mirik247
19.02.11,19:13
Dobrý de.Pred domom mi chce obec vybudovať odstavný pruh pre autobus no ja stým nesúhlasím, pretože najbližšia je vo vzdialenosti 450m a keď sme začínali stavať rodinný dom tak podla územného plánu obce je zastávka plánovaná o 150m nižšie(to bi bolo medzi zastávkami 600m).Lenže obec minulý rok postavila bez územného a stavebného povolenia zástavku a po neúspešnom územnom konaní , kde ich krajsky stavebný úrad upozornil že robia proti zákonne(zastávku umiestniť podla platného Úp.) to odignorovali a idú to riešiť dodatočným stavebným povolením na už existujúcu zastávku. Lenže právoplatný územný plán úplne obišli.Zastavovací pruh ma byt popred 3/4 môjho pozemku až po hranicu, kde mám umiestnené vchody na pozemok a tím pádom mi bude autobus brániť vstupu na súkromný pozemok (cez zastavovací pruh budem vchádzať na pozemok) čiže sa cítim diskriminovaný odhliadnuc aké hrozia ryziká (prašnosť,hlučnosť problémy s odpratávaním snehu,poškodenie oplotenia ,neporiadok, narušenie súkromia...)Ak dobre viem tak podľa vyhlášky o cestnej premávke sa 15m pred a 5m za odznačníkom zastávky nesmie stáť tak ked pôjdem domou tak zakaždým budem nútený porušit zákon.Kto mi to bude tolerovať? Poradte mi prosím ako docieliť aby bol dodržaný právoplatný územnný plán a ja som nemal pred domom zastavovací pruh.Stavebné konanie sa blíži (24.03.2011)Ďakujem.
arizona
19.02.11,18:29
Zabudol si prilozit
http://www.magnet-3pagen.sk/images/products/250/39354-K-02-3PI.jpg
, aby sa dalo precitat...:---
profesional
19.02.11,18:59
V suvislosti so stavebnym konanim ktorym chcu zlegalizovat stavbu pricom chcu obist uzemne planovanie si doktnutou osobou a teda mas priznane procesne postavenia.
S ohladom na tento stav odporucam aby si napadol na sude ukony obce a aby si zaroven poziadal o vydanie predbezneho opatrenia ktorym sa im prikaze zdrzat sa pokracovania v stavebnom konani kym nebude vyriesene ci bolo zacate legalne nakolko nedoslo k uzemnemu konaniu tam kde to zakon prikazuje. Tj. musis to riesit na sude.
mirik247
22.02.11,18:03
Ďakujem . Budem vás informovať ako to dopadne.
mirik247
06.03.11,11:49
Dobrý deň.Vybudovanie zastávky bolo zastavené kôli nesúladu z platným úp obce.Rozhodnutie: dodržanie úp. alebo zmenu úp.
Chcel by som sa opýtať ak budú robiť zmenu úp, aké zákony musia dodržať?Ďakujem.