sexyNika
20.02.11,15:09
Zdravim,

chcem sa spytat, ze ako je to s pravom na pouzivanie obrazkov zo spolocenskch portalov ako je facebook.com twitter alebo pokec.azet.sk ?

ak dobre viem, co sa publikuje na facebook, da sa lubovolne publikovat a dalej pouzivat alebo je to nejak zakonom ohranicene ?
Chcem na moju webovu stranku povyberat vtipne obrazky z tychto stranok a tam ich publikovat.
dakujem
nikoleta:o
mpca
20.02.11,14:22
Neviem skadial berieš takú vedomosť že čo sa publikuje na facebooku sa môže beztrestne ďalej rozširovať... ?
arizona
20.02.11,14:24
http://www.porada.sk/t160519-facebook-twitter-a-pravo-na-pouzivanie-obrazkov.html#post1661599
nezakladfaj duplicty !!!


informacie mozes ziskat aj na jednotlivych strankach, z ktorych chces kopirovat
napr...
Facebook sa zaväzuje chrániť duševné vlastníctvo tretích strán. Na tejto stránke nájdu držitelia práv informácie týkajúce sa porušovania vlastníckych a iných duševných práv používateľmi pridávajúcimi obsah na našu webovú stránku a odpovede na často kladené otázky týkajúce sa našich zásad http://www.facebook.com/#!/legal/copyright.php?howto_report
sexyNika
20.02.11,19:36
dakujem, ale konkretnu odpoved na to, ze ci z toho - ak publikujem nejake obrazky z FB na mojej stranke - a ake problemy zo zakonom mozem mat... konkretne na to odpoved som nedostala.

A na tej uvedejen adrese su hlavne stazonosti a problemy okolo Fb aplikacii,alebo ak sa niekto vydava za mna ci ked niekto pouziva moje veci z FB na FB...ale nic sa nepise o tom, co je ak niektpo puzije fotky z FB na svojej stranke.

Videl som vela zabavnych stran, kde su lubovolne pozbierane smiesne obrazky z roznych spolocenskych stran (aj z FB) a su volne publikovane s nejakym ironickym komentom. O trestnom stihani webmasterov som nepocula zatial.

hm? :confused:
jojom
21.02.11,18:29
Tak toto zaujíma aj mňa.
mpca
21.02.11,19:38
Minimálne porušuješ autorský zákon! Nebol by porušený iba vtedy ak by si mala písomný súhlas od každého užívateľa ktorý publikoval tú ktorú konkrétnu fotku, čo takmer nieje možné...
Onko
21.02.11,20:03
Videl som vela zabavnych stran, kde su lubovolne pozbierane smiesne obrazky z roznych spolocenskych stran (aj z FB) a su volne publikovane s nejakym ironickym komentom. O trestnom stihani webmasterov som nepocula zatial.

hm? :confused:

To, že si o žiadnom trestnom stíhaní nepočula, neznamená, že žiadne nebolo. A aj keby nebolo, ešte vždy môže byť :)

Skutočnosť je taká, že autorské diela vrátane obrázkov a fotografií sú chránené autorským zákonom, a keď ich použiješ v rozpore s tým zákonom, autor Ťa môže žalovať. To, že funguje veľa stránok, na ktorých sú zozbierané rôzne obrázky, znamená len to, že mnohí prevádzkovatelia sa nebáli to risknúť. Je na Tebe, ako sa rozhodneš Ty.

Ja som na internete čítal už o žalobách v našom regióne, kedy prevádzkovateľ jednej stránky žaloval prevádzkovateľa inej, ktorý mu okopíroval fotografie. Išlo, sa mi zdá, o nejakú cestovnú agentúru alebo niečo také, fotky z dovolenkových destinácií, ale to neznamená, že sa nemôže niečo také stať aj pri "zábavných stránkach".
newmi
24.02.11,09:55
mam strach, ze tie vtipne obrazky dali na FB sami autori. Dobrych 80% z nich bude postahovanych kade-tade z netu a len zavesenych na FB.