Dajuska
20.02.11,10:51
evidovaný na úrade práce, je povinný dokladovať príjem z brigád OPEČIATKOVANOU výplatnou páskou? Musí tam byť pečiatka? Mladý muž na úrade práce, toto vyslovene požaduje od syna, s odôvodnením, že si takých výplatných pások môže vytlačiť koľko chce.
dakujem
veronikasad
20.02.11,09:53
evidovaný na úrade práce, je povinný dokladovať príjem z brigád OPEČIATKOVANOU výplatnou páskou? Musí tam byť pečiatka? Mladý muž na úrade práce, toto vyslovene požaduje od syna, s odôvodnením, že si takých výplatných pások môže vytlačiť koľko chce.
dakujem
Prikladá k výplatnej páske aj potvrdenie o príjme zamestnávatela (na predpísanom tlačive UPSVaR) ?

Na tlačive je pečiatka + podpis zamestnávatela, nikdy som na výplatnú pásku pečiatku nedávala.
Dajuska
20.02.11,10:08
ano dostane toto potvrdenie, od uctovnicky spolocnosti teraz, aby si mohol urobit DP. ale clovek na urade prace trva na to, ze kazda vyplatna paska musi mat peciatku. ja som tiez robila x rokov mzdarku, a toto sme nikdy nerobilil. Ide mi o to, ci je to len "vymysel" mladika na UP. nikde som sa nedocitala ci toto zakon ustanovuje. Neviem, ci ma moznost UP smernicou si taketo neico upravit.
maja111
20.02.11,11:12
Mýliš si potvrdenie o zdaniteľnej mzde s potvrdením o príjme určené len pre účely ÚPSVaR. To synovi má vyplniť mzdárka a to predkladá pracovníkovi ÚP.
veronikasad
20.02.11,11:57
ano dostane toto potvrdenie, od uctovnicky spolocnosti teraz, aby si mohol urobit DP. ale clovek na urade prace trva na to, ze kazda vyplatna paska musi mat peciatku. ja som tiez robila x rokov mzdarku, a toto sme nikdy nerobilil. Ide mi o to, ci je to len "vymysel" mladika na UP. nikde som sa nedocitala ci toto zakon ustanovuje. Neviem, ci ma moznost UP smernicou si taketo neico upravit.
UP dáva nezamestnaným tlačivo pre zamestnávatela - potvrdenie o príjme, ktoré je povinný uchádzač o zamestnanie predkladať mesačne (spolu s výplatnou páskou na UP (nie je to potvrdenie o zdanitelnej mzde, ktoré sa prikladá k DP). Nech si ho syn pýta od kontaktného pracovníka UP (mala by ho mať aj mzdárka zamestnávatela).
Dajuska
20.02.11,12:48
dakujem, to mu poviem a vysvetlim, ze si ma pytat toto potvrdenie. To doteraz nikdy nedstal, okrem tlaciva, ktore mu peciatkuje a podpisuje fi, ktoru kontaktuje ohladne zamestnania a da mu peciatku,ze momentalne nemaju pre neho pracu.
Mna len zarazala ta cast, ze musi doniest svoju vyplatnu pasku /za brigadu/ na ktorej je peciatka fi. Toto sa mi nezda nejak logicke. Akekolvek tlacivo, ktore mu da do ruk UP chapem.
dakujem
veronikasad
20.02.11,12:51
dakujem, to mu poviem a vysvetlim, ze si ma pytat toto potvrdenie. To doteraz nikdy nedstal, okrem tlaciva, ktore mu peciatkuje a podpisuje fi, ktoru kontaktuje ohladne zamestnania a da mu peciatku,ze momentalne nemaju pre neho pracu.
Mna len zarazala ta cast, ze musi doniest svoju vyplatnu pasku /za brigadu/ na ktorej je peciatka fi. Toto sa mi nezda nejak logicke. Akekolvek tlacivo, ktore mu da do ruk UP chapem.
dakujem
Žeby si Váš UP zlahšoval prácu a namiesto oficialneho tlačiva mu stačí výplatná páska ? V tom prípade je ten podpis a pečiatka namieste.
Excise Duty
20.02.11,13:16
evidovaný na úrade práce, je povinný dokladovať príjem z brigád OPEČIATKOVANOU výplatnou páskou? Musí tam byť pečiatka? Mladý muž na úrade práce, toto vyslovene požaduje od syna, s odôvodnením, že si takých výplatných pások môže vytlačiť koľko chce.
dakujem
Ale i pečiatok si možno navyrábať, koľko chce a akých chce...
Pečiatka jednoducho nie je povinná, lebo jej povinnosť neustanovuje nijaký zákon.
Llívia
20.02.11,19:51
Doteraz nikdy som sa nestretla s tým, že by k potvrdeniam o príjme pre ÚP bolo nutné prikladať aj výplatné pásky. To je zas nejaký nový vý(nez)mysel?
Dajuska
20.02.11,19:55
Lívia, mne bohuzial ta cela situacia pripada trosku inak, a preto som si potrebovala overit, ci je tato poziadavka podlozena zakonom, alebo smernicou....
Llívia
20.02.11,20:23
"Príde inak" - myslíš tým, že sa niekto hrá na veledôležitého?

Inak je to pekná blbosť vôbec nosiť nejaké potvrdenia. Napr. mne ich dohodári predkladali ešte pred koncom aktuálneho mesiaca - jasné, že vtedy ešte výplaty neboli spracované. Prečo si ÚP nemôže cez sociálnu poisťovňu (cez mesačné výkazy) overiť výšku príjmu?
Dajuska
20.02.11,20:30
:-) presne vystihnute. Je tam mlady muz, mozno tak stary ako moj syn, a slovo veladolezity je velmi vystizne, podla toho, co uz "spolu riesili". Nikdy som do toho nezasahovala, lebo naco... ale toto ma uz dostalo. Preto overujem, lebo rano tam ide. tak dam vediet...
veronikasad
20.02.11,20:31
Lívia, aby si UP overil, či dáš rovnakú sumu na potvrdenie ako do výkazu pre SP. By si sa divila, koľkokrát sa zamestnávatel "netrafí", lebo len minimum evidovaných uchádzačov dostáva len to, čo je na výplatnej páske...
Dajuska
20.02.11,20:36
suhlasim aj s veronikou, ale toto by si mala kontrolovat SP. Najhorsie na tom je, ze mzdy robila externa fi, pani mu poslala postou pasku, lebo uz tam skoncil, a peciatku mu musi dat majitel fi. a ked da aj peciatku na tu pasku, zarucuje peciatka, ze do vykazu SP uvedie danu sumu? ...
veronikasad
20.02.11,20:39
suhlasim aj s veronikou, ale toto by si mala kontrolovat SP. Najhorsie na tom je, ze mzdy robila externa fi, pani mu poslala postou pasku, lebo uz tam skoncil, a peciatku mu musi dat majitel fi. a ked da aj peciatku na tu pasku, zarucuje peciatka, ze do vykazu SP uvedie danu sumu? ...
Dajuška, nerieš už výplatnú pásku. Pýtaj sa, resp. tvoj syn, na tlačivo UP "potvrdenie o príjme". To nesmie byť bez podpisu zamestnávatela - súhlasím s predch. príspevkami, pečiatku zamestnávatel nemusí používať.
Dajuska
20.02.11,20:42
Dakujem vam vsetkym za rady. Zajtra dam vediet, ako to dopadlo.
prajem dobru noc...a krasny den zajtra vsetkym
Llívia
21.02.11,05:58
veronikasad Včera, 10:31 PM
Lívia, aby si UP overil, či dáš rovnakú sumu na potvrdenie ako do výkazu pre SP. By si sa divila, koľkokrát sa zamestnávatel "netrafí", lebo len minimum evidovaných uchádzačov dostáva len to, čo je na výplatnej páske...

Tak tomuto by som sa fakt divila, že sú takí blbí a netrafia sa.
To, že v skutočnosti dostávajú viac než je uvedené na výplatnej páske, je verejné tajomstvo. :mad: Lenže ťažko takéto podvody odhaliť.