mirka005
19.02.11,14:01
Dobrý deň chcela by som sa spýtať na pár otázok ohľadom zbierania kreditov.

1.Vieme, že riaditeľ nemusí podpísať prihlášku na vzdelávanie(kredity).Ako je to potom s uvoľnením z práce, ak by bolo vzdelávanie, alebo overenie kompetencií v dopoludňajších hodinách?

2.Musím svoje vzdelávanie oznámiť riaditeľovi, ak by bolo v popoludňajších hodinách?


3.Ak riaditeľ nepodpíše vzdelávanie, to znamená nesúhlasí so vzdelávaním, potom musí/nemusí uznať kreditový príplatok 6% resp.12%
Kto vlastne stojí za vyplácaním kredit.príplatku, vraj ho musí schváliť riaditeľ a hlavne zriaďovateľ. Môže byť zamietnutý, ak som už získala 6% resp-12% (30 resp.60 kreditov)?


4.Ak sa chcem vzdelávať musí ma riaditeľ nahlásiť na vzdelávanie u zriaďovateľa?Alebo ja sama sa musím niekde nahlásiť, že zbieram kredity?

5.Môže riaditeľ rozhodovať o tom komu vzdelávanie dovolí a komu nie? Môže dať nejaké interné predpisy?

6. Čo všetko musí splniť učiteľ, aby neporušil zákon a mohol zbierať kredity?
Ďakujem za odpovede.
mirka005
21.02.11,14:36
Vie mi niekto z Vás prosím poradiť aspoň na nejakú vyššie uvedenú otázku, alebo aspoň kde by som si odpovede mohla nájsť?
Je nás viac učiteľov, ktorí potrebujú poradiť na spomínané otázky a hlavne vedieť či môže riaditeľ uprednostniť niekoho podľa vlastných interných pravidiel a či nám môže zakazovať zbierať kredity - vzdelávať sa. Ďakujem.
arizona
21.02.11,14:54
xixix
21.02.11,15:58
Treba si dobre pozrieť príspevky s podobným obsahom /napr. riaditeľská kompetencia-susann2.,kontinuálne vzdelaávanie.../