Sasha12
19.02.11,11:16
Pred niekoľkými rokmi som mala problém s obidvoma palcami na nohe. Museli ísť dole. Na jednej nohe mi narástol pekný, no na druhej mi ostal taký nepekný, hrubý, svetlohnedej farby. Nevedel by mi niekto poradiť čo sa s tým dá robiť a ako sa to lieči? Veľmi by mi to pomohlo. Ďakujem.
Stefan2005
19.02.11,10:32
Pred niekoľkými rokmi som mala problém s obidvoma palcami na nohe. Museli ísť dole....

... predpokladám, že dole šli iba nechty :).
Mne po odstránení (2x) nechtov tie nové, čo vyrástli, zhrubli obe (každým odstránením si zväčšili svoju hrúbku) - takže si vlastne mala šťastie, že iba jeden... Za desaťročia nič nestratili zo svojej hrúbky; podstatné je, že problémy prestali (ak nepočítame za problém tú hrúbku :)).
Sasha12
19.02.11,10:35
No keď sa to dá nazvať šťastím.. Pretože by som chcela mať aj ten druhý zdravý, len neviem či sa to vlastne aj dá..
pasuliatko
19.02.11,13:11
to bude asi plieseň, ja mám niečo podobné a je to plieseň, zájdi za kožnou lekárkou aby ti s tým poradila.
Gabhus
19.02.11,13:27
Ak je to pleseň, tak úprimnú sústrasť. Mne tiež strhávali nechty asi pred 3 rokmi, potom mi narástli zas také plesnivé a chodím s tým už druhý rok na kožné. Existuje na to taký lak - na predpis - mne ale nepomohol dostatočne, len trochu. Teraz si kupujem v lekárni také náplaste, sú drahé, ale mne pomôžu. Neviem, určite skús kožnú (kožného) lekára. Ono sú na to aj tablety, len názov som už zabudla. Predtým však treba, aby Ti urobili pečeňové testy (aspoň mne to takto robila kožná).
terezamaria
19.02.11,13:56
Pred niekoľkými rokmi som mala problém s obidvoma palcami na nohe. Museli ísť dole. Na jednej nohe mi narástol pekný, no na druhej mi ostal taký nepekný, hrubý, svetlohnedej farby. Nevedel by mi niekto poradiť čo sa s tým dá robiť a ako sa to lieči? Veľmi by mi to pomohlo. Ďakujem.
Sasha12 -veľmi často po strhnutí nechtu na nohe narastie druhý, ktorý je bledohnedý a je napadnutý plesňou.
Treba navštíviť kožného lekára, ktorý zoberie jemnú vzorku z nechtu a dá ju nakultivovať, či je to naozaj pleseň. Kultiváciou a skúškou citlivosti zistia, na aké antibiotiká bude necht reagovať, takže nebudeš jesť také, na ktoré nie je necht citlivý. Želám Ti, aby si sa dala do poriadku.:):):)
Sasha12
19.02.11,14:35
Ďakujem Vám všetkým za rady :) A neviete prosím kolko by asi ta liečba mohla stáť?
terezamaria
19.02.11,14:55
Ďakujem Vám všetkým za rady :) A neviete prosím kolko by asi ta liečba mohla stáť?
To Ti nepovieme, lebo nevieme, aké lieky Ti lekár napíše, keď tú pleseň naozaj kultivácia potvrdí. Ale každopádne žiadaj o toto vyšetrenie, lebo to treba
liečiť, aby sa to nešírilo ďalej.
lujza.j
20.02.11,09:58
...hm, nepríjemný problém:mee: viem, že pliesne akéhokoľvek druhu sú s liečbou na dlho. ja nakoľko som "posadnutá" svojimi nechtami aj na rukách aj na nohách/už som to tu niekde písala:D/ tak by som asi na peniaze nepozerala;)
nechty na nohách+koža sú všeobecne v nebezpečenstve, sú veľkú časť roka "zadebnené" v obuvi:( potom problém nastáva aj v tom, že si ľudia strihajú nechty do oblúka /má sa strihať rovno/a dochádza k zarastaniu nechta. ja keď sa blíži teplejšie obdobie , tak si radšej v aute zakúrim na nohy, ale už si nacapím na nohy šľapky, aby nohy+nechty dýchali a tak fungujem tak dlho ako sa dá.proste sa vyhýbam zatvorenej obuvi. a ja mám problém, že sa mi nohy fakt dosť potia:( možno by som na tvojom mieste ešte užívala nejaké vitamíny zinok, vápnik, magnézium.držím palce:);)
Oliwa
23.02.11,10:19
Ja taky nechcet strhnutý "nechcet"... ;):)