi pomohla a občas aj poplietla:) Moja skúsenosť: Nemci, AT majú lepšie prepracované mapy ako SR.
mimotemy Keďže patrím k tým, ktorí sa nevedia v priestore orientovať mám novú zábavku, GPS zmenším na minimum a zisťujem ktorým smerom sa nachádzajú rôzne mestá, napr. teraz viem, že Štockholm je oproti nášmu domu:D a Moskva po pravej ruke :D a takto postupne zisťujem odkiaľ a kam (smer) približne letia lietadlá nad naším domom. Viem večné dieťa :D
Excise Duty
07.03.12,10:41
Lebo toto ja vidím na cestách bežne, navigacia vycapena pod zrkadlom , široko ďaleko niet iná cesta , len tá po ktorej ide,

ale navigácia je tam

asi z nej počúva hudbu, alebo čo....

A čo to teba trápi, čo má kto vycapené pod zrkadlom, veď ty si tam môžeš zavesiť trebárs obrázok starej Vajpingerovej. A sú autá, ktoré majú navigáciu zabudovanú už od výrobcu, to si ich majú majitelia špeciálne kvôli tebe vymontovať, aby si sa náhodou nad tým nepohoršoval. Ak ide niekto po diaľnici, tak má niekam konkrétne namierené a ide tam prvýkrát v živote, navigácia ho presne upozorní, kde má zísť z diaľnice a ak už príde do konkrétneho mesta, tam už nemá čas postávať a hľadať v mape miesto, kam chce doraziť. Ak pred jazdou zadá do navigácie presnú adresu svojho cieľa alebo jeho súradnice, tak od štartu až po cieľ ho navigácia presne vedie až do toho cieľa. Ak je v meste pri cieli trebárs rozkopávka a je potrebné ísť obchádzkou, pôjde tou obchádzkou a navigácia okamžite prepočíta a zobrazí náhradnú trasu k cieľu. Ak je rozkopávka priamo pri cieli, holt potom je potrebné zaparkovať inde ale to nie je chyba navigácie. Ak je navigácia prenosná, ľahko potom ľahko nájde miesto, kde je auto zaparkované, keď sa k nemu bude vracať, pravda,ak mu ho medzitým neukradnú alebo neodtiahnu.

Tvoj problém bude asi v tom, že ty nemáš žiadnu navigáciu alebo aj máš ale nevieš ju používať.
SamuelSK
07.03.12,10:57
No tak to nebude chyba v navigátore ale v používateľoch. Treba sa ich skutočne poriadne naučiť ovládať a pravideľne aktualizovať mapy. Mám štyri prístroje, z toho dva používam na geocaching, všetky pracujú presne. Toto, čo tu čítam o negatívnych skúsenostich s navigáciami, to sú bájky aj keď nevylučujem možnú chybu prístroja, tú ale treba reklamovať. A možno sa pri reklamácii ukáže, že používateľ je truhlík.

cerstva navigacia, cerstva aktualizacia a cerstvy vodicak :)

a BA

= samovrazda, respektive minimalne celna zrazka v protismere (neraz ma to navidelo do nejedneho protismeru, ktory tam je uz ROKY, myslim ten ako stoji 93jka jednu zastavku pred hlavnou stanicou (zeleznicnou))

proste ako buchac pisal, je to LEN pomocka a nic ine..

nedavno som mal 3 navigacie (1 garmin, 2 tomtom, 3 zabudovany v aute) a prekrikovali sa a kazdy pocital inu strasu :)
ten v aute je najvacsi smejd, co stal 400eur !! (lutujem ze to mam), lebo mi nepocita najrychlejsiu trasu, tj. BA-ZA dialnica, ale najkratsi, tj. 150 dedin medzitym.. sialene.
tomtom nebol, moj, tak neviem.
ale garmin ma vela krat zradil, ale teraz som si dal aktualizacie (a konecne dali 110 na dialnicu TT-BA a spat ci naopak), lebo tam dlho bola 130, ale uznavam, ze to je usek, ktory je sialeny sam o sebe a pravidla menia castejsie ako by to Garmin stihal aktualizovat..
ale garmin mi raz spravil inu blbost, beriem GPS, idem so psom a kracam.. tak zapnem a cakam na najdenie satelitu, presiel som 1km a nic.. To je 5 minut :)
Musel som sa zastavit, aby nasiel satelity (podotykam, ze to boo v dedine.. cize nizka zastavba)
ale tak do 30, mozno max 60 sekund mal signal..
zaujimave je, ze toto sa v aute nie vzdy stava, tam to vacsinou (na 95%?) najde.. aj 'za behu'
horinka
07.03.12,12:02
Ja používam navigáciu len vtedy ak potrebujem najsť v cudzom meste presne nejakú adresu.

Aby mi navigacia svietila do očí niekoľko hodín po ceste po diaľnici, nie to si neprosím
To je všetko na zvyku. Ja ju využívam na trasách ktoré dobre poznám na kontrolu rýchlosti, bez akejkoľvek navigácie ma upozorňuje ked prekročím rýchlosť o 5 km, tak ju mám nastavenú. Alebo skúšam rôzne nastavenia, a konštatujem, že máme asi najhoršie spracované mapy, myslím tým mapy Slovenska, preto navigáciu beriem tiež ako pomôcku.
SamuelSK
07.03.12,15:58
A pristrojovka (tachoeter, myslim otackomer atd) nesvieti? :D
Nastastie sa na tych svietidlach da nastavit jas, inak by cloveka fakt "kleplo o zem" :)
misoft
07.03.12,16:01
Omyl, mapy sú ešte z čias Krištofa Kolumba :D
alchstuip
09.03.12,09:46
Navigaciu, tak ako kazdu technicku pomocku treba pouzivat s rozumom. So satrym "turistickym" Garminom som obisiel celu Andaluziu v Spanielsku, asi 1000 km uplne neznamou krajinou.
Samozrejmost je mat co najpresnejsie mapy. Kto ma cas a neboji sa, moze si stiahnut rozne mapy z netu a prepasovat ich do pristroja. Kto na to nema cas, chut alebo schopnosti, musi mat na to peniaze.

Mal som stiahnutu free mapu Andaluzie, Pristal som na letisku, zapol navigaciu, nasiel autopozicovnu a "moje" auto, nasadol, dosiel do hotela. A takto dookola 7 dni az po vratenie auta a odlet. Vzdy som si vcer pozrel trasu, ktora ma caka, aby som ju mal tak priblizne v oku, vyznacil som si mozne zastavky/zaujimavosti a ani raz som nemal problem, vzdy ma masinka doviedla minimalne na ulicu kde bol hotel... teda az na jeden pripad, ale to sa nedalo zistit ano podla papierovej mapy..... nic sa neda robit, ked sa v jednej oblasti vyskytuje ten isty nazov ulice 2x.....

Takisto na Sardinii, tiez pomocou free mapy staihnutej z internetu nebol problem 200 km po vsakovakych cestach necestach.

Samozrejme, ked je niekto talent, ze sa strati aj vo vlastnom byte, nepomoze mu ani ked by ho sam najvyssi za ruku viedol....
bettylou
24.03.12,22:06
dá sa v pohode, len tie názvy ulíc še čítajú češši
lilima
11.08.12,06:51
Dobrý deň.

Chcem sa informovať, či má niekto skúsenosť, či sa dá do kúpenej navigácie v roku 2009 aktualizovať niektorý štát. Máme navigáciu, ale napr. Maďarsko je tam už úplne iné, ako v skutočnosti.
arizona
11.08.12,07:03
Dobrý deň.

Chcem sa informovať, či má niekto skúsenosť, či sa dá do kúpenej navigácie v roku 2009 aktualizovať niektorý štát. Máme navigáciu, ale napr. Maďarsko je tam už úplne iné, ako v skutočnosti.
Nepises aku mas presnejsie navigaciu.
Ale najdi si stranku vyrobcu /predajcu/ a tam by si mala mat ponuku aktualizacii map.
Excise Duty
11.08.12,07:03
Dobrý deň.

Chcem sa informovať, či má niekto skúsenosť, či sa dá do kúpenej navigácie v roku 2009 aktualizovať niektorý štát. Máme navigáciu, ale napr. Maďarsko je tam už úplne iné, ako v skutočnosti.
V prvom rade musíš uviesť značku navigácie, každá má iný spôsob aktualizácie máp.
lilima
11.08.12,07:06
Ďakujem, tak to sa musím pozrieť, keď prídem domov z práce.
deane7
11.08.12,07:19
Nie v každej krajine sa hodia mapy od stejného poskytovateľa, napr. Chorvátsko, Srbsko, Ukrajina a pod. je lepšie si nájsť mapy od miestnych už si nepamätám aké som to ťahal. Tak ma v Srbsku na dedine priviedla úplne presne až k číslu domu. U nás používam v Nokii Sygic mobile, už neviem aké som to tam hodil mapy a tie ma vedú presne aj u nás v pešej zóne, predchádzajúce mapy čo som mal v igo8 ma chceli viesť v jednosmerkách v pešej zóne do protismeru. V Rakúsku sú mapy spracované perfektne, u nás väčšie mestá sú dobre, no tie čo mám teraz sú spoľahlivé, vždy sa ňou riadim, len na zložitejších križovatkách treba pomalšie a aj sa pozrieť na displej, lebo niekedy hlasový povel príde o sekundu neskôr a je to zle. Hlavne treba mať zapnuté prepočítavanie trasy, vtedy aj po zlom odbočení navigácia spoľahlivo nájde alternatívu.
lilima
11.08.12,14:44
V prvom rade musíš uviesť značku navigácie, každá má iný spôsob aktualizácie máp.

Navigácia je značky MIO
arizona
11.08.12,14:52
Excise Duty
11.08.12,14:53
lilima
11.08.12,14:55
Dakujem, aj keď zatiaľ tomu absolútne nerozumiem, prečítam si to.
Marián Marianovič
22.09.12,08:39
NEviete nahodou ako zistim aku ma volnu pamat gps ? tomtom xxl dakujem
lujza.j
22.09.12,16:25
Marián Marianovič
22.09.12,23:25
myslel som ked zapnem gps ci nejake info o pameti tam nenajdem ?
lujza.j
23.09.12,07:47
myslel som ked zapnem gps ci nejake info o pameti tam nenajdem ?
a návod hovorí čo?
Marián Marianovič
23.09.12,08:57
to ze som rpesiel cely navod a tma nic nieje nechapem tomu
Manual
24.09.12,05:19
tak dobrý postup si zvolila...