Jano24
19.02.11,15:53
To sme poniektorí volili túto koalíciu aby takto podporovala živnostníkov?
Slávne "odvodové kolečko " Sulíka " majú asi zaplatiť živnostníci. Fico sa môže iba usmievať o "podpore " strednej vrstvy a živnostníkov, o zrušení milionárskej dane ktorú zaviedol a ktorú tak kritizovali Mikloš a Sulik.Odvody nebudú odpočitateľné , teda v skutočnosti navýšenie daňového a odvodového zaťaženia pre živnostníkov.
Ľutujem , že som volil túto pravicovú koalíciu .A ako vidím podľa diskutérov iných médiach, to ľutujú aj oni.
http://ekonomika.sme.sk/c/5773188/milionarska-dan-ostane-zivnostiam-uberu-menej.html
Jano24
19.02.11,14:54
ladyrs
19.02.11,14:56
a nemyslíš,že je to daň za populistickú predošlú vládu ? tzv F.cova daň ....
veronikasad
19.02.11,14:59
Jano24
19.02.11,14:59
Nie, nemyslím.
Jano24
19.02.11,15:06
Jano, pamätáš si ešte túto tému ?

http://www.porada.sk/t145815-navrh-novych-odvodov-od-2011-od-p-mihala.html
Pamätám, ale diskúsia na túto tému bola niektorými diskutérmi zrušená.Keďže bola 3 hlasmi "vyriešena". Ale teraz je to myslím znova aktuálne.Je zaujímavé čítať názory diskutérov na predkladané návrhov reformy odvodov vyššie uvedené v denníku SME. A to určite nie sú fandovia /teda väčšina z nich/bývalej vládnej koalicie.
veronikasad
19.02.11,15:14
a čo si sledoval založením tejto témy ?
Jano24
19.02.11,15:23
Založením tejto témy som sledoval to, že veľa poraďakov sa tieto navrhované opatrenia bytostné dotknú, aspoň niektoré z nich.A čudujem sa , že nikto túto tému nezaložil...To ma fakt prekvapilo.
veronikasad
19.02.11,15:26
Jano, pripomienky treba adresovať správnemu adresátovi - minimálne na odborných seminároch, ktoré robí minister práce, alebo priamo na ministerstvo práce. Alebo oslov "obyčajných ľudí" v parlamente ...
Jano24
19.02.11,15:34
Alebo ešte lepšie napísať pripomienky priamo poslancom NR SR .Na google sa dáju nájsť ich e-mailove adresy.
veronikasad
19.02.11,15:37
Zúčastnila som sa seminára v Bratislave a mnohé z pripomienok MPSVaR akceptovalo ...
durisovad
19.02.11,16:24
Poslanci na pripomienky vobec nereaguju, asi maju dost problemov, ako udrzat aspon zdanie stability koalicie. Akurat minister Lipsic sa sem-tam objavi na mieste, kde to uz velmi vrie.
Jano24
19.02.11,16:45
Nechajte to tak . Táto téma už aj tak bude čoskoro "vyriešená"...Už jej dali poraďaci m.hladka a Dav body ako vyriešenú. K nim dvom môžem povedať iba toto : "Čo ste už tým vyriešili, že nechcete aby sa pokračovalo v diskúsii na tému reformy odvodov?"Dúfam, že táto téma nezapadne a založia ju iní poraďaci.
Jano24
22.02.11,13:30
durisovad
22.02.11,13:32
Treba dufat, ze aj toto bude zo serie "pokus-omyl".
marjankaj
22.02.11,13:38
Nechajte to tak . Táto téma už aj tak bude čoskoro "vyriešená"...Už jej dali poraďaci m.hladka a Dav body ako vyriešenú. K nim dvom môžem povedať iba toto : "Čo ste už tým vyriešili, že nechcete aby sa pokračovalo v diskúsii na tému reformy odvodov?"Dúfam, že táto téma nezapadne a založia ju iní poraďaci.

Politikom je jedno, čo o nich píšu. Hlavne nech nezkomolia ich meno a priezvisko. Xavier Crement: Asshole forever.
jar88
22.02.11,14:21
To sme poniektorí volili túto koalíciu aby takto podporovala živnostníkov?
Odvody nebudú odpočitateľné , teda v skutočnosti navýšenie daňového a odvodového zaťaženia pre živnostníkov.
Ľutujem , že som volil túto pravicovú koalíciu .A ako vidím podľa diskutérov iných médiach, to ľutujú aj oni.
Tiež som ich (SDKU) volil, ale nie ako pravicovú stranu, lebo pravicová politika je niečo iné. Skôr sa mi javia, ako populisti.
-----------------------------------------
Najviac ma presvedčil I.Mikloš svojim vyhlásením, že dane zvyšovať nebudú, lebo sľúbili, ale radšej zvýšia odvody, lebo to nesľubovali znižovať.
---------------------------------------------------------------
Pritom takto zničia aj poslednú možnosť, ako pomôcť rozvoju, alebo aspoň nelikvidovaniu posledných podnikateľov, ktorý nepodvádzajú a zároveň sú schopní platiť dane.
jar88
22.02.11,14:30
Tiež som ich (SDKU) volil, ale nie ako pravicovú stranu, lebo pravicová politika je niečo iné. Skôr sa mi javia, ako populisti.
-----------------------------------------
Najviac ma presvedčil I.Mikloš svojim vyhlásením, že dane zvyšovať nebudú, lebo sľúbili, ale radšej zvýšia odvody, lebo to nesľubovali znižovať.
---------------------------------------------------------------
Pritom takto zničia aj poslednú možnosť, ako pomôcť rozvoju, alebo aspoň nelikvidovaniu posledných podnikateľov, ktorý nepodvádzajú a zároveň sú schopní platiť dane.

Toto je Miklošovo vyjadrenie
Základný protiargument, ktorý vám a pánovi Sulíkovi už povedal poslanec KDH Anton Marcinčin, je ten, že návrh reformy nerieši to, o čom sa doteraz hovorilo ako o hlavnom probléme, a to cenu práce.
„Povedal som vám hlavný argument, popri ktorom nemá zmysel hovoriť o ďalších nepodstatných. My zrušenie zdravotných odvodov v programe nemáme. Zároveň platí, že je tam zrejme ústavný problém. Samozrejme, každé riešenie má svoje výhody aj nevýhody, ale je úplne zbytočné takto špekulovať.“
V čom je navrhované riešenie lepšie ako súčasný systém?
„Zásadný pokrok je v tom, že sa zjednoduší a sprehľadní systém a odstránia sa deformácie. Dnešná komplikovanosť odvodového systému je oveľa väčšou prekážkou ako daňové a odvodové zaťaženie. Umožnilo by to zjednotenie výberu daní, odvodov a ciel, zjednotenie daňového a odvodového priznania na jeden výkaz, znížili by sa úniky daní a odvodov. Dnešný systém je neudržateľný práve v tom, že zvýhodňuje samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO) a dohodárov. Vedie k tomu, že čoraz viac zamestnávateľov doslova núti svojich zamestnancov, aby sa zamestnali ako SZČO. Systém je taký deformovaný, že to potom znevýhodňuje všetkých, ktorí tak neurobia.“


Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/5775054/miklos-vyska-odvodov-a-dani-nie-je-hlavny-problem.html#ixzz1EhLfAWs2


Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/5775054/miklos-vyska-odvodov-a-dani-nie-je-hlavny-problem.html#ixzz1EhKxSDX7
pavol54
22.02.11,14:33
Ak budú dane z príjmu podnikateľských subjektov aj 100% , mne a spúste iným to môže byť asi ukradnuté, lenže oni vedia že jedine účinné sú dane z ph, spotrebné, ktoré treba platiť bez ohľadu na zisk.
jar88
22.02.11,14:48
Ak budú dane z príjmu podnikateľských subjektov aj 100% , mne a spúste iným to môže byť asi ukradnuté, lenže oni vedia že jedine účinné sú dane z ph, spotrebné, ktoré treba platiť bez ohľadu na zisk.
Jasné.
Ale Mikloš by snáď mohol vedieť, že tento rok ich ešte vyberie, ale budúci rok, asi ťažko.
-------------------------
Odomňa už tento rok nedostane ani šesták.
(jediné čo platím je DPH z 400 až 500 € mesačne a spotrebnú daň z dvoch krabičiek cigariet denne)
--------------------------
Takto vydržím ešte aspoň 21 rokov. (mínus inflácia)
pavol54
22.02.11,19:21
Takže sa potvrdilo " Štát je zlý hospodár, treba privatizovať aby sa dosiahlo konkurenčné prostredie"
Výsledok- najdrahšia elektrina v strednej európe
- najdrahšie pohonné látky
- najdrahšie potraviny pretože sú najnižšie dotácie v rámci európy
teraz posledná rana poľnohospodárom radšej ich zlomiť a rozdať potraviny lajdákom ktorým sa nechce robiť len aby si náhodou nevzali príklad z arabských štátov.
vcielkaisr
22.02.11,19:30
no a to ešte nielen na úkor živnostníkov chcú riešit reformu odvodov,ale aj na úkor dochodcov a študentov,ktorým idú zaviest odvody na tých pár eur čo si privirobia na dohodách-argumentujú zneuživaním dohod,ako by si nevšimli že praca na dohodu je limitovaná počtom hodín,tým aj príjmom.
durisovad
22.02.11,22:06
Takže sa potvrdilo " Štát je zlý hospodár, treba privatizovať aby sa dosiahlo konkurenčné prostredie"
Výsledok- najdrahšia elektrina v strednej európe
- najdrahšie pohonné látky
- najdrahšie potraviny pretože sú najnižšie dotácie v rámci európy
teraz posledná rana poľnohospodárom radšej ich zlomiť a rozdať potraviny lajdákom ktorým sa nechce robiť len aby si náhodou nevzali príklad z arabských štátov.
http://aktualne.centrum.sk/ekonomika/slovensko-a-ekonomika/clanek.phtml?id=1226916
Som zvedava, kto bude povazovany za chudobneho, kto dostane muku a cestoviny. Asi budu vyhodou pocteni cigani, ti maju k tomu arabskemu ponimaniu demokracie asi najblizsie.
Terajsia vlada odsudzovala vianocne prispevky dochodcom ako ponizujucu almuznu. Teraz nedava peniaze, ale chlieb. Hry si uz vytvoria sami.
pavol54
23.02.11,05:14
no a to ešte nielen na úkor živnostníkov chcú riešit reformu odvodov,ale aj na úkor dochodcov a študentov,ktorým idú zaviest odvody na tých pár eur čo si privirobia na dohodách-argumentujú zneuživaním dohod,ako by si nevšimli že praca na dohodu je limitovaná počtom hodín,tým aj príjmom.
lumpenproletariát nemá čo stratiť takže môže kradnúť, aj sa búriť vyvolávať nepokoje, a toho sa zľakli, že by mohli prísť o to čo nazbíjali predajom z toho čo sa tu desaťročia budovalo pre budúce generácie, preto rýchlo niečo urobia zapchajú huby lenivým žalúdkom.
A tých pár (špekulantov )ktorí sa snažia aspoň troch si vylepšiť štandard ošklbú veď budú rozdávať zo svojho?
Gabhus
23.02.11,07:26
No ja som si nie istá, že tí počerní budú s múkou a cestovinami spokojní. Treba čučo, borovičku a cigaretle......
pavol54
23.02.11,07:45
No ja som si nie istá, že tí počerní budú s múkou a cestovinami spokojní. Treba čučo, borovičku a cigaretle......
Dočkaj času ako hus klasu, dostali bývanie(zničili ho ), dostali jesť, dostali podpory, bordel a humus čo okolo seba narobia sa odstráni na náklady iných, neboj sa ich požiadavky sa neukoja dostanú aj čučo, potom ukážu na tvoj dom že prečo ty máš a oni nie a vláda rozhodne a zoberie tebe a dá im.
Ja sa len obávam že obyčajnú múku chcieť nebudú.
smutok
23.02.11,08:12
Mám aj ja obavy,že zadarmo múka,cestoviny pôjdu pre tých počiernených...!!Len sa spýtam,kde je p. Nicholsonová???Pokiaľ viem,tak táto gymnazistka,má mať na starosti práve ich!!Pravicovú vládu som volila v r.1998, vtedy som povedala,že nikdy viac.Minulý rok,som im znovu overila,ľutujem:mee:.P.Radičová vykrikovala,že to bude iné,že ona a jej strana je sociálnejšia a pod.Plne súhlasím s durisovad-om a s vcielkaisr-ou.Príjemný deň.
Llívia
23.02.11,08:41
no a to ešte nielen na úkor živnostníkov chcú riešit reformu odvodov,ale aj na úkor dochodcov a študentov,ktorým idú zaviest odvody na tých pár eur čo si privirobia na dohodách-argumentujú zneuživaním dohod,ako by si nevšimli že praca na dohodu je limitovaná počtom hodín,tým aj príjmom.
Vcielkaisr, haló, budíček! Tu si na Slovensku. V mnohých prípadoch je tu zákon len zdrapom papiera, ktorým si človek tak akurát môže .iť vytrieť. To, že dohody sa účelovo uzatvárajú, aby zamestnávateľ a dohodári neplatili odvody, je verejné tajomstvo. Práve tak je verejným tajomstvom, že sa nedodržiavajú ustanovenia o maximálnom počte odpracovaných hodín. A príjem? Koľkokrát má dohodár po prepočítaní jeho odmeny na hodinu niekoľkonásobne viac ako stály (kmeňový) zamestnanec. Jasné, že je to riadny odlb, pretože sa nevykážu skutočné hodiny, ale menší počet, v dôsledku čoho musí byť aj vyššia odmena. Netýka sa to len študentov, ale aj evidovaných nezamestnaných (nezamestnaní sú limitovaní výškou príjmu, aby neboli vyradení z evidencie na úrade práce) a aj väčšiny ostatných pracujúcich na dohodu.
Česť výnimkám, ktoré skutočne poctivo dodržiavajú ustanovenia Zákonníka práce o dohodách vykonávaných mimo pracovný pomer (sú však v menšine).
pavol54
23.02.11,08:52
Takýto bordel v prvom rade vyhovuje zákonodarcom od roku 1989 všetkým bez výnimky. Podnikateľ sa tomu vždy prispôsobí. Prečo zamestnávateľ platí odvody to je prvá deformácia, prečo si nezamestnaní neplatia zdravotné a dôchodkové. Preto aby bol chaos, v zákonodarných kalných vodách sa najlepšie ryžuje. Naryžovali a teraz hodia na chudáka čo zarobí 500€ aby platil odvody a oni sa nahrabú a pre podráždenie verejnosti hodia zopár omrviniek zo stola. Najlepšie je vyvolať závisť ja ako sociológ by som na to prišiel tiež.
durisovad
23.02.11,08:54
No ja som si nie istá, že tí počerní budú s múkou a cestovinami spokojní. Treba čučo, borovičku a cigaretle......
Oni muku aj cestoviny zoberu, predaju alebo vymenia za to cuco, cigarety a peniazky na taxiky. Ak nasa mudra vlada nevie vymysliet nic ine, toto si kludne mohla odpustit.
trisestri
23.02.11,12:53
Vcielkaisr, haló, budíček! Tu si na Slovensku. V mnohých prípadoch je tu zákon len zdrapom papiera, ktorým si človek tak akurát môže .iť vytrieť. To, že dohody sa účelovo uzatvárajú, aby zamestnávateľ a dohodári neplatili odvody, je verejné tajomstvo. Práve tak je verejným tajomstvom, že sa nedodržiavajú ustanovenia o maximálnom počte odpracovaných hodín. A príjem? Koľkokrát má dohodár po prepočítaní jeho odmeny na hodinu niekoľkonásobne viac ako stály (kmeňový) zamestnanec. Jasné, že je to riadny odlb, pretože sa nevykážu skutočné hodiny, ale menší počet, v dôsledku čoho musí byť aj vyššia odmena. Netýka sa to len študentov, ale aj evidovaných nezamestnaných (nezamestnaní sú limitovaní výškou príjmu, aby neboli vyradení z evidencie na úrade práce) a aj väčšiny ostatných pracujúcich na dohodu.
Česť výnimkám, ktoré skutočne poctivo dodržiavajú ustanovenia Zákonníka práce o dohodách vykonávaných mimo pracovný pomer (sú však v menšine).

No ja poznám v hypermarketoch iba študentov a dochodcov čo brigadujú na dohodu a mesačne si nepridú na viac ako 200 eur,ak sa niečo zneužíva tak treba zaplatat diery na zneuživanie,nie trestat napríklad študentov za to že si privyrabajú na študium,čo tak príjem do 200 eur na jednu dohodu by bol oslobodený od odvodov,ved aj pri určitej sume odvodov,naklady na spracovnie a byrokraciu možu byt vyvažené a tým prinos minimalný-najviac zneuživania a únikov je aj tak cez s.r.o a cez podvody z vratkami dph a to nik nerieši,ešte idú opačným trendom a to zjednodušením pre zakladanie s.r.o.
ilona
23.02.11,13:04
Keď čítam tie výroky pani premierky ako bez mihnutia oka vysvetľuje,že výrazný rast cien potravín majú na svedomí predovšetkým svetové trhy a že majú dopad na všetky krajiny rovnaký, no na Slovensku bol prírastok cien najväčší. Pripadá mi to ako keby všetkých ľudí mali za úplných idiotov. Niekedy za Ficovej vlády napr. svetová hospo. kríza nemohla mať dopad na našu ekonomiku,za všetko bol zlý len Fico a pri tejto vláde môžu za niečo aj svetové trhy, čo samozrejme nie je celkom pravda,lebo najväčší podiel ma táto vláda.
Llívia
23.02.11,13:36
No ja poznám v hypermarketoch iba študentov a dochodcov čo brigadujú na dohodu a mesačne si nepridú na viac ako 200 eur,ak sa niečo zneužíva tak treba zaplatat diery na zneuživanie,nie trestat napríklad študentov za to že si privyrabajú na študium,čo tak príjem do 200 eur na jednu dohodu by bol oslobodený od odvodov,ved aj pri určitej sume odvodov,naklady na spracovnie a byrokraciu možu byt vyvažené a tým prinos minimalný-najviac zneuživania a únikov je aj tak cez s.r.o a cez podvody z vratkami dph a to nik nerieši,ešte idú opačným trendom a to zjednodušením pre zakladanie s.r.o.
V hypermarketoch si asi nedovolia takto podvádzať, lenže na Slovensku je ďaleko viac zamestnávateľov než len hypermarkety - a tí si to už dovolia. Je to babka k babce - a sú z toho riadne úniky - na poistnom (lebo by títo "dohodári" mali pracovať na pracovnú zmluvu, pri ktorej sa už odvody platia), na dani z príjmov (vykazuje sa menšia odmena, menšia alebo žiadna daň, než by skutočne mala byť), na podpore v nezamestnanosti (ak evidovaný nezamestnaný prekročí určitú hranicu zárobku na dohodu, má byť vyradený z evidencie = príde o podporu. Pri falšovaní potvrdení, aby príjem neprekročil, poberá podporu naďalej), na sociálnych dávkach (pre ich výpočet sa vydávajú falošné potvrdenia s nižšími sumami, než skutočne boli vyplatené, príp. dotyčný pracuje na čierno a oficiálne nezarobí ani cent).
(Hypermarkety aj tak zneužívajú a využívajú zamestnancov a porušujú Zákonník práce, napr. zamestnanci odrobia ďaleko viac než je mesačný fond pracovného času, ale písať si môžu len toľko hodín koľko je podľa FPČ - ale to je už o inom.)
Adiks
23.02.11,13:42
Lívia má s dohodami úplnú pravdu. Aj keď pre mnohých je asi jednoduchšie vzplanúť hnevom na túto vládu. Ale čo je alternatívou? Protiústavne vyvlastňovanie pozemkov, nástenkové tendre, emisie, sociálne podniky pre politicky blízkych, absurdné hodnotenie investovania DSS v 2.pilieri po 6 mesiacoch?
pavol54
23.02.11,13:54
V hypermarketoch si asi nedovolia takto podvádzať, lenže na Slovensku je ďaleko viac zamestnávateľov než len hypermarkety - a tí si to už dovolia. Je to babka k babce - a sú z toho riadne úniky - na poistnom (lebo by títo "dohodári" mali pracovať na pracovnú zmluvu, pri ktorej sa už odvody platia), na dani z príjmov (vykazuje sa menšia odmena, menšia alebo žiadna daň, než by skutočne mala byť), na podpore v nezamestnanosti (ak evidovaný nezamestnaný prekročí určitú hranicu zárobku na dohodu, má byť vyradený z evidencie = príde o podporu. Pri falšovaní potvrdení, aby príjem neprekročil, poberá podporu naďalej), na sociálnych dávkach (pre ich výpočet sa vydávajú falošné potvrdenia s nižšími sumami, než skutočne boli vyplatené, príp. dotyčný pracuje na čierno a oficiálne nezarobí ani cent).
(Hypermarkety aj tak zneužívajú a využívajú zamestnancov a porušujú Zákonník práce, napr. zamestnanci odrobia ďaleko viac než je mesačný fond pracovného času, ale písať si môžu len toľko hodín koľko je podľa FPČ - ale to je už o inom.)
Chudák zarobí zopár drobných, niečo k tomu na dohodu a ešte si môže nechať preplatiť cesťáky podľa vzoru najvyšších, stačí aby robil v Bratislave rodičia mu bývali na Spiši vieš koľko hodí kilometrovné na aute 4 krát do mesiaca a na ostatné dni bývanie v Bratislave do nákladov takto sa pumpuje rozpočet v malom . Hádajme dvakrát ktorý svätý za dedinou nám môže byť vzorom. Druhý vzor pred niekoľkými rokmi bol v štátnych hmotných rezervách cukor stovky ton za zlomok ceny tipujme poradca ktorého poslanca, neskoršieho ministra z východu to údajne skúpil?
trisestri
23.02.11,13:56
netvrdím že nie sú aj iné prípady a zneuživanie prace na dohodu,len ani štatné organy nemajú serioznú analýzu /je cca 520 000 ludí čo pracujú na dohodu/o aký rozsah zneuživania v tomto prípade ide,dalej ak neplatia odvody,zakonite im neplynú z toho ani naroky ako dochodkové zabezpečenie,nemocenská,očr atd ktoré plynú z odvodov ako poistenia-rozsah ich solidarity sa prakticky týka iba zdravotných výkonov a nákladov na liečbu.Ale ako som už uviedol,úniky sa dajú riešit aj tak aby neboli poškodený tý ktorý si fakt iba privyrabajú,bud limitom na oslobodenie od platieb,prípadne iných obmedzení pre pracu na dohody.Maš pravdu z tým ošmekovaním zamestnancov v marketoch,ešte k tomu nemajú preplacaný čas pri roznom testovaní,časy po zaverečnej,upratovanie pracoviska atd,ale to je už o podnikatelskej etike a zlom stave na trhu práce.
Llívia
23.02.11,14:05
netvrdím že nie sú aj iné prípady a zneuživanie prace na dohodu,len ani štatné organy nemajú serioznú analýzu /je cca 520 000 ludí čo pracujú na dohodu/o aký rozsah zneuživania v tomto prípade ide,dalej ak neplatia odvody,zakonite im neplynú z toho ani naroky ako dochodkové zabezpečenie,nemocenská,očr atd ktoré plynú z odvodov ako poistenia-rozsah ich solidarity sa prakticky týka iba zdravotných výkonov a nákladov na liečbu.Ale ako som už uviedol,úniky sa dajú riešit aj tak aby neboli poškodený tý ktorý si fakt iba privyrabajú,bud limitom na oslobodenie od platieb,prípadne iných obmedzení pre pracu na dohody.Maš pravdu z tým ošmekovaním zamestnancov v marketoch,ešte k tomu nemajú preplacaný čas pri roznom testovaní,časy po zaverečnej,upratovanie pracoviska atd,ale to je už o podnikatelskej etike a zlom stave na trhu práce.
Ani mne neplynie dôchodkové zabezpečenie, nemocenské, OČR atď. a predsa ma štát núti platiť tieto druhy poistného, aj keď z nich nemám žiaden úžitok, lebo z nich nič nečerpám. (Neplynie cháp v tom zmysle, že to nečerpám a nechoďte na mňa s kydmi o dôchodku v budúcnosti, lebo nie som ešte ani na polceste k nemu a nikto z vás nemá vešteckú guľu aby zistili, či sa ho vôbec dožijem). Kopa ľudí, čo pracuje na pracovnú zmluvu, si nedovolí ísť na PN-ku, lebo by z nej nevyžili. Pritom poctivo pracujú, platia, čo treba (aj keď väčšina nechce) a aj tak dostanú menej ako v konečnom dôsledku dostanú podvodníci s dohodami. :mad:
Som za to, aby sa z dohôd platilo aspoň zdravotné poistenie. (Teraz sa má platiť - ak to nezrušia - aj z prenájmu. To by bola pekná štatistika, ako sa zrazu začali byty prenajímať bezodplatne :rolleyes::mad:)
pavol54
23.02.11,14:41
Ak dohodár dostane 100€ brutto z toho zaplatí natvrdo 19 % daň
Ak zamestnanec dostane 100€ brutto z toho zaplatí 13,4% odvod alebo sa mýlim?
Fígeľ je zakopaný u zamestnávateľa ktorý platí zo 100€ za zamestnanca 35,2% a za dohodára takmer nič.