LEYLA69
18.02.11,22:27
ahojte nevedela som kam zaradit tuto temu tak som to dala sem ,dufam ze mi niekto poradi.Vcera som bola na pohovore vo firme Imperial Pomposity so sidlom v ziline.ponukali pracu promotera hyg.vyrobkov,kozmet.,rehabilitacne vyrobky.ked som prisla na pohovor slecna sa ma opytala na moje komunikacne zrucnosti ,ci chcem pracovat na tpp ,a co im mozem ponuknut ,potom mi hned dohodla skusku kde ma zaskolia a budem pod dozorom niekoho predavat prezentovat vonavky ,urcite to vsetci poznate tie slecny v obch.domoch.A teraz rozmyslam co mam robit ,ci to skusit alebo nie .Lebo som sa dozvedela ze plat je asi tak ze bud vam daju 4eura na hodinu,ale ked nic nepredate tak vam to sice zaplatia ten den ale vas vyhodia,alebo budete predavat a plateny budete od predaja vonaviek a musite ich predat 16 ked nie nemate nic .pride mi to na hlavu .ale ak ma niekto info a skusenosti rada sa dozviem nieco o takejto praci ,a pripadne aj o firme aby som vedela do utorka ci tam mam ist ci nie ,dakujem
ivkablska
07.04.11,15:05
Ahoj, aj ja by som mala ist na pohvor. Ale velmi vaham. Vnucovanie vonaviek nie je mojou vysnivanou pracou na TPP. Je to fajn ako brigada popri vysokej skole. Je vsak zaujimave, ze do inzeratu na profesii napln prace krasne zaobalili (účasť na reklamných kampaniach, marketingových a propagačných akciách, prieskum trhu a oslovovanie zákazníkov). A pritom stojis na jednom mieste v hypermarkete a vnucujes sa ludom. Teda, pardon - robis reklamnu kampan znacke nejakej vonavky alebo podobne. :))) Nuz, nech kazdy posudi sam... Sla si tam nakoniec? Alebo ako to dopadlo? Zaujimalo by ma to.
avasska
28.05.11,13:00
Pekný deň,napíšem svoje skúsenosti s touto "firmou".....JE TO BLUD,a podvod.
Hľadala som pre 16r. dcéru niaku slušnú brigádu, a podľa textu inzerátu sa mi to zdalo OK,tak som ju prihlásila-pozvali ju na pohovor-chceli prof.životopis -dodnes mi ho nevrátili!!!, slečna jej oznámila že teda dostala inštrukcie od majiteľky-aj ked doteraz ju upodozrievam že to bola ona sama...... - aby ju pozvala na zaškolovací deň.Podotýkam, že som sa vyslovene pýtala tej slečny,o akú prácu sa jedná! či to náhodou nieje predaj "parfémov v obchod.centrách - povedala že NIE, vraj bude robiť prezentáciu kozmetických výrobkov. Súhlasila som, a tak dcéra nasledujúcu sobotu prišla do firmy v ZA-podotýkam že sa jedná o 3miestnosti, bez nábytku len stôl a 2stoličky - teda žiadne sídlo firmy,,-ked mi dcera v priebahu dňa volala,že je 50km od Žiliny, na nejakom námestí a zastavuje ľudí aby im predala parfém - skoro som dostala porážku, a to nehovorím ako som kolabovala ked mi o 18.45h oznámila že ešte je na ceste do ZA, a bude musieť urobiť nejaké testy........,, vrchol bol,ked mi o 20.20 zahlásila aby som prišla pre ňu - zmeškala spoj domov, a aby toho nebolo dosť tak prvý deň robila zadarmo!!!!! od 09.00 - do 20.10h v terene len o rožku a jablku čo si zobrala z domu, lebo nebolo kde si isť niečo kúpiť - niesom nijaká ufňukaná matka, ale toto už bola na mňa silná káva!!! chcela som sa s p.RADKU PÍŠOVÚ -majiteľku"?? spojiť, ale bohužiaľ- za dva týž.sa mi to nepodarilo a ani neodpovedala na mail.
Milé slečny, doporučujem Vám aby ste sa zďaleka vyhli tejto akože práci,je to neseriózne a zavádzajúce.klamlivé je aj uvádzanie pracovnej pozície-promotér-bohužial, zarábajú na nevedomosti mladých ľudí, a takýmto klamstvom ich zbytočne oberajú o ilúzie na serioznu prácu. Je to smutné,ale určite raz sa pretrhne tá povestná niť, a donekonečna im to takto fungovať nebude.
Snažila som sa zavesiť na google moje skúsenosti s touto akože firmou-ale bohužial mi to nešlo, tak snád si to niekto prečíta a bude vystríhať druhých aby nenaleteli.
veľa šťastia praje Andrea V.
LEYLA69
28.05.11,15:39
dobry den ,dakujem za vasu radu ja som tiez reagovala na ponuku promotera ,a myslela som si ze to bude praca v obchodnych domoch a budem prezentovat tovar alebo robit ochutnavky ,este v ten den ked som reagovala tak mi volala pani Pisova Radka aby som prisla vecer o 18 do ZA na pohovor,tam som prisla firmu som nemohla najst nakoniec bola pre mna sekretarka a doviedla ma do firmy tak ako vravite 3 miestnosti a tam jeden stol a stolicky.Hned mi povedala ze mam prist na skusku a ze sa jedna o predaj parfumov.Kedze viem aka to je praca tak som sa tam uz ani neukazala aj ked som premyslala nad tym ,ale potom som si zistila info od ludi co tam uz robili a robit zadarmo to teda nie.Take praktiky ako ze ked nepredam 16 parfumov tak nedostanem peniaze za ten den tak to je teda sila .Cely den tam budem stat a nedostanem ani korunu .Navyse sa mi to protivi ponukat vonavky ludom co nemaju ani na chleba poriadne a za kazdu cenu ich nutit do kupi .to je otrasne.a navyse su tie parfemy predrazene ,na internete stoja 5euro .dobre ste urobili ze tam dcera nesla .mne sa to hned zdalo divne ,aka bola pani Pisova mila a ako mi trvdila ze budem zarabat aj 1000 eur mesacne .smiesne .ted uz robotu mam a normalnu a nepotrebujem takuto pracu .ale ked som nemala ziadnu ,hladala som akukolvek pracu ,ale zase zadarmo robit nebudem
LEYLA69
28.05.11,15:44
ahoj prepac az teraz odpisujem ale nebola som tu dlho .bola som iba na pohovor a ked som zistila o co ide tak som sa tam uz neukazala.hned som sa pytala ked mi volali aby som prisla na pohovor ze o co ide ci to nie je predaj vonaviek,a nechceli mi povedat tak som sa trepala vecer do ZA z Povazskej aby som zistila ze ide o tuto trapnu robotu .Robila som uz promoterku teda anketarku v Kauflande a pytala sa otazky pre Kaufland a ludia boli prijemni ale to je ine ako ked im budem nutit vonavku a este taku nekvalitnu .Tak na profesii to vyzeralo dobre ,ale je to klamlive a zavadzaju .
ivkablska
28.05.11,16:26
Ja som bola tiez na pohovore a slecna Radka P. na otazku, ci ide o priamy predaj parfemov, zasadne neodpoveda. Sklanam sa pred kockami, ktore sa na takuto pracu daju. Naozaj klobuk dole. Zaujimalo by ma, ci slecna Radka P. tych milion kociek, ktore sa tam vymienaju ako na beziacom pase, hlasi aj do socialnej poistovne... Alebo ide o system "prid na skusku, rob cely den a chod bez koruny domov"? Este vela kociek sa popali a bude nadavat, kym tej "firme" prischne velmi negativna nalepka. Mozno tomu pomozu aj reakcie na tomto fore.
avasska
28.05.11,17:38
Ahoj tu Andrea,moja to je dobrý nápad-super, v pondelok to nahlásim na socialku a tiež na živnostenský, prípadne mám známu na daňovom.teda že mňa toto nenapadlo:))....moja dcéra tam už teda viac nešla, ale skutočne treba s týmto skončiť aby niekto bol takto vypečený"..... tie mladé slečny sa k tomu neodvážia, a možno majú aj strach alebo sa hanbia že ich niekto takto sprosto oklamal.pani podnikateľka sa bude zodpovedať niekde inde.
Xanti
28.05.11,18:01
Ahoj tu Andrea,moja to je dobrý nápad-super, v pondelok to nahlásim na socialku a tiež na živnostenský, prípadne mám známu na daňovom.teda že mňa toto nenapadlo:))....moja dcéra tam už teda viac nešla, ale skutočne treba s týmto skončiť aby niekto bol takto vypečený"..... tie mladé slečny sa k tomu neodvážia, a možno majú aj strach alebo sa hanbia že ich niekto takto sprosto oklamal.pani podnikateľka sa bude zodpovedať niekde inde.
To je skvelé, ale ....

Priestupku sa dopustí ten, kto vykonáva nelegálnu prácu. Za tento priestupok možno uložiť pokutu do 10 000 Sk (331,94 €). Priestupky prejednávajú Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny a úrad práce, sociálnych vecí a rodiny.
http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=39&aid=968 to bude mať i tvoja dcéra problém, lebo pracovala načierno tento jeden deň.
Najprv pozisťuj a potom nahlasuj, aby ste si väčšie problémy doma nenarobili.
avasska
29.05.11,09:52
vdaka, na toto som tiež myslela.........už nsom sa poradila zo známou na daňovom ako z toho vyjsť" a neublížiť si........za prácu nebolo zaplatené......držte palce.dám priebežne vedieť čo sa deje:)
julicenka
20.10.12,14:38
ahoj možem sa spytat?? ja mamist v pondelok na pohovor do ziliny za promoterku presne o 18 00 . a to mi je divne prečo tak neskoro.. je to v žiline že ako je železnična poliklinika tak tam na rohu .. neviem tak mi powedala nejaka co mi volala .. prosim Ta aj ty si bola tam niekde na pohovor??? dakujem
koladka
22.10.12,15:56
ahoj Julicenka, ja som tam dnes bola tiež o 18:00...vraj mám ísť vo štvrtok opäť tam, že ma zaškolia a vraj pôjdeme do terénu...je to dosť nedôverčivé...ako si dopadla ty?