Zuzana B.
20.02.11,15:23
Prosím Vás,

šéf odo mňa žiada, aby som dala do VOZD výdavky na zahraničnú cestu zamestnanca- účelom cesty má byť nákup nového motorového vozidla pre firmu. Auto sa nekúpilo, ani žiadne podklady mi nepriniesol. Výdavky z takejto cesty nemôžem dať do účtovníctva ako VODZ. Súhlasíte so mnou, alebo nie?
Chobot
20.02.11,20:55
Prosím Vás,

šéf odo mňa žiada, aby som dala do VOZD výdavky na zahraničnú cestu zamestnanca- účelom cesty má byť nákup nového motorového vozidla pre firmu. Auto sa nekúpilo, ani žiadne podklady mi nepriniesol. Výdavky z takejto cesty nemôžem dať do účtovníctva ako VODZ. Súhlasíte so mnou, alebo nie?



Aký bol dôvod, že sa auto nekúpilo? Aj napriek tomu, že sa auto nekúpilo, môžu byť náklady uznané ako daňové - cesta sa uskutočnila zo služobných dôvodov, dá sa to zargumentovať, že išlo o obhliadku auta a prípadnú kúpu. Nie každá pracovná cesta končí kúpou tovaru alebo uzatvorením zmluvy. Napr. zamestnanci vycestujú na rokovanie, ale nakoniec sa nedohodnú a zmluvu neuzatvoria. Prečo by to nemali byť uznateľné náklady? Možno aj na aute našli nejakú závadu, alebo prekážku, pre ktorú to nemohli kúpiť...