j.boko
19.02.11,19:01
čítal som príspevok" môže mi dať zamestnávateľ na štátny sviatok dovolenku "a mám presne takýto istý problém,ale tento sme reklamovali u svojho zamestnávateľa a upozornili ho že porušuje zákon nikto však na naše upozornenia nereagoval dokonca ani riaditeľ a dovolenku sme si museli zobrať.Na koho sa máme obrátiť a upozorniť na nekorektné jednanie zamestnávateľa a oznámiť porušovanie zákona?
Ice dive
19.02.11,18:10
čítal som príspevok" môže mi dať zamestnávateľ na štátny sviatok dovolenku "a mám presne takýto istý problém,ale tento sme reklamovali u svojho zamestnávateľa a upozornili ho že porušuje zákon nikto však na naše upozornenia nereagoval dokonca ani riaditeľ a dovolenku sme si museli zobrať.Na koho sa máme obrátiť a upozorniť na nekorektné jednanie zamestnávateľa a oznámiť porušovanie zákona?
no žeby inšpektorát práce, by mal na porušovanie pracovných podmienok dohliadať a udeľovať sankcie... avšak zamestnávateľ by veľmi ľahko zistil, kto poslal teplý bonz, keďže vie kto v čase štátneho sviatku "čerpal" dovolenku....
j.boko
19.02.11,18:18
dakujem za radu to si ťažko zisti lebo nás bolo dosť veľa čo sme dostali na sviatok dovolenku.Takže sa máme obrátiť na inšpektorát práce?Skúsime snáď im niekto konečne klepne po prstoch
misoft
19.02.11,19:34
http://devel.novaekonomika.cz/index.php?p=k00000_detail&article%5Bid%5D=20733285&article%5Bwhat%5D=pr%E1ca&article%5Bsklonuj%5D=off
a tam:

Ak pripadne v dobe dovolenky zamestnanca sviatok na deň, ktorý je inak jeho obvyklým pracovným dňom, tento deň sa mu nezapočítava do dovolenky.
Štátny sviatok sa do dovolenky NEZAPOČÍTAVA! V opačnom prípade je to hrubé porušenie Zákonníka práce §112 ods.3)
Niečo aj tu: http://www.porada.sk/t154807-dovolenka-cez-sviatok.html
Ice dive
19.02.11,19:44
dakujem za radu to si ťažko zisti lebo nás bolo dosť veľa čo sme dostali na sviatok dovolenku.Takže sa máme obrátiť na inšpektorát práce?Skúsime snáď im niekto konečne klepne po prstoch
áno treba sa obrátiť na inšpektorát práce...

to či to zamestnávateľ zistí alebo nie.. by som sa nespoliehal... nakoľko nevieš kto koho a ako kde pozná... taktiež si spomeň, pri najbližšom zvyšovaní platov... či náhodu sa potom nenájde "dôvod" prečo vám budú meškať mzdy, nebudú sa zvyšovať, alebo niečo iné... čím Vám budú strpčovať život...