meyn
20.02.11,13:22
Pozdravujem vas! Chcem sa spytat, ci som dobre vypracovala danove priznanie kamaratke, ktora to chcela urobit pausalne za minuly rok. Zivnostnickou bola od januara do konca oktobra. Prijem 12 700 € a odvody 1 416,30 €. Zivotne poistenie nema. Zaklad dane vysiel 6 203,70 € a dan na uhradu 413,82 €. Tak co teda, je to spravne? Vdaka za odpoved!
bosorka31131
24.02.11,18:58
A uplatnuje si 40% alebo 60% vydavky? Ak si uplatnuje 60% tak je to spravne :-)
ego.mc
24.02.11,19:55
Myslím, že je to správne.
Príroda
28.02.11,09:18
Dobrý deň. Chcem urobiť DP- B synovi- je študent vysokej školy denný.Pracoval ako sprostredkovateľ - OVB len do konca januára 2010. Nemal už žiadne príjmy, tak by nemusel podávať DP. Chceme však využiť možnosť vrátenia zrážkovej dane, nakoľko má stavebné sporenie a vrátia mu ešte zrazenú daň z úroku.Môžem do DP dať do hlavičky ešte DIČ alebo radšej rodné číslo? Napíšem do príjmov a výdavkov z činnosti sprostredkovateľov nuly a v VII. oddiele uvediem príjmy - úroky. Potom v riadku 99 uplatním zrazenú daň. Je to takto správne? Vďaka.
JajaFabša
28.02.11,09:52
Myslím, že pri 40%-nom paušále je to správne.
mysimis
28.02.11,09:56
Dobrý deň. Chcem urobiť DP- B synovi- je študent vysokej školy denný.Pracoval ako sprostredkovateľ - OVB len do konca januára 2010. Nemal už žiadne príjmy, tak by nemusel podávať DP. Chceme však využiť možnosť vrátenia zrážkovej dane, nakoľko má stavebné sporenie a vrátia mu ešte zrazenú daň z úroku.Môžem do DP dať do hlavičky ešte DIČ alebo radšej rodné číslo? Napíšem do príjmov a výdavkov z činnosti sprostredkovateľov nuly a v VII. oddiele uvediem príjmy - úroky. Potom v riadku 99 uplatním zrazenú daň. Je to takto správne? Vďaka.

Použila by som ešte DIČ a následne by som postupovala tak ako píšete.
Príroda
01.03.11,08:39
Ďakujem, aj tak stále rozmýšľam, či je to správne dať DIČ, keď mal zmluvu o sprostredkovaní len mesiac v roku, dúfam. Napadlo ma, že má ešte aj účet ING Konto, aj tam má nejaké úroky a zrážkovú daň z nich. Môžem to spočítať spolu so sumou úroku a tiež zrážkovou daňou zo stavebného sporenia a uviesť to spoločnými sumami? Vrátia mu viac, študentovi sa zíde, aj keď to nie sú veľké sumy? Poradíte mi? Vďaka
Marína
01.03.11,09:02
Ak má FO pridelené Daňovým úradom DIČ, používa to.
Ako píšeš, všetky úroky spočítaš, aj zrazenú daň.
Príroda
01.03.11,09:21
Ak má FO pridelené Daňovým úradom DIČ, používa to.
Ako píšeš, všetky úroky spočítaš, aj zrazenú daň.

Jasné, len on od februára 2010 na DU DIČ zrušil, preto váham.
Ďakujem za radu.