havik
19.02.11,16:49
Dobry den,

1.cast:chcem sa s Vami poradit ohladom stavby billboardu.precital som si vsetky temy tu na porade ale moj pripad tu nie je.aspon som ho nevidel. moj blizky rodinny prislusnik je majitelom pozemku aj stavby kde by som chcel vystavat billboard. pozemok kde by billboard stal sa nachadza pri ceste 1.triedy a to niekolko metrov od nej. billboard by nijako neobmedzoval nikoho v okoli a preto som rozhodnuty urobit vsetko preto aby tam stal, zvlast ked ide pozemok v rodinnom vlastnictve.
2.cast: vzhladomk tomu ze v nasom meste je taky velmi "mily" primator ktory rad vybavuje vsetko cez uplatocky tak viem ( uz mi to bolo povedane aj na mestskom urade mojim znamym) ze si oficialne neskrtnem pretoze pan primatorik si preferuje vacsie spolocnosti ktore mu mastia do vrecuska. toto vsetko pisem pre tych moralistov , aby mi tu nezacali vypisovat ako chcem obchadzat zakon. rad by som ho neobchadza ale kedze sa inak neda tak potom ako? ked niekto moze a niekto nie. na toto nie som stavany a preto nasledovne otazocky: ak postavim billboard na cierno na svjom pozemku. co moze mesto? moze mi ho odstranit ak je na mojom pozemku?
aka moze byt vyska pokuty pre nepodnikatela ak je vlastnikom nehnutelnosti kde sa billboard vystavia? davnejsie som cital ze pre nepodnikatela je to do 330 Eur. zmenilo sa nieco? moze mi udelit pokutu aj SSC? od fizlov povolenie by som vedel vybavit.
poprosim konstruktivne odpovede, ziadne moralizovanie.
dakujem pekne.
havik
19.02.11,16:47
HALLO ! poprosim nejaku odpoved.

dakujem
buchač
19.02.11,17:01
Dobry den,

1.cast:chcem sa s Vami poradit ohladom stavby billboardu.precital som si vsetky temy tu na porade ale moj pripad tu nie je.aspon som ho nevidel. moj blizky rodinny prislusnik je majitelom pozemku aj stavby kde by som chcel vystavat billboard. pozemok kde by billboard stal sa nachadza pri ceste 1.triedy a to niekolko metrov od nej. billboard by nijako neobmedzoval nikoho v okoli a preto som rozhodnuty urobit vsetko preto aby tam stal, zvlast ked ide pozemok v rodinnom vlastnictve.
2.cast: vzhladomk tomu ze v nasom meste je taky velmi "mily" primator ktory rad vybavuje vsetko cez uplatocky tak viem ( uz mi to bolo povedane aj na mestskom urade mojim znamym) ze si oficialne neskrtnem pretoze pan primatorik si preferuje vacsie spolocnosti ktore mu mastia do vrecuska. toto vsetko pisem pre tych moralistov , aby mi tu nezacali vypisovat ako chcem obchadzat zakon. rad by som ho neobchadza ale kedze sa inak neda tak potom ako? ked niekto moze a niekto nie. na toto nie som stavany a preto nasledovne otazocky: ak postavim billboard na cierno na svjom pozemku. co moze mesto? moze mi ho odstranit ak je na mojom pozemku?
aka moze byt vyska pokuty pre nepodnikatela ak je vlastnikom nehnutelnosti kde sa billboard vystavia? davnejsie som cital ze pre nepodnikatela je to do 330 Eur. zmenilo sa nieco? moze mi udelit pokutu aj SSC? od fizlov povolenie by som vedel vybavit.
poprosim konstruktivne odpovede, ziadne moralizovanie.
dakujem pekne.

Podobný problém ...ale český ...

Terénní úpravy, práce a zařízení
§71
(2) Ohlášení stavebnímu úřadu vyžadují informační, reklamní a propagační zařízení (dále jen "zařízení") o ploše větší než 0,6 m2, která jsou umísťována na pozemku nebo stavbě a jsou viditelná z veřejných prostorů. Zařízení v obvodu dráhy 21) podléhá souhlasu speciálního stavebního úřadu.
(3) Umísťování reklamních a propagačních zařízení na stavbách, které jsou kulturní památkou, a v jejich prostorech je možné pouze se souhlasem příslušného orgánu památkové péče.
(4) Ohlášené zařízení lze provést jen na základě písemného sdělení stavebního úřadu, že proti jeho provedení nemá námitek. Stavební úřad může stanovit, že zařízení lze provést jen na základě povolení; má-li být zařízení umístěno v ochranném pásmu pozemní komunikace, stavební úřad stanoví, že zařízení lze provést jen na základě povolení.
(6) Obec může obecně závaznou vyhláškou vydanou v samostatné působnosti stanovit své požadavky pro umísťování zařízení ve svém územním obvodu z hlediska místních podmínek.

Obecní nařízení pak mohou stanovit místa, kde bude reklama zakázaná, dobu, v níž je reklama zakázaná, druhy komunikačních médií, kterými nesmí být reklama šířena, a akce, na něž se zákaz šíření reklamy podle daného nařízení nevztahuje. Naproti tomu Kodex reklamy vydaný Radou pro reklamu neobsahuje žádné speciální ustanovení týkající se pouze a jedině venkovní reklamy.


Aj iné bilborardy sa postavili ...a na čierno ....he , jak by bratr čech řekl ...pán primátora bych v prdely měl ...že jo ....;)


Ale inak ???..... aj http://www.google.sk/search?client=opera&rls=sk&q=stavba+billboardu&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest
havik
19.02.11,17:15
Podobný problém ...ale český ...




Aj iné bilborardy sa postavili ...a na čierno ....he , jak by bratr čech řekl ...pán primátora bych v prdely měl ...že jo ....;)


Ale inak ???..... aj http://www.google.sk/search?client=opera&rls=sk&q=stavba+billboardu&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest

TAK DIKI,ALE V PODSTATE SI MI TU POSLAL VYNATOK Z CESKEHO STAVEBNEHO ZAKONU. SKOR BY MA POTESILO, KEBY SISA VYJADRIL K SANKCIAM AK MAS NEJAKU VEDOMOST - SKUSENOST. KEDZE SOM VYSSIE OPISAL SITUACIU V NASOM MESTE. INAK TA VETA: PANA PRIMATORA BYCH MNEL V PRDELI JE SUPER :D
buchač
19.02.11,17:28
TAK DIKI,ALE V PODSTATE SI MI TU POSLAL VYNATOK Z CESKEHO STAVEBNEHO ZAKONU. SKOR BY MA POTESILO, KEBY SISA VYJADRIL K SANKCIAM AK MAS NEJAKU VEDOMOST - SKUSENOST. KEDZE SOM VYSSIE OPISAL SITUACIU V NASOM MESTE. INAK TA VETA: PANA PRIMATORA BYCH MNEL V PRDELI JE SUPER :D

add. 1. Nepíš veľkými písmenami ...zle sa to číta , ťahá to oči ...:confused:

add. 2. Šak ja viem , že český zákon ...ale nik Ti predsa nebráni vyhľadať ten slovenský ...či ...??? ;)

add. 3. Ale až také veľké rozdiely tam určite nie sú ...
Rasťo74
19.02.11,18:03
Poviem ti len jedno ja som vybavoval bilbord a pekne všetko som si vybavil všetky povolenia, doprava, cestári, mesto, no všetko. Kamarát postavil bilbord a má len povolenie od dopravákov ostatné vôbec nemá a bilbord stojí už 4 roky a nič a ostatný všetci to tak robia, akurát majú podpísané dohody o prenájme s majiteľmi pozemkov a môžno od dopravákov na iných kašlú.
Čo ti môžu akurát ti môžu nakázať odstránenie.
havik
19.02.11,19:08
Poviem ti len jedno ja som vybavoval bilbord a pekne všetko som si vybavil všetky povolenia, doprava, cestári, mesto, no všetko. Kamarát postavil bilbord a má len povolenie od dopravákov ostatné vôbec nemá a bilbord stojí už 4 roky a nič a ostatný všetci to tak robia, akurát majú podpísané dohody o prenájme s majiteľmi pozemkov a môžno od dopravákov na iných kašlú.
Čo ti môžu akurát ti môžu nakázať odstránenie.

diki za rekaciu. nakazat odstranenie mozu ale odstranit na mojom pozemku asi nemozu,alebo ?
profesional
19.02.11,19:10
1. Billboard je stavba a musis mat na to stavebne povolenie. Mesto ti ho moze dat zrubat ak tam bude proti ztv. verejnemu zaujmu. Z justicnej praxe vyplyva ze v tvojom pripade by zburanie prichadzalo do uvahy v tychto pripadoch:

A. Ak dopravny inzinier miestne prislusneho dopravneho inspektoratu rozhodne ze billboard ohrozuje bezpecnost a plynulost cestnej premavky.

B. Ak billboard bude v rozpore s uzemnym planom mesta.

Ak nie je splnena ani jedna z tychto podmienok tak o zburani nie je mozne uvazovat. Mozes dostat pokutu. A hlupe na tom je ze ju mozes dostavat opakovane. Tj. neskonci to iba jednou.

Ak tam ten billboard postavis na cierno, tak odporucam poziadat o dodatocne stavebne povolenie a stavbu proste zlegalizovat. Ked splnis zakonne podmienky tak taveby urad nema moznost nevydat ti stavebne povolenie. Ak su vsetky podklady v poriadku tak sa moze primator aj postavit na hlavu a nemoze proti vydaniu stavebneho povolenia nic urobit. A ak urobi tak mozes mesto zalovat o nahradu skody.