bobek
19.02.11,22:10
ahojte,
je podľa nových Postupov rekonštrukcia majetku na základe zmluvy zákazkovou výrobou alebo nedokončenou výrobou?
KEJKA
19.02.11,22:54
závisí od zmluvy, od termínu dokončenia a od iných faktorov, ktoré tam máš popísané a musia byť splnené naraz.
bobek
20.02.11,07:39
závisí od zmluvy, od termínu dokončenia a od iných faktorov, ktoré tam máš popísané a musia byť splnené naraz.

Ide o to, že v novelizovaných Postupoch slovo "rekonštrukcia" vypadlo. Takže aj keď zmluva na rekonštrukciu majetku prechádza účtovnými obdobiami, výsledkom rekonštrukcie nie je vytvorenie majetku. Aj keď podľa definície zákazkovej výroby, objednávateľ stále určuje hlavné konštrukčné prvky alebo architektonicko-stavebé riešenia. Preto váham, či rekonštrukcie majetku účtovať cez rozpracovanosť alebo zisk vykázať v tom období, keď dôjde k fakturácii.
mudroš
15.04.11,14:26
Aj ja váham.
Na školení Ing. Horvátová povedala, že ak ide o nadstavby alebo prístavby tak to bude predmetom účtovania o zákazkovej výrobe.

Ja si ale myslím, že "majetok" je definovaný v § 2 ods. 4 zákona o účtovníctve. A technické zhodnotenie (teda aj rekonštrukcia) spĺňa definíciu majetku. A budem teda účtovať aj v tomto prípade o zákazkovej výrobe.
Mahulinka13
17.03.12,07:03
Ja mám takýto problém:
Ide o splnenie podmienky (§ 30 účtovanie zákazkovej výroby), ak v zmluve medzi objednávateľom a zhotoviteľom je uvedená iba jedna celková suma, ktorá je definovaná za výstavbu novej budovy a zároveň za rekonštrukciu starej budovy?