kattus
19.02.11,13:11
Dobry den.
Rada by som sa poradila,ako postupovat v naslednom pripade.Sme 3 spoluvlastnici na RD,nadobudli sme ho dedicstvom pred 7 rokmi.
Uz 5 rokov v nom mame najomnikov,sktorymi nie su ziadne problemy.Dohodli sme sa nedavno na predaji spomenuteho domu.Nasi najomnici maju on zaujem,no nakolko je to rodina s 5 detickami,mamou na materskej,nemaju tolko financnych prostriedkov,aby mohli dohodnutu sumu vyplatit naraz.Navrhli splacanie predajnej sumy,celkovo by to vyslo na asi 5rokov.S tymto problem nemame,nakolko peniaze nepotrebuje ani jeden z nas.
Ide vsak o to,ako postupovat,aku zmluvu napisat?Klasika kupno-predajnu?alebo zmluvu o buducej zmluve?Dalsia vec,v ktorej sa nevieme pohnut je,ci maju platit i nadalej,az do vyplatenia kupnej sumy,najomne.
Dakujem za vsetky rady a nazory.
buchač
19.02.11,17:12
Dobry den.
Rada by som sa poradila,ako postupovat v naslednom pripade.Sme 3 spoluvlastnici na RD,nadobudli sme ho dedicstvom pred 7 rokmi.
Uz 5 rokov v nom mame najomnikov,sktorymi nie su ziadne problemy.Dohodli sme sa nedavno na predaji spomenuteho domu.Nasi najomnici maju on zaujem,no nakolko je to rodina s 5 detickami,mamou na materskej,nemaju tolko financnych prostriedkov,aby mohli dohodnutu sumu vyplatit naraz.Navrhli splacanie predajnej sumy,celkovo by to vyslo na asi 5rokov.S tymto problem nemame,nakolko peniaze nepotrebuje ani jeden z nas.
Ide vsak o to,ako postupovat,aku zmluvu napisat?Klasika kupno-predajnu?alebo zmluvu o buducej zmluve?Dalsia vec,v ktorej sa nevieme pohnut je,ci maju platit i nadalej,az do vyplatenia kupnej sumy,najomne.
Dakujem za vsetky rady a nazory.
Nájomníci sú fajn , všetko je v poriadku ...

Zmluva by mala byť normál ...riadne ošetrená , aby ani jedna strana skrátka neprišla ...

Nájomné ???
Dám otázku :.....platila by si Ty aj splátky , aj podnájom nájomcovi a aj zvyšné platby ???
Nemyslím si ....;)

Preboha , veď predávate a ešte aj by ste za predanú nehnuteľnosť nájom chceli ?????.......http://skypeemoticons.net/wp-content/uploads/2010/01/Skype-emoticons-27-lipssealed.gif http://skypeemoticons.net/wp-content/uploads/2010/01/Skype-emoticons-79-headbang.gif
Mária27
19.02.11,22:05
Dá sa to urobiť všelijako.
Môžete urobiť zmluvu o budúcej zmluve s tým, že vám vyplatia zálohu, do určitého času budú platiť znížené nájomné, po zaplatení dohodnutej sumy sa dom stane ich vlastníctvom.
Môžete im ho aj predať na splátky a dohodnúť úroky (ako pôžičku). Tu by sa úročila každá splátka osobitne, nebolo by to striktne obmedzené časom, ak by im to nevyšlo presne, nemuseli by ste uplatniť zákonom dovolené sankcie.
kattus
20.02.11,06:17
BUCHAC
ja som nepisala,ze by sme chceli,pytala som sa,ako to funguje a ci sa ma platit.Ale ked sme uz pri tom.....ty by si cakal 5 rokov na peniaze,zahral sa na banku,nechal dakoho byvat v tvojom RD a zadarmo?Ked si vezmem hypoteku,kupim byt,neplatim najom?Platim.Ano,oni kupuju dom,ale......ak si vezmu hypoteku,vyplatia nas hned a my mame hned peniaze.V podstate im poskytujeme bezurocnu pozicku....premyslal si aj takto,kym si sa zacal pohorsovat?
kattus
20.02.11,06:24
MARIA
dakujem za nazor.
Je to tak,ze najomne maju 100 eur mesacne(dom je velky,120m prizemie a rovnako podlazie-3izby,kuchyna,garaz,prislusenstvo+zahrada),k tomu je 42 eur elektrina.Plyn tam nie je a voda je z vlastnej studne,pitna,cize ine poplatky nie su.Splacat chcu stylom mesacne rovnaku ciastku,co by za tych asi 5 rokov vyplatili cely dom.
Sme v dileme,ci ich nechat platit to najomne stale .....ako som to sice hnusne,ale uz napisala,ak by si vzali hypoteku,vyplatia nas a je pokoj,no tu to vyzera tak,ze dom bude ich a predany po poslednej splatke,stale byvaju v nasom,nam zrejme budu vyplyvat z toho vsetko povinnosti majitela(myslim na uradoch a tak,ak by sa daco dialo s domom).
Este ma napadlo,co potom s danami,ako ten prijem zdanit.Kazdorocne?Alebo na konci,po poslednej splatke?A danit ho,ak ide o prijem z predaja zdedenej nehnutelnosti?Pamatam si,ze byvalo take cosi,ked som bola vlastnik a nebyvala tam,viac ako 5 rokov,tak sa neplatila dan pri predaji.
Dakujem za nazor a radu.
kattus
20.02.11,06:27
Nájomníci sú fajn , všetko je v poriadku ...

Zmluva by mala byť normál ...riadne ošetrená , aby ani jedna strana skrátka neprišla ...

Nájomné ???
Dám otázku :.....platila by si Ty aj splátky , aj podnájom nájomcovi a aj zvyšné platby ???
Nemyslím si ....;)

Preboha , veď predávate a ešte aj by ste za predanú nehnuteľnosť nájom chceli ?????.......http://skypeemoticons.net/wp-content/uploads/2010/01/Skype-emoticons-27-lipssealed.gif http://skypeemoticons.net/wp-content/uploads/2010/01/Skype-emoticons-79-headbang.gif
este ma tak napadlo....a kto ma platit ostatne poplatky?????JA?
najomne za RD 100eur,slovom sto,aby si si nemyslel,ze som sa pomylila,a 42 eur elektrina,to je taky des?To si naozaj myslis,ze sme vysinuty a ideme zarabat na takejto rodine?Keby sme na tom chceli trhnut prachy,tak nebudeme sa dohodovat na splacani uveru mesacne a na 5,ci kolko rokov,preboha.Nebudem sa tu vyjadrovat o cene domu,ktoremu nic nie je,je naozaj smiesna.....tak prosim ta,odpust si taketo reakcie,ked nevies,ako to v skutocnosti je.Inak si mi vobed neporadil,to co si napisal,som vedela aj ja sama
stormcatcher
20.02.11,06:47
este ma tak napadlo....a kto ma platit ostatne poplatky?????JA?
najomne za RD 100eur,slovom sto,aby si si nemyslel,ze som sa pomylila,a 42 eur elektrina,to je taky des?To si naozaj myslis,ze sme vysinuty a ideme zarabat na takejto rodine?Keby sme na tom chceli trhnut prachy,tak nebudeme sa dohodovat na splacani uveru mesacne a na 5,ci kolko rokov,preboha.Nebudem sa tu vyjadrovat o cene domu,ktoremu nic nie je,je naozaj smiesna.....tak prosim ta,odpust si taketo reakcie,ked nevies,ako to v skutocnosti je.Inak si mi vobed neporadil,to co si napisal,som vedela aj ja sama
musíš dať buchačovi za pravdu. keď urobíš zmluvu dom si predala a ak ste sa dohodli na splátkach, prináležia ti len tie, žiadne nájomné. o akých ostatných platbách hovoríš? všetko ostatné je už ich vec. či ich budu platiť alebo nie teba sa to už netýka.
buchač
20.02.11,09:59
Dobry den.
Rada by som sa poradila,ako postupovat v naslednom pripade.Sme 3 spoluvlastnici na RD,nadobudli sme ho dedicstvom pred 7 rokmi.
Uz 5 rokov v nom mame najomnikov,sktorymi nie su ziadne problemy.Dohodli sme sa nedavno na predaji spomenuteho domu.Nasi najomnici maju on zaujem,no nakolko je to rodina s 5 detickami,mamou na materskej,nemaju tolko financnych prostriedkov,aby mohli dohodnutu sumu vyplatit naraz.Navrhli splacanie predajnej sumy,celkovo by to vyslo na asi 5rokov.S tymto problem nemame,nakolko peniaze nepotrebuje ani jeden z nas.
Ide vsak o to,ako postupovat,aku zmluvu napisat?Klasika kupno-predajnu?alebo zmluvu o buducej zmluve?Dalsia vec,v ktorej sa nevieme pohnut je,ci maju platit i nadalej,az do vyplatenia kupnej sumy,najomne.
Dakujem za vsetky rady a nazory.

MARIA
dakujem za nazor.
Je to tak,ze najomne maju 100 eur mesacne(dom je velky,120m prizemie a rovnako podlazie-3izby,kuchyna,garaz,prislusenstvo+zahrada),k tomu je 42 eur elektrina.Plyn tam nie je a voda je z vlastnej studne,pitna,cize ine poplatky nie su.Splacat chcu stylom mesacne rovnaku ciastku,co by za tych asi 5 rokov vyplatili cely dom.
Sme v dileme,ci ich nechat platit to najomne stale .....ako som to sice hnusne,ale uz napisala,ak by si vzali hypoteku,vyplatia nas a je pokoj,no tu to vyzera tak,ze dom bude ich a predany po poslednej splatke,stale byvaju v nasom,nam zrejme budu vyplyvat z toho vsetko povinnosti majitela(myslim na uradoch a tak,ak by sa daco dialo s domom).
Este ma napadlo,co potom s danami,ako ten prijem zdanit.Kazdorocne?Alebo na konci,po poslednej splatke?A danit ho,ak ide o prijem z predaja zdedenej nehnutelnosti?Pamatam si,ze byvalo take cosi,ked som bola vlastnik a nebyvala tam,viac ako 5 rokov,tak sa neplatila dan pri predaji.
Dakujem za nazor a radu.

este ma tak napadlo....a kto ma platit ostatne poplatky?????JA?
najomne za RD 100eur,slovom sto,aby si si nemyslel,ze som sa pomylila,a 42 eur elektrina,to je taky des?To si naozaj myslis,ze sme vysinuty a ideme zarabat na takejto rodine?Keby sme na tom chceli trhnut prachy,tak nebudeme sa dohodovat na splacani uveru mesacne a na 5,ci kolko rokov,preboha.Nebudem sa tu vyjadrovat o cene domu,ktoremu nic nie je,je naozaj smiesna.....tak prosim ta,odpust si taketo reakcie,ked nevies,ako to v skutocnosti je.Inak si mi vobed neporadil,to co si napisal,som vedela aj ja sama
Mňa je ťažko nasexovať ...ale potom sa to už väčšinou vezie ...tie reakcie ...

Takže ešte raz ...

Smiešna cena domu ???...asi fakt bude taká , keď za 5 rokov / slovom päť rokov / je schopná takáto rodina splatiť henten barák ...veľmi by ma zaujímala ...
Keď len počítam 60 mesiacov x 200 - 300 € = cca 12.000 - 18.000 € mi vychádza ...
Čo už , aj dobré skutky sa ešte robia ...

Pýtaš sa na dane ...najradšej ich neplatiť ...no jasné ...
Kto za tých päť rokov doteraz znášal náklady na tie opravy domu ???...kto ich bude aj naďalej znášať ...
Aj o poistke sa nejak nezmieňuješ ...tá ide do stoviek €...teda , ak by mala pokryť aspoň nejaké škody ...kto túto bude platiť ???....čí je dom ???...Tvoj , ich ???

Či chcete trhnúť na takej rodine , alebo nie ???...neriešim , nie je moja vec ...každý si robí to , čo uzná za vhodné ...
Ozaj ...radšej by som sa fakt banke zadĺžil ...ja som zarúbal sekeru , no mám pokoj s každým ...:cool:
Normálny človek by takto urobil...

P.S.:
Inak ???...sorry za názor ...prepáč , že som sa narodil ...a ani na svadbu mi nechoď...ani ja na Tvoju neprídem ...

A ozaj ....;)
Lepšie je to posrať podľa svojho , ako Ti niekedy poradia druhí .... :rolleyes:
kattus
21.02.11,07:18
Dobre,tak este raz.
CEna domu - v SK to je 600tisic,v eurach necelych 20 tisic teda,vsak?
Takze cena je na svete.Sme na to traja.
Co sa tyka dobreho skutku,tak asi takto - no popravde,mama sa rozviedla,ked mal najstarsi brat 6,ja vtedy 0,5 roka a sud nam zakazal styk s otcom.Ten nemal ani zaujem o stretnutia aked umrel,ostal nam tento dom.Dom ma dokopy asi 35 rokov,no je okolo toho kopa problemov pocinajuc tym,ze sme tam ako deti nechodili (ludia z dediny) konciac tym,ze naozaj o ten dom nestojime a vlastnikmi doteraz sme len preto,ze sme to nejako neriesili doteraz.Nikto vsak nema zaujem tam ist byvat,preto sa predava.Inak mu nie je nic.
Naklady na udrzbu - no kedze moji 2 surodenci nemali ani tolko interesu,aby sa postarali aspon o zakladne veci,tak som ich znasala ja s mojou rodinou a teraz,ked je to v najme,tak beznu udrzbu,ako malovanie,co ja viem,take drobnosti,znasa najomnik,vacsie opravy sa dohodujeme spolocne,ako to uhradime.Ved on sice byva,ale dom je nas....nemoze podla mna on opravovat daco moje,co ked ho o pol roka vystahujem?Vyseka si trubky na vodu,ak ich menil?

Poistka tam nie je,nikdy nebola,ani otec to nemal poistene.Takze tu neplati nikto.

Dane - ja nevravim,ze najradsej neplatit,ja sa pytam,ako ich platit,ci kazdy rok z toho,co uz bude splatene,alebo potom po tych rokoch z celej sumy naraz.Zaplatit dan nemam problem.

Ano,presne,radsej by som si vzala hypoteku aj ja,keby som chcela kupovat,a bol by pokoj,lenze.....tato rodina nema sancu ju dostat a uz u nas byva nejaky ten piatok,nikdy neboli problemy a popravde,nemame to srdce im povedat,ze predavame dom a oni pojdu na ulicu.S 5 detmi nie,najmensie nema ani pol roka.Preto im vychadzame v ustrety,ze sa chceme dohodnut na splatkach.
Lenze nikdy som o takom sposobe nepocula,tak preto sa pytam,co robit.A ako.Ci aj najomne maju platit,ako urobit zmluvu,aby sme neokaslali ani jednu stranu.Titul riadne osetrena zmluva mi nic nehovori,potrebujem radu,napis taku zmluvu a taku.Napr zmluva o zmluve a nasledne,pri poslednej splatke,kupno predajna(to ma teraz napadlo,netusim,ci to tak ide).
Este musim povedat,ze po inom kupcovi sme nepatrali,nakolko mi pride logicke uprednostnit toho zaujemcu,co tam byva,ako dakoho cudzieho,hoci by to znacilo mozno menej problemov a bol by to obycajny predaj.No ale....vedome nevyhodim 5 deti na ulicu.

Takze sa zbytocne nenasieraj,ja sa pytam ako laik,co potrebuje radu a nie tu nejake krutenie hlavou nad tym,ze chcem najomne pri predaji....keby som vedela,ako na to,nepisem sem predsa,nie?