anka2007
20.02.11,16:06
Dá sa skrátiť 3 mesačná skúšobná doba uzatvorená v Pracovnej zmluve Dodatkom k PZ?
Môže byť uvedené, že skúšobná doba trvá do konkrétneho dňa, alebo počet dní?
Ďakujem za odpoveď.
veronikasad
20.02.11,15:20
§ 54
Dohoda o zmene pracovných podmienok
Na začiatok

Dohodnutý obsah pracovnej zmluvy možno zmeniť len vtedy, ak sa zamestnávateľ a zamestnanec dohodnú na jeho zmene. Zamestnávateľ je povinný zmenu pracovnej zmluvy vyhotoviť písomne.
anka2007
20.02.11,15:23
Zamestnávateľ aj zamestnanec sa dohodli.
Takže môže byť urobený Dodatok s tým, že skúšobná doba sa končí 28.2.2011?
(pôvodne mala trvať do 3-4-2011)
veronikasad
20.02.11,15:25
Zamestnávateľ aj zamestnanec sa dohodli.
Takže môže byť urobený Dodatok s tým, že skúšobná doba sa končí 28.2.2011?
(pôvodne mala trvať do 3-3-2011)
Týmto dňom končí aj pracovný pomer ? Aký je dôvod na skrátenie skúšobnej doby o 3 dni...
anka2007
20.02.11,15:29
nekončí pracovný pomer, a nie o tri dni,to bol preklep. ale o niečo vyše mesiaca.. kôli uprave mzdy...
veronikasad
20.02.11,15:31
nekončí pracovný pomer, a nie o tri dni,to bol preklep. ale o niečo vyše mesiaca.. kôli uprave mzdy...
Myslím, že by nemal vzniknúť žiadny problém, ak dodatok bude písomný a podpísaný zamestnancom aj zamestnávatelom. Skúšobná doba sa nemôže predlžovať. Skrátenie ZP nezakazuje.
anka2007
20.02.11,15:33
Ďakujem :-)
terezamaria
20.02.11,15:39
Zamestnávateľ aj zamestnanec sa dohodli.
Takže môže byť urobený Dodatok s tým, že skúšobná doba sa končí 28.2.2011?
(pôvodne mala trvať do 3-4-2011)

Ja by som pre skrátenie skúšobnej doby nerobila dodatok, prepísala by som pracovnú zmluvu a dala by som do nej skúšobnú dobu na 2 mesiace. Stará sa zahodí - originál i kópia a vyzerá to serióznejšie. :)
ladyrs
20.02.11,15:49
Ja by som pre skrátenie skúšobnej doby nerobila dodatok, prepísala by som pracovnú zmluvu a dala by som do nej skúšobnú dobu na 2 mesiace. Stará sa zahodí - originál i kópia a vyzerá to serióznejšie. :)

no neviem..... nepraktizujem to,nikdy nevieš,kde mohol zamestnanec odovzdať PZ.. kým urobiť jednoduchý dodatok by nemal byť problém
terezamaria
20.02.11,16:17
no neviem..... nepraktizujem to,nikdy nevieš,kde mohol zamestnanec odovzdať PZ.. kým urobiť jednoduchý dodatok by nemal byť problém

Ja Ti Tvoj názor, ani súhlas veronikysad neberiem. Je to vec pohľadu na konkrétny prípad. Ani dodatok, ani zmenená PZ nie sú v rozpore so ZP.:)
veronikasad
20.02.11,16:20
Terezka, neidem sa s tebou "hádať". Kým sa nevyskytnú problémy medzi zamestnancom a zamestnávatelom - všetko OK. Ak si náhodou zamestnanec okopíruje pôvodnú prac.zmluvu, a bude chcieť na základe nej skončiť prac.pomer v skúšobnej dobe (do 3.4.) problém by mohol vzniknúť ...
Chobot
20.02.11,20:49
Dá sa skrátiť 3 mesačná skúšobná doba uzatvorená v Pracovnej zmluve Dodatkom k PZ?
Môže byť uvedené, že skúšobná doba trvá do konkrétneho dňa, alebo počet dní?
Ďakujem za odpoveď.

Bolo to síce v roku 2000, ale stalo sa. Ja som mesiac robil na dohodu, potom mi dali ridny PP na neurčitý čas s 3 mes. SD. Zároveň som požiadal o skrátenie SD o mesiac, nakoľko pre firmu som už pracoval predtým na dohodu mesiac. Vyhoveli a dodatkom sme to zmenili na 2 mesiace.